Cathie Wood ve Ken Griffin'in bu hisse senedi dışında pek ortak noktaları yok. Bu harika bir yatırım olabilir mi?

Geçtiğimiz yıl Wall Street'te daha farklı bir yatırımcı çifti göremezdik. Her biri farklı bir kumaştan kesilmiş ve farklı bir yatırım stratejisine sahip. Yine de ortak bir noktaları ya da bir hisse senetleri var.

Her yatırımcı farklıdır, bu yüzden diğer yatırımcıları kopyalamak genellikle işe yaramaz. Bununla birlikte, tamamen farklı iki yatırımcının bir hisse senedi üzerinde anlaştığı istisnalar da vardır. Bu yatırımcılar Cathie Wood ve Ken Griffin'dir.

Cathie Wood yenilikçi teknoloji hayranıdır ve bu riskli hisse senetlerine yatırım yapmayı sever. Kısacası, kendi alanlarında çığır açabilecek ve muhtemelen dünyayı değiştirebilecek şirketleri seviyor. Portföyünün ve fonunun büyük bir hızla büyüdüğü 2021 yılında gördüğümüz gibi, makul miktarda risk almaya istekli, ancak yüksek getiri pahasına. 2022 yılı Cathie Wood için pek de iyi geçmedi ve amiral gemisi fonu büyük kayıplar yaşadı.

Diğer tarafta ise geçen yıl Wall Street'te uzun zamandır görülmemiş rekor getiriler elde etmeyi başaran Ken Griffin var.

Gördüğünüz gibi, bu 2 yatırımcı 2022'de zıt kutuplarda yer aldı. Ancak ikisinin de hemfikir olduğu bir hisse senedi var. Bu bizim için ne anlama gelebilir? Buna göre, bu hisse senedine yenilikçi hisse senetlerine yaptığı bahislerle tanınan Cathie Wood inanıyor ve ayrıca bu hisse senedine hem oldukça muhafazakar olan hem de stratejisi sayesinde geçen yıl çok iyi para kazanmayı başaran Ken Griffin inanıyor. Bununla birlikte, bu hisse senedi inovasyon alanında büyük bir potansiyele sahip olabilir ve aynı zamanda oldukça makul bir seçim olabilir. Hangi hisse senedi?

Twilio Inc. $TWLO-1.0%

Son 5 yıldaki hisse senedi fiyat grafiği.

Twilio Inc. her büyüklükteki işletme için bir dizi programlanabilir iletişim kanalı sağlayan bir bulut iletişim platformu şirketidir. Şirketin ürün ve hizmetleri, işletmelerin ses, mesajlaşma ve video aracılığıyla müşterilerle iletişim kurmasını sağlar. Twilio'nun platformu bulut tabanlı ve API odaklıdır, bu da geliştiricilerin özelliklerini uygulamalarına kolayca entegre edebilecekleri anlamına gelir. Bu, işletmelerin pahalı altyapı veya teknolojiye yatırım yapmak zorunda kalmadan kendi iletişim çözümlerini oluşturmalarını kolaylaştırır.

Twilio, iletişim hizmetleri sektöründe faaliyet göstermektedir ve sağlık hizmeti sağlayıcıları, finans kurumları, e-ticaret şirketleri ve sosyal medya platformları dahil olmak üzere geniş bir müşteri yelpazesine sahiptir.

Twilio'nun ürün ve hizmetleri şunları içerir:

  • Programlanabilir Ses - Geliştiricilerin Twilio API'sini kullanarak ses uygulamaları oluşturmalarını sağlar.
  • ProgramlanabilirMesajlaşma - İşletmelerin SMS, MMS ve WhatsApp ve Facebook Messenger gibi mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla mesaj göndermesini ve almasını sağlar.
  • ProgramlanabilirVideo - İşletmelerin uygulamalarına video konferans özelliklerini dahil etmelerini sağlar.
  • Twilio Flex - işletmelerin özelleştirilmiş iletişim merkezi çözümleri oluşturmasını sağlayan bulut tabanlıbir iletişim merkezi platformu.
  • Super Network - yüksek kaliteli ses ve iletişim hizmetleri sağlayan küresel bir taşıyıcı ağ.

Şirketin rekabet avantajlarından biri, işletmelerin iletişim süreçlerini kolaylaştırmalarına yardımcı olan tek bir platformda bir dizi iletişim çözümü sunma yeteneğidir. Buna ek olarak, Twilio'nun bulut platformu son derece ölçeklenebilirdir, yani her büyüklükteki ve büyüme aşamasındaki işletmeyi destekleyebilir.

Ancak bir dezavantajı, şirketin Vonage, Plivo ve Nexmo gibi diğer büyük oyuncularla oldukça rekabetçi bir sektörde faaliyet göstermesidir. Bu rakipler, Twilio'nun pazar payını sınırlayabilecek benzer veya daha iyi ürünler veya hizmetler sunabilir.

Dördüncü çeyrekte şirket, bir önceki yıla göre %21,6 artışla 1,02 milyar dolar gelir elde etti ve analistlerin beklentilerini 20 milyon dolar aştı. Twilio, 2021 sonundaki 256.000 aktif müşteri hesabına kıyasla 290.000'den fazla aktif müşteri hesabıyla bir yıl geçirdi. Net gelir açısından şirket, hisse başına 0,08 dolar net zarar öngören analistlerin beklentilerini hızla aşarak hisse başına 0,22 dolar kazandı.

Uzun zamandır şirketin büyük bir hayranı olan Wood, 4. çeyrekte şirket hisselerinden 583.314 adet daha satın alarak toplam hissesini 7.409.945 adede çıkardı. Mevcut piyasa fiyatıyla bu hisselerin değeri 556 milyon dolar. Griffin ise 4. çeyrekte 1.554.498 hisse satın alarak kazanın altına ağırlığını koydu. Toplamda, şu anda 117 milyon doların üzerinde değere sahip 1.562.298 hisseye sahip.

Wood ve Griffin'e ek olarak, diğer birkaç analist de bu şirkete inanıyor ve hisse başına ortalama 84,78 $ hedef fiyat üzerinde hemfikir.

Analist Beklentileri.

Bu analist beklentisi çeşitli argümanlarla destekleniyor:

  • Ürün odaklı büyüme stratejisine geri döndüğü, geliştirici odaklı baskın bir iletişim platformuna sahip.
  • Artık ayrı bir iş birimi olarak faaliyet gösteren Flex, Segment ve Engage dahil olmak üzere büyüyen bir yüksek marjlı müşteri etkileşimi yazılım çözümleri paketi sunuyor.
  • Şirketin kârlılığı artırmaya yönelik yeni odağı, 1 milyar dolarlık geri alım ve CEO Jeff Lawson'ın açık piyasadan 10 milyon dolarlık adi hisse senedi satın alma planı gibi eylemlerle birleşti.
  • B sınıfı hisselerin 28 Haziran'da A sınıfı hisselere dönüştürülmesi.

UYARI: Ben bir finans danışmanı değilim ve bu materyal bir finans veya yatırım tavsiyesi olarak hizmet etmez. Bu materyalin içeriği tamamen bilgilendirme amaçlıdır.


No comments yet
Timeline Tracker Overview