Podle analytiků budou tyto 3 akcie se zaměřením na AI budoucími vítězi v tomto sektoru

Veškerý humbuk a vzrušení kolem nových programů umělé inteligence (AI), jako je ChatGPT, je zcela opodstatněný. RBC říká, že jeho potenciál je tak obrovský, jak se zdá, a právě proto vyzdvihuje 3 akcie k nákupu.

V nedávné zprávě klientům firma (RBC) nazvala generativní AI "odemknutím kapacity", která zvyšuje schopnosti technologie obecně. Říkají, že před umělou inteligencí existovaly tři z těchto významných technologických průlomů: internet, software jako služba a cloud computing a mobilita.

Skupina RBC napsala, že AI bude "stoupající příliv", který obohacuje velké množství podniků zaměřených na technologie, a varovala, že společnosti, které se rychle nedostanou na palubu, mají hodně co ztratit.

Podle analytiků mohou nejvíce získat tři široké kategorie společností: společnosti orientované na cloud, které rychle začleňují AI a využívají ji ke zvýšení svých výhod; specializované společnosti, které ji využívají k budování svých vedoucích pozic; a středně velké softwarové společnosti, které mohou pomocí umělé inteligence zmenšit náskok před zavedenějšími konkurenty.

Ale nejsou to jen zavedení technologičtí titáni, kteří mohou těžit z nástupu technologie AI.

"Věříme, že široké přijetí AI by také mohlo vést ke komoditizaci zejména pro menší společnosti, což by umožnilo ekosystémům, jako jsou poskytovatelé cloudu a digitální reklamní platformy, rozšířit stávající příkopy a získat větší hodnotu," napsali analytici RBC. "Také bychom nepodceňovali technologii blízkých následovníků, kteří podobně jako Microsoft investují do AI více než deset let."

Zde je jejich výběr:

1. Microsoft $MSFT+1.2% 

Věříme, že primárním cílem Microsoftu je, aby se Azure stal de facto standardní cloudovou platformou pro úlohy AI, aby pomohl překlenout mezeru mezi Amazon Web Services a vytvořit větší vzdálenost od ostatních dodavatelů hyperškálovatelných cloudů, jako jsou Google Cloud Platform a Oracle Cloud Infrastructure ... Zároveň by to mohlo do jisté míry odvést pozornost Googlu od agresivnějšího soupeření v cloudové infrastruktuře."

Obecně se ale předpokládá, že Microsoft může AI využívat v mnoha oblastech, jako jsou například:

1. Cloudové služby: Microsoft nabízí cloudové služby, jako je Azure AI, která umožňuje vývojářům a datovým vědcům vytvářet a nasazovat AI a ML řešení v cloudu.

2. Office aplikace: Microsoft plánuje využívat AI a ML v různých aplikacích v rámci balíku Office, jako je například Excel, Word, PowerPoint a Outlook. Cílem je zlepšit produktivitu a efektivitu uživatelů tím, že budou moci využívat inteligentní funkce, jako jsou například automatické korektury, překlady a doporučení.

3. Zdravotnictví: Microsoft plánuje využívat AI a ML v oblasti zdravotnictví, například pro analýzu medicínských dat a predikci diagnóz.

4. Automobilový průmysl: Microsoft spolupracuje s automobilovými výrobci a dodavateli, aby vyvinul nové AI a ML řešení pro vylepšení bezpečnosti, efektivity a zážitku z jízdy.

5. Gaming: Microsoft plánuje využívat AI a ML v herním průmyslu, například pro vytvoření inteligentnějších NPC postav a lepšího matchmakingu.

6. Retail: Microsoft plánuje využívat AI a ML v oblasti retailu, například pro personalizaci zákaznických zážitků a zlepšení logistiky.

2. HubSpot $HUBS+1.3% 

Teze: "Mluvili jsme s uživateli, kteří považují Marketing Hub společnosti HubSpot za lepší než Marketing Cloud společnosti Salesforce, ale zůstávají se Salesforce, protože Marketing Hub postrádá určité funkce podnikové třídy. AI může společnosti HubSpot umožnit zúžit tuto mezeru a učinit svou sadu produktů konkurenceschopnější vůči Salesforce na středním trhu a dokonce i na podnikové úrovni dříve, než se očekávalo.

HubSpot, stejně jako mnoho dalších společností, aktivně využívá umělou inteligenci (AI) a strojové učení (ML) pro zlepšení svých produktů a služeb. Mezi hlavní oblasti, kde HubSpot plánuje využívat AI, patří:

1. Marketingové nástroje: HubSpot plánuje využívat AI pro personalizaci obsahu a zlepšení cílení reklamních kampaní. Pomocí analýzy dat a strojového učení bude možné lépe porozumět chování zákazníků a optimalizovat marketingové kampaně.

2. Služby pro zákazníky: HubSpot plánuje využívat AI pro zlepšení zákaznického servisu a podpory. Například díky chatbotům s umělou inteligencí bude možné rychleji řešit zákaznické problémy a poskytovat lepší zákaznický zážitek.

3. Automatizace: HubSpot plánuje využívat AI pro automatizaci různých procesů, jako je například správa kontaktů a sledování výkonu kampaní. To může pomoci zvýšit efektivitu a produktivitu pracovníků.

4. Analýza dat: HubSpot plánuje využívat AI pro analýzu dat a poskytování lepších insightů pro zákazníky. Tím bude možné lépe porozumět chování zákazníků a optimalizovat marketingové kampaně.

5. Prediktivní analýza: HubSpot plánuje využívat AI pro prediktivní analýzu, která umožní předpovědět chování zákazníků a využít tuto informaci pro lepší cílení a personalizaci reklamních kampaní.

3. Veeva System $VEEV+0.8%

"Generativní umělá inteligence má smysluplný potenciál změnit způsob, jakým jsou léky navrhovány a uváděny na trh. ... Vzhledem k obrovským objemům dat, které má Veeva ze své vedoucí pozice na trhu, může společnost Veeva využít generativní umělou inteligenci k poskytnutí jedinečných poznatků (které se mohou rozšířit i na komerční podnikání). Z komerčního hlediska může Veeva využít AI k zefektivnění svého CRM, od aktualizace a testování kontaktních informací až po pomoc farmaceutickým zástupcům lépe se zaměřit na správné zdravotnické pracovníky."

Kde tedy mohou využít AI?

Prediktivní analýza: Veeva plánuje využívat AI pro prediktivní analýzu, která umožní předpovědět chování zákazníků a lépe cílit marketingové kampaně.

Personalizace: Veeva plánuje využívat AI pro personalizaci obsahu a zlepšení cílení reklamních kampaní.

Správa obchodních vztahů: Veeva plánuje využívat AI pro správu obchodních vztahů s lékaři a farmaceutickými společnostmi, včetně monitorování interakcí a zlepšení komunikace.

Optimalizace řetězce dodávek: Veeva plánuje využívat AI pro optimalizaci řetězce dodávek a zlepšení logistiky v farmaceutickém průmyslu.

Zpracování obrazových dat: Veeva plánuje využívat AI pro zpracování obrazových dat, včetně digitálních obrazových záznamů a snímků z magnetické rezonance, což může pomoci zlepšit diagnostiku a léčbu.

  • Co na jejich výběr říkáte? 
  • Koho preferujete do budoucna vy?

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Na práci používám vše od Apple, tak už je držím dlouho. To, co používám, tomu věřím.

Podle mě osobně má zde své místo i $GOOGL+0.4%, který doposud dominoval odvětví vyhledávání. Jejich chatbot je již prakticky spuštěn. Teď bude tedy hlavní otázkou, jak rychle zvládne Google integrovat služby chatbot do svých produktů a služeb.

Google rozhodně není ze hry vyloučen, ale myslím si, že tady rozhodne právě čas, nebo spíše rychlost zapojení se do této oblasti s AI. Kdo zaspí, bude hůř ukrajovat z koláče, pokud nepřijde s nějakou bombou.

Tak ono je to jak píšeš rozhodne čas, ale také hlavně kvalita integrace. Aby nakonec nepřišel ještě $AAPL+5.1% s nějakou AI atomovkou a všechny nesmázl.

Na AI je pozdě. Do toho jste měli investovat 4 roky zpátky 🤦‍♂️

Až Hub nabídne to, co Salesforce, tak není o čem

Držím Microsoft, za mě jeden z lídrů do budoucna s AI.

Sice jsem taky pro Microsoft, ale nezavrhoval bych ani Google.

Nic nezavrhuju, ale "kdo dřív přijde, ten dřív žere" 😅

Timeline Tracker Overview