Morgan Stanley: Zamanın %100'ünde pozitif getiri sağlayan bir stratejiden yararlanan bu 3 hisse senedini satın alın

Teknoloji hisseleri, piyasanın en düşük seviyesinden bir, üç, altı ve 12 ay sonra %100 pozitif getiri oranına sahiptir. Morgan Stanley'nin bu konuda en çok güvendiği 3 hisse senedini belirlemesinin nedenlerinden biri de budur.

Morgan Stanley'in baş stratejistlerine göre önümüzdeki birkaç ay hem hisse senetleri hem de ekonomi için zor geçecek.

Firma geçtiğimiz günlerde, yükselen faiz oranlarının şirket karları üzerinde baskı yaratacağı ve ekonomik büyümeye zarar vereceği uyarısında bulundu. Bu, Morgan Stanley'in son S&P 500 kazançlarını gevşeteceğine ve endeksi bu piyasa döngüsü için yeni düşük seviyelere göndereceğine inandığı tehlikeli bir kombinasyon.

Bu zayıflığın kanıtları zaten mevcut. Oppenheimer verilerine göre, satışlar yaklaşık %5,6 artmasına rağmen, kazançlar son çeyrekte yıldan yıla %3 düştü.

Daha da endişe verici olanı, Morgan Stanley'in birkaç önemli makroekonomik veri noktasını derleyen ABD Döngü Göstergesi, pandeminin hemen öncesinden bu yana ilk kez kırmızı renkte yanıp sönüyor.

Morgan Stanley'e göre, Conference Board'un öncü ekonomik göstergesi de dahil olmak üzere diğer ekonomik göstergeler tarihsel olarak zayıf seyrediyor ve bu da bir resesyonun yaklaşmakta olabileceğini gösteriyor.

Ancak 2023'te yatırımcılar için her şey kaybedilmiş değil. Morgan Stanley, ABD hisse senetlerindeki düşüşün ardından teknoloji sektöründeki hisse senetlerinin öncülüğünde yeni bir boğa piyasasının hayata döneceğini düşünüyor.

MS'den Pauker, iyileşen küresel büyüme görünümü ve düşen faiz oranlarına ek olarak, ABD hisse senetlerindeki bir sonraki toparlanmanın iyileşen tüketici bilançoları, sermaye harcamaları için bastırılmış talep, pozitif işletme kaldıracı ve hatta yapay zeka tarafından yönlendirileceğini belirtti.

Pauker, "Bu yılın ilk yarısında yeni düşük seviyelere doğru bir yola odaklanmaya devam ederken, aynı zamanda bir sonraki hisse senedi boğa piyasasının birkaç potansiyel döngüsel ve seküler itici gücünü vurguluyor ve yatırımcıları bu tarihten önce teknoloji satın alma listelerini hazırlamaya başlamaya teşvik ediyoruz" diye yazdı.

Morgan Stanley'nin teknoloji hisselerine odaklanmasının nedeni, bu hisselerin tarihsel olarak piyasanın genelinin gerisinde kalması ancak önemli ölçüde daha iyi performans gösterme eğiliminde olmasıdır. Aslında firma, teknolojinin piyasa diplerinden bir, üç, altı ve 12 ay sonra %100 pozitif getiri oranına sahip olduğunu belirtti.

Pauker, teknoloji sektöründe, düşük getirilerden sonra en iyi göreceli getirilerin tipik olarak İnternet perakendeciliği, interaktif medya ve hizmetler, yarı iletken ve teknoloji donanım endüstrilerindeki şirketlerden geldiğini belirtti. Pauker, genişlemenin başlangıcında, ekonomiye duyarlı şirketlerin savunmacı muadillerinden ortalama %28 daha iyi performans gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Öyleyse Morgan Stanley'nin yaklaşan piyasa toparlanması için en iyi seçimlerine bir göz atalım 👇

Outfront Medya $OUT-2.5%

Outfront Media, reklam medyası konusunda uzmanlaşmış bir Amerikan şirketidir. Şirket, ABD, Kanada ve Latin Amerika'daki birçok büyük şehirde reklam panoları, dijital ev dışı reklamcılık, reklam panoları, tabelalar ve diğer reklam medyalarını işletmektedir. Outfront Media ayrıca havaalanları, alışveriş merkezleri, tren istasyonları ve diğer yerler için reklam hizmetleri sunmaktadır.

Outfront Media'nın en son üç aylık sonuçları, şirketin bir önceki yıla göre %7,2'lik bir artışla 355,8 milyon dolar gelir elde ettiğini gösterdi. Çeyrek net geliri ise bir önceki yıla göre %98,3'lük bir artışla 25,2 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Outfront Media'nın son dönemde dijital ev dışı reklamcılığa odaklanması giderek daha popüler hale geldi. Şirket ayrıca erişim alanını yeni yerlere doğru genişletiyor ve müşterilerine yenilikçi reklam çözümleri sunuyor. Outfront Media, reklam sektöründe heyecan verici bir şirket olarak görülüyor ve gelecekte büyüme potansiyeline sahip.

MS Yorumu:

"Şirketin reklam panoları ve transit ekranlar aracılığıyla reklam gelirine maruz kalması, döngü toparlandıkça ve reklam sektöründeki büyüme hızlandıkça fayda sağlayacaktır. Kaldıraç ve ~%50 artan marjlar, konjonktürel bir toparlanmada hisseyi güçlendirecektir."

Walt Disney $DIS-0.7%

Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve daha fazlasını içeren bir marka portföyü ile dünyanın en büyük ve en başarılı eğlence şirketlerinden biridir. Şirket ayrıca ABC gibi televizyon kanallarını işletmekte ve dünyanın çeşitli yerlerinde bir dizi tema parkı ve tatil köyüne sahiptir.

Disney ayrıca giderek daha popüler hale gelen ve gelecekte büyüme potansiyeline sahip olan yayın platformu Disney+'a yatırım yapmaya devam ediyor. Şirket ayrıca tema parklarını ve tatil köylerini genişletme planlarını da açıkladı. Genel olarak Disney, eğlence sektöründe ilgi çekici bir şirket olarak görülüyor ve gelecekte güçlü bir pazar konumuna ve büyüme potansiyeline sahip.

MS Yorumu:

"Disney'in parkları ve reklamcılık işletmeleri, gelirlerini artırmayı destekleyen medya işini yönetmeye ve optimize etmeye yönelik yeni bir yaklaşımla sağlıklı bir tüketici ortamından yararlanmalıdır."

Logitech $LOGI+0.3%

Logitech, bilgisayarlar ve diğer tüketici elektroniği ürünleri için fare, klavye, kulaklık ve hoparlör gibi çevre birimleri üretiminde uzmanlaşmış bir İsviçre şirketidir. Logitech, ürünlerinde yenilikçi tasarıma ve kaliteye odaklanarak dünyanın dört bir yanındaki tüketiciler arasında favori haline geliyor.

Logitech'in son üç aylık sonuçları, şirketin bir önceki yıla göre %11'lik bir artışla 1,84 milyar dolarlık satış gerçekleştirdiğini gösterdi. Şirketin bu çeyrekteki net geliri ise bir önceki yıla göre %56'lık bir artışla 448 milyon dolar oldu.

Logitech ürün portföyünü genişletmeye ve tüketici elektroniğinde inovasyona odaklanmaya devam ediyor. Şirket ayrıca e-ticaret kanalları üzerinden ürün satışlarında da güçlü bir büyüme kaydetti ve bu da artan çevrimiçi alışveriş trendini yansıtıyor. Logitech ayrıca sürdürülebilirliğe yatırım yapıyor ve çevresel etkisini azaltmayı planlıyor.

MS Yorumu:

"Logitech kovid düşüşünden sonra nihayet muhteşem toparlanmasını görecektir. Genel olarak, ekonomik koşullar iyileştikçe donanım talebindeki döngüsel toparlanmadan faydalanacaktır."

  • Morgan Stanley'in seçimi hakkında ne düşünüyorsunuz? 🤔

Lütfen bunun finansal tavsiye olmadığını unutmayın. Her yatırım kapsamlı bir analizden geçmelidir.


No comments yet
Timeline Tracker Overview