Ekspert z Wall Street oferuje zachęcające prognozy dla Grupy Shoals Technologies

Energia odnawialna była w ostatnich tygodniach jednym z głównych tematów. Która firma wejdzie na rynek z przewagą konkurencyjną, a która po prostu będzie prosperować? Jeden z ekspertów z Wall Street proponuje nam interesujące spojrzenie na Shoals Technologies Group $SHLS-2.4%, spółkę, która jest obecnie zbyt tania, by ją zignorować.

Energia słoneczna jest obecnie bardzo atrakcyjnym tematem, dlaczego więc ekspert z Wall Street zainteresował się $SHLS-2.4%?

Wymieniłbym trzy główne punkty:

  • Akcje Shoals Technologies Group $SHLS-2.4% oferują ekspozycję na przemysł solarny, ale w inny sposób niż wiele innych inwestycji.
  • Cena akcji jest jeszcze daleka od szczytu, ale ekspert z Wall Street przedstawia zachęcające prognozy.
  • Inwestorzy o dużym apetycie na ryzyko powinni zwiększyć swoje zaangażowanie na rynku energii odnawialnej o akcje spółki Shoals $SHLS.-2.4%

Grupa Shoals Technologies $SHLS-2.4%

Perspektywy krótkoterminowe wcale nie wyglądają źle.

Shoals Technologies Group $SHLS-2.4% z siedzibą w Tennessee jest firmą zajmującą się produkcją sprzętu solarnego. Teraz jest dobry moment, aby rozważyć dodanie akcji $SHLS-2.4% do swojego portfela przyjaznego ESG (environmental, social and governance).

Kuszące dla inwestorów z branży energii odnawialnej jest skupienie się wyłącznie na firmach specjalizujących się w produkcji paneli słonecznych. Jednak nawet w tak specyficznym sektorze, jakim jest produkcja energii słonecznej, możliwa jest dywersyfikacja.

Shoals $SHLS-2.4% oferuje inwestorom inne spojrzenie na rynek energii słonecznej, a także ekspozycję na przedsiębiorstwa o wysokich dochodach. Spekulowanie na rozwijającym się sektorze jest zawsze ryzykowne, ale Shoals Technologies Group $SHLS-2.4% ma udokumentowaną historię wzrostu, a według co najmniej jednego analityka z Wall Street, akcje mogą zanotować znaczący ruch.

Co się dzieje z akcjami $SHLS-2.4%?

Co frustrujące, w ciągu ostatnich 12 miesięcy akcje spółki $SHLS-2.4% kilkakrotnie uderzały w poziom 35 USD. Do tej wartości w dolarach wrócimy później, ale na razie warto zauważyć, że 35 USD to uporczywy poziom oporu.

W ostatnim czasie cena akcji Shoals Technologies Group $SHLS-2.4% była znacznie niższa niż 35 USD. W związku z tym w przypadku pojawienia się w najbliższej przyszłości fali zakupów może dojść do znacznego przeszacowania kursu akcji.

Nie wyprzedzajmy jednak faktów. Po pierwsze, musimy zrozumieć, czym zajmuje się firma, prawda?

W skrócie, firma Shoals $SHLS-2.4% dostarcza rozwiązania w zakresie bilansowania energii elektrycznej (EBOS) dla projektów energii słonecznej w USA. Według firmy, rozwiązania EBOS obejmują "wszystkie elementy niezbędne do przesyłania prądu elektrycznego wytwarzanego przez panele słoneczne do inwertera, a ostatecznie do sieci elektrycznej".

Wystarczy powiedzieć, że Shoals $SHLS-2.4% jest szybko rozwijającą się firmą. Firma Shoals Technologies Group $SHLS-2.4% otworzyła właśnie nowy zakład w Portland, aby jeszcze bardziej zoptymalizować procesy produkcyjne EBOS i zwiększyć możliwości produkcyjne.

Według dyrektora generalnego Jasona Whitakera, nowy obiekt pozwoli firmie Shoals Technologies Group $SHLS-2.4% m.in. na "wprowadzanie na rynek nowych innowacji, które przyniosą jeszcze większą wartość naszym klientom".

Silny wskaźnik popytu

Oczywiście Shoals stara się być innowatorem, ale czy firma jest generatorem przychodów?

  • Jak zwykle należy pozostawić to do oceny danych. W czwartym kwartale 2021 r. Grupa Shoals Technologies odnotowała przychody w wysokości 48 mln USD-2.4%, co oznacza wzrost o 24% w porównaniu z rokiem poprzednim.
  • Również w tym kwartale zysk brutto firmy Shoals wzrósł o 7%.
  • Ponadto widać, że firma Shoals Technologies Group $SHLS-2.4% zdobyła wiele kontraktów. Na koniec 2021 r. zaległości firmy Shoals $SHLS-2.4% w realizacji zamówień i przyznanych kontraktów wyniosły 299 mln USD-2.4%, co stanowi rekordowy wynik dla firmy. Liczba ta stanowi również wzrost o 94% w porównaniu z końcem 2020 r.

Być może analityk J.P. Morgan $JPM+1.1% Mark Strouse miał na myśli te statystyki, gdy stwierdził, że zaległości Shoals $SHLS-2.4% są "silnym wskaźnikiem" popytu, zauważając, że baza klientów firmy "wciąż rośnie".

Na tej podstawie analityk Strouse nadał akcjom spółki $SHLS-2.4% rekomendację "overweight" wraz z ceną docelową w wysokości 35 USD, którą już widzieliśmy i możemy zobaczyć w 2022 roku.

Co możesz zrobić teraz

Rekomendacja Strouse'a powinna wzbudzić zaufanie do Shoals Technologies Group $SHLS-2.4% nawet wśród sceptyków na rynku energii słonecznej. Co więcej, dla inwestorów firma ta stanowi alternatywę w stosunku do wielu firm, które zajmują się wyłącznie produkcją paneli słonecznych.

Z pewnością nie ma gwarancji, że akcje spółki $SHLS-2.4% osiągną poziom 35 USD w najbliższych miesiącach. Jest to jednak realistyczna liczba, do której można dążyć, jeśli jest się cierpliwym i akceptuje się ryzyko.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet