close
Log in to watch events, create content and educate yourself.
Log in

Watch Stocks
Apple Inc.
$164.90
+1.56%
Tesla, Inc.
$207.46
+6.24%
NVIDIA Corporation
$277.77
+1.44%
Microsoft Corporation
$288.30
+1.50%
NIO
NIO Inc.
$10.51
+0.48%


Wall Street se domnívá, že akcie společnosti NIO jsou podhodnoceny až o 250 %

Akcie společnosti $NIO  od svého ATH ztratily více než 85 %. Nejvyšší cena akcíí NIO byla koncem ledna 2021 a jedna akcie se prodávala za téměř 62 $. K dnešnímu dni je cena akcií kolem 8 $. 

Wall Street si ale i tak myslí, že akcie společnosti NIO mají stále velký růstový potenciál.

  • Akcie se propady o více než 80 %
  • Cenu akcií obecně ovlivnila řada makroekonomických a geopolitických problémů, včetně regulačního tlaku ze strany Pekingu
  • Wall Street se domnívá, že akcie společnosti NIO jsou podhodnoceny až o 250 %

Je NIO spekulativní technickou akcií?

V minulosti dosáhla společnost NIO tržní kapitalizace přes 95 miliard amerických dolarů. To je celkem pozoruhodné, protože samotná společnosti NIO neočekává do roku 2024 generování zisku. Spekulativní společností tedy rozhodně je, firma může generovat během pár let zisk a bude to raketa na měsíc. Naopak se také mohou pokazit vztahy USA a Číny a celá investice do NIO může padnout.

Jak ovlivňuje geopolitika čínské akcie?

Pekingské regulační orgány s odvoláním na bezpečnostní rizika zasahují proti čínským společnostem, jejichž akcie jsou kótovány na amerických burzách. To samozřejmě negativně ovlivňuje cenu akcií a nemalou mírou vše přispělo k tomu, že se akcie NIO propadly.

Expanze pomůže cenám akcií

Společnost NIO před pár měsíci vstoupila oficiálně na evropský trh a to na německý, nizozemský, švédský a dánský trh. Od roku 2021 $NIO  působí také v Norsku a nejdéle samozřejmě v domovské Číně. K této šestici států se během roku 2023 přidá také Velká Británie, Rakousko, Švýcarsko, Belgie a Lucembursko. Tyto země jsou tedy potvrzené managementem NIO, co se týká nepotvrzených zemí, tak zde figuruje hlavně Francie a Portugalsko.

V Evropě tak budeme elektromobily NIO potkávat daleko častěji a častěji budeme také vídat stanice pro rychlou výměnu baterie Battery Swap, které NIO staví obrovským tempem. Například v sousedním Německu by měly být tyto stanice na každých cca 160 km dálnic a do konce roku 2023  je potvrzené, ze jich v Německu bude kolem stovky.

Tato expanze by měla cenu akcií pozitivně ovlivnit a nyní je tak může být skvělý čas na nákup, případně pokud již akcie NIO držíte, tak na snížení průměrné nákupní ceny.

Za mě je tedy určitě dobré mít tuto společnost v portfoliu. Pokud se ve světě nestane něco zásadního, tak NIO může být do konce roku 2023 jedna  TOP 3 výrobců elektromobilů, které v Evropě uvidíme.

Můj rychlý pohled na autoprůmysl v roce 2030

Dle mého názoru budeme kolem roku 2023 v Evropě potkávat výhradně čínské výrobce. Evropským automobilkám, jak se už dnes zdá, ujíždí vlak a bude těžké ho dohnat. Number one bude tou dobou pravděpodobně $TSLA , druhé může být klidně $NIO  a další čínští výrobci, jako Li Auto, BYD atd. Tradiční výrobci, jako VW, Toyota mohou mít tou dobou problém.

Discussion


Osobně akcie $NIO nemám, a ani nemám v plánu kupovat. Stále to je pro mne ještě poměrně velká spekulace.

K roku 2030 přihodím jednu konspirační teorii 🙂 V problémech bude určitě VW a happy bude family trust Porsche Piech protože s vyhozením Diesse spokojení odboráři jim nehodili vidle do vydání akcií Porsche. Pokud potom bude jezdit Porsche s napisem QS inside budu happy i já. Disclaimer, toto je pouze autorova fantazie, bez vztahu k realitě.

Bude mi stačit, když NIO bude v top 3-5tce  🙌

Na těch společnostích mi nejvíc vadí, že moc nerozumím tamní mentalitě a tím pádem se hrozně težko cokoliv odhaduje. Každopádně technologicky se mi líbí a myslím, že je naprosto v pořádku říct, že $TSLA se bude muset ještě hodně snažit