SEC varuje investory: Vaše kryptoaktiva jsou v tuto chvíli vystavena obrovským rizikům

SEC v minulém týdnu varovala investory, že kryptoaktiva jsou ohrožena významnými ztrátami. Především varují před mnoha společnostmi a říkají, že by každý investor měl být maximálně obezřetný. Proč?

Komise pro cenné papíry a burzy varuje investory, že investice do kryptoměn jsou spojeny s extrémními riziky. SEC upozorňuje, že kryptoaktiva jsou spekulativní a velmi riskantní a investoři by měli být obezřetní. Trh s kryptoměnami v poslední době zaznamenal velké výkyvy a mnoho platforem pro nákup kryptoměn může být ohroženo a může být mimo soulad s platnými zákony.

Podvody v krypto průmyslu jsou běžné a podvodníků je zde mnoho. Varování od SEC přichází více než rok poté, co kryptotrh ztratil tržní hodnotu ve výši 2 bilionů dolarů, když se bitcoin $BTCUSD+0.0%, ethereum $ETHUSD+0.0% a tisíce dalších krypto tokenů propadly z důvodu zvýšení úrokových sazeb Federálním rezervním systémem. Investoři by tak měli být opatrní a riskovat pouze peníze, které si mohou dovolit úplně ztratit.

"Investice do kryptoaktiv mohou být mimořádně volatilní a platformy, kde investoři nakupují, prodávají, půjčují si nebo půjčují tyto cenné papíry, mohou postrádat důležitou ochranu investorů. Riziko ztráty pro jednotlivé investory, kteří se účastní transakcí zahrnujících kryptoaktiva, včetně cenných papírů kryptoaktiv, zůstává významné," varovala SEC.

Toto riziko se naplno projevilo koncem loňského roku po velkolepé implozi FTX, která vedla ke ztrátám v miliardách dolarů pro uživatele, kteří drželi své tokeny na platformě.

A varování přichází jen pár dní poté, co SEC poslala oznámení společnosti Coinbase, které naznačuje, že největší americká burza kryptoměn by mohla být agenturou žalována za potenciální porušení pravidel u cenných papírů související s výpisy aktiv a produkty stakingu.

"Žádný z hlavních subjektů kryptoaktiv není registrován u SEC jako makléř-dealer, burza nebo investiční poradce - takže investoři nemusí získat ochranu poskytovanou pravidly platnými pro tyto subjekty," uvedla SEC.

Skutečnost, že u SEC nejsou registrovány žádné kryptoburzy, znamená, že investoři do kryptoměn "nemusí mít prospěch z pravidel, která chrání před podvody, manipulací, front-runningem a dalšími pochybeními," varovala SEC.

Nakonec SEC varovala, že podvody zůstávají v krypto průmyslu nekontrolovatelné, protože "podvodníci nadále využívají rostoucí popularitu kryptoaktiv, aby nalákali drobné investory."

"Jediné peníze, které byste měli riskovat při jakékoli spekulativní investici, jsou peníze, které si můžete dovolit zcela ztratit," uzavřela SEC.

Je jasné, že vládní zásah proti kryptoprůmyslu bude pravděpodobně pokračovat po oznámení společnosti Coinbase, zatčení Do Kwona a nedávných obviněních proti Justinu Sunovi a celebritám, jako jsou Lindsay Lohan a Jake Paul.

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství.

Chceš se se stát úspěšným akciovým investorem?

Začni studovat prestižní Bulios akademii a získej přístup k unikátnímu vzdělávacímu obsahu, analýzám a praktickým nástrojům!

Regulacia by cryptu rozhodne prospela a trh by sa ocistil. Ja nevidim problem mat do 5% majetku v crypto majors ale treba to vnimat ako silne spekulativny kapital nie investiciu. Crypto podla mna bude za par rokov ked sa doladi regulacia standardne aktivum ako cokolvek ine.

Jsem taky pro určitou regulaci, jen se bojím, že to nebude otázka jen pár roků.

Regulace je dobrá věc, jen se bojím, aby to soudruzi u nás v Bruselu opět trochu nepřepískli.

Aha takže autor nejenom že píše o nudných společnostech, ale zároveň odrazuje mladé lidi od toho, aby mohli vydělávat hodně peněz. Myslel jsem, že ty články píše nějaký mladý člověk, ale jak to tak vypadá tak to píše jenom starý důchodce, který nemá nic jiného na práci.

Nyní něco pro mladé lidi: Neházejte všechny kryptoměny, a krypto projekty do jednoho pytle. Ano jsou zde coiny, které nepřežijou, ale zde se jedná o neznáme coiny, kterým se zkrátka nedostane na popularitě, ať už z důvodu, že nemají žádné využití, anebo třeba z důvodu, že se prostě nikomu nelíbí. Bitcoin tu bude navždy. A stejně tak i ostatní velké a silné kryptoměny.

Zvýšená volatilita vám naopak pomůže, nevím proč to lidé z domova důchodců jménem SEC vidí jako problém. Právě díky vysoké volatilitě vyděláte hodně peněz.

Neregulovanost? Vždyť to je záměr už od samého začátku. Kryptoměny mají představovat naprostou svobodu. A pokud se chcete vyhnout problémům, nebo tyto problémy případně eliminovat, tak není nic jednoduššího než diverzivikace.

BTC je možná ještě okej, ale zbytek je kravina, kde mladí vidí možnost rychlého zbohatnutí, ale realita bývá taková, že se dostanou tak akorát rychle na mizinu. Kdybys jim raději doporučil starou dobrou Berkshire, ty namísto toho omíláš jen tu svou Sea 💀 Pravděpodobně jediná tvá úspěšná investice.

Ano uvádím ji jako příklad. Je v tom nějaký problém? Jestli s tím máš problém tak je to pouze tvoje chyba. Proč bych měl vyjmenovávat celé své portfolio? Ty to snad děláš? Nikdy jsem si toho nevšiml.

V tom zbytku rozhodně kravina není, naopak tam lze najít mnohem zajímavější kousky s vysokým potenciálem. Jen je to daleko složitější investice na znalosti než do akcií, zvlášť když se většina investičních "gurus" do krypta místo vysvětlování "Jak najít dobrý projekt" soustředí na "Kup to, to a to". Pokud člověk nechápe alespoň základy toho, jak to funguje. pak do toho investovat prostě nemůže - tedy může, ale pak utopí tunu peněz nesmyslně ve scam projektech či v projektech s tragickou tokenomikou pro investora.

Ztratí ti důvěřivci, kteří investují do nesmysl projektů nebo na doporučení, že ten a onen token udělá kvadrilion procent za 3 dny a takové. Jednoduché řešení, vyhněte se tomuto, zaměřte se jen na okruh toho co znáte a čemu rozumíte a s kryptem neproděláte. A pokud ti ani tohle nestačí, tak se věnuj jen BTC a máš klid.