S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Expert z Wall Street nabízí povzbudivý výhled pro společnost Shoals Technologies Group

Obnovitelné zdroje energie jsou hlavním tématem posledních týdnů. Která společnost přijde na trh s konkurenční výhodou a nebo bude prostě jen prosperovat? To vše nám nabízí jeden z expertů z Wall Street, který nám nabízí zajímavý pohled na společnost Shoals Technologies Group $SHLS-6.3%, která je aktuálně příliš levná na to, aby se ignorovala.

Solární energie jsou nyní velmi poutavým tématem, proč zaujala experta z Wall Street právě $SHLS-6.3%?

Jako 3 hlavní body bych uvedl:

  • Akcie společnosti Shoals Technologies Group $SHLS-6.3% nabízejí expozici v solárním průmyslu, ale jiným způsobem než mnoho jiných investic.
  • Cena akcií je daleko od svého vrcholu, ale expert z Wall Street nabízí povzbudivý výhled.
  • Investoři se silným apetitem po riziku by měli navýšit své podíly na trhu obnovitelných zdrojů energie o akcie společnosti Shoals $SHLS-6.3%.

 

Shoals Technologies Group $SHLS-6.3% 

Krátkodobý výhled nevypadá vůbec špatně.

Společnost Shoals Technologies Group $SHLS-6.3%  se sídlem v Tennessee se zabývá výrobou solárních zařízení. Nyní je skvělý čas zvážit přidání akcií $SHLS-6.3% do svého portfolia přátelského k ESG (environmentální, sociální a správní aspekty).

Pro investory zaměřené na obnovitelné zdroje energie je lákavé zaměřit se výhradně na podniky, které se specializují na výrobu solárních panelů. Avšak i v rámci tak specifického odvětví, jako je výroba solární energie, je možné diverzifikovat.

Společnost Shoals $SHLS-6.3% nabízí investorům jiný úhel pohledu na solární trh a také expozici v podnikání s vysokými příjmy. Spekulace na rozvíjející se odvětví jsou vždy rizikové, ale společnost Shoals Technologies Group $SHLS-6.3% prokazatelně roste, a podle přinejmenším jednoho analytika z Wall Street by akcie mohly zaznamenat výrazný posun.

Co se děje s akciemi $SHLS-6.3%?

Je frustrující, že akcie $SHLS-6.3% za posledních 12 měsíců několikrát narazily hlavou na 35 dolarů. K této dolarové hodnotě se ještě vrátíme později, ale prozatím stojí za zmínku, že 35 USD je tvrdohlavá úroveň odporu.

V poslední době se cena akcií Shoals Technologies Group $SHLS-6.3% pohybuje mnohem níže než 35 USD. Proto by mohlo dojít k výraznému přehodnocení akcií, pokud v blízké budoucnosti dojde k nákupní horečce.

Nepředbíhejme však. Nejprve musíme pochopit, čím se společnost zabývá, že?

Stručně řečeno, Shoals $SHLS-6.3% poskytuje řešení elektrické rovnováhy systému (EBOS) pro projekty solární energie v USA. Podle společnosti zahrnují řešení EBOS "všechny komponenty, které jsou nezbytné pro přenos elektrického proudu vyrobeného solárními panely do střídače a nakonec do elektrické sítě".

Stačí říci, že Shoals $SHLS-6.3% je rychle rostoucí společnost. Společnost Shoals Technologies Group $SHLS-6.3% právě otevřela novou halu v Portlandu, aby dále optimalizovala výrobní procesy společnosti EBOS a rozšířila výrobní kapacitu.

Podle generálního ředitele Jasona Whitakera umožní nový závod společnosti Shoals Technologies Group $SHLS-6.3% mimo jiné "přinášet na trh nové inovace, které našim zákazníkům přinesou ještě větší hodnotu".

Silný indikátor poptávky

Jistě, Shoals se snaží být inovátorem, ale je společnost generátorem příjmů?

  • Jako vždy bychom to měli nechat na datech. Během čtvrtého čtvrtletí roku 2021 vykázala společnost Shoals Technologies Group $SHLS-6.3% tržby ve výši 48 milionů dolarů, což představuje 24% meziroční nárůst. 
  • Také v tomto čtvrtletí vzrostl hrubý zisk společnosti Shoals o 7 %.
  • Kromě toho je zřejmé, že Shoals Technologies Group $SHLS-6.3% získávala mnoho zakázek. Na konci roku 2021 činil objem nevyřízených a zadaných zakázek společnosti Shoals $SHLS-6.3% 299 milionů dolarů, což je pro společnost rekordní hodnota. Toto číslo zároveň znamená nárůst o 94 % ve srovnání s koncem roku 2020.

Možná měl tyto statistiky na mysli analytik společnosti J.P. Morgan $JPM+1.2% Mark Strouse, když se vyjádřil, že nevyřízené zakázky společnosti Shoals $SHLS-6.3% jsou "silným ukazatelem" poptávky, a poznamenal, že počet zákazníků společnosti "stále roste".

Na základě toho analytik Strouse přidělil akciím $SHLS-6.3% rating "overweight" spolu s cílovou cenou 35 USD, což je číslo, které jsme již viděli a které možná uvidíme i v roce 2022.

Co můžete udělat nyní

Strouseho doporučení by mělo vzbudit důvěru v Shoals Technologies Group $SHLS-6.3% i u skeptiků na solárním trhu. Pro investory navíc tato společnost nabízí alternativu k mnoha společnostem, které solární panely pouze vyrábějí.

Rozhodně není zaručeno, že akcie $SHLS-6.3% v příštích měsících dosáhnou 35 dolarů. Je to však realistické číslo, na které se můžete zaměřit, pokud jste ochotni být trpěliví a přijmout rizika. 

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 486 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Obnovitelné zdroje energie mají neoddiskutovatelný potenciál 👍

Souhlasím :)

Naprostý souhlas. Jen mě zaráží fakt, že jsem si před pár dny podrobil pár analýz těchto společností a aktuální čísla mě celkem děsí😅 Ale tak většina těchto společností teprve čeká na ten super rozlet.

Ta cena je velice lákavá a to je ještě prozatím akcie o dost dole ze svých ath.