S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Nejnovější obětí společnosti Hindenburg Research se stal zakladatel Twitteru Jack Dorsey

Dominik Petrnoušek
23. 3. 2023
4 min read

Hindenburg Research zná svou další oběť. Stal se jí Jack Dorsey a jeho společnost Block $SQ+0.7%, která prý podváděla své uživatele i investory. Zlikviduje Hindenburg bývalého ředitele Twitteru stejně jako Adaniho?

Jack Dorsey se pravděpodobně stane další obětí společnosti Hindenburg

Hindenburg Research se proslavil svým nedávným odhalením a likvidací společnosti Adani Enterpises. Je tedy jasné, že se investoři prahli po dalším odhalení. A netrvalo to dlouho.

Všechno to začalo tímto tweetem: 

https://twitter.com/HindenburgRes/status/1638632636250742787

Upoutávkou, že brzy přijde další velké odhalení. Hindenburg nás dlouho nenapínal a vytasil se s opravdu velkou rybou - společností Block $SQ+0.7% známého vizionáře Jacka Dorseyho.

https://twitter.com/HindenburgRes/status/1638881786343063553

Akcie se okamžitě propadly v jednu chvíli až o 19 % poté, co známá analytická a shortařská společnost Hindenburg Research ve čtvrtek oznámila, že fintechová společnost je jeho nejnovějším shortem. Celé vyjádření Hindenburgu naleznete zde.

Aktuálně je společnost -14,1 %

Tvrdí, že Block umožnil provozování trestné činnosti kvůli nedostatečné kontrole a vysoce nadhodnocuje počet svých uživatelů, což je klíčový ukazatel výkonnosti. Společnost Hindenburg popsala interní systémy společnosti Block jako "'divoký západ' v přístupu k dodržování předpisů".

"Naše dvouleté vyšetřování dospělo k závěru, že společnost Block systematicky využívala demografické údaje," uvedla společnost Hindenburg ve své zprávě. Výzkumná společnost uvedla, že aplikace Block Cash App prosperovala díky obsluze "nebankovních" zákazníků.

Zpráva tvrdí, že tito nebankovní zákazníci byli zapojeni do trestné nebo nezákonné činnosti. Společnost Hindenburg rovněž tvrdila, že programy společnosti Cash App pro dodržování předpisů byly nedostatečné. V rámci svého dvouletého vyšetřování hovořila společnost Hindenburg s několika bývalými zaměstnanci, kteří popsali, jak byly potlačovány interní stížnosti a ignorovány obavy uživatelů, i když na její platformě údajně bujela trestná činnost a podvody.

https://www.youtube.com/watch?v=8kVOzuvfIOE

Co je Hindenburg Reserach?

Hindeburg Research je americká investiční společnost specializující se na analýzu firem a finančních trhů. Společnost je známá svými short pozicemi, tedy sázkami na pokles ceny akcií společností, u kterých má podezření na neetické praktiky, nesprávné účetnictví nebo jiné problémy. Hindeburg Research se snaží odhalovat a zveřejňovat informace o takových společnostech, aby upozornila investory na rizika spojená s jejich investicemi.

Společnost se dostala do povědomí veřejnosti díky svým výzkumům a zprávám, které vedly k výrazným poklesům cen akcií některých společností, jako například společnosti Nikola, která se zabývá výrobou elektrických nákladních vozidel, nebo společnosti Clover Health, která poskytuje zdravotní pojištění. V poslední době samozřejmě také právě Adaniho a nyní Blocku.

Podle výpočtů agentury Bloomberg News se Hindenburg od roku 2020 zaměřil na přibližně 30 společností a jejich akcie následující den ztratily v průměru asi 15 %. O šest měsíců později se jejich akcie propadly v průměru o 26 %. Do jejich hledáčku se vážně dostat nechcete.

Společnost Hindenburg získala větší pozornost po své lednové zdrcující zprávě o podnikatelském impériu miliardáře Gautama Adaniho, která rozkolísala akcie a dluhopisy všech 10 společností spojených s Adanim. Vlajková loď konglomerátu, společnost Adani Enterprises se od vydání zprávy propadla o 48 %, a to i přesto, že skupina popřela obvinění společnosti Hindenburg z účetních podvodů a manipulace s akciemi.

https://www.youtube.com/watch?v=KyeFTgjfb30

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn a analýzu na základě dat z internetu a dalších zdrojů. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.