S&P 500 ^GSPC 5,306.04 +0.02%
Nvidia NVDA $1,140.59 +7.13%
Tesla TSLA $176.75 -1.39%
Alphabet GOOG $178.02 +0.96%
Amazon AMZN $182.15 +0.77%
Meta META $479.92 +0.36%
Microsoft MSFT $430.32 +0.04%
Apple AAPL $189.99 +0.01%

Analitycy J.P. Morgan twierdzą, że te 2 akcje są ich najlepszymi wyborami na 2023 r.

Radzim "JP" Gajos
1. 4. 2023
5 min read

Dziś przyjrzymy się top pickom analityków JPMorgan, którzy widzą największy potencjał wzrostowy dla tych dwóch akcji w 2023 r. Konkretnie są to akcje z sektora energetycznego i biofarmaceutycznego, więc mogą to być dwa ciekawe picki pod względem risk:reward.

Dwie akcje otrzymały ostatnio oznaczenia "Top Pick" od analityków giganta bankowego J.P. Morgan. Wykorzystując kombinację danych rynkowych, informacji o spółkach i komentarzy analityków, możemy uzyskać poczucie tego, co sprawia, że te akcje są atrakcyjnymi wyborami na 2023 rok.

Czy mogą być dla nas dobrym wyborem? Przyjrzymy się 👇

Targa Resources Corporation $TRGP+1.1%

Zacznijmy w branży energetycznej od Targa Resources. Jest to spółka typu midstream, która działa w obszarze pomiędzy głowicami odwiertów a klientami końcowymi. Firmy midstream kontrolują sieci rurociągów i obiektów infrastruktury i transportują produkty węglowodorowe tam, gdzie są potrzebne.

W skrócie, Targa Resources jest amerykańską firmą, która zbiera, przetwarza, przechowuje, transportuje i sprzedaje skroplony gaz ziemny, produkty naftowe i inne płynne węglowodory.

Targa jest jednym z największych niezależnych operatorów midstream w Ameryce Północnej, koncentrującym się na transporcie gazu ziemnego i ciekłego gazu ziemnego; jej sieć aktywów skupia się wokół bogatych obszarów produkcyjnych w Teksasie, Nowym Meksyku, Oklahomie i na wybrzeżu Zatoki Perskiej w Luizjanie.

Targa jest względnie odizolowana od kosztów gazu ziemnego i ropy naftowej na rynkach towarowych, ponieważ transportuje produkty przez swoją sieć w modelu "drogi płatnej"; to znaczy, że producenci płacą na podstawie umowy za przemieszczanie określonych ilości przez system. Model ten umożliwił Tardze osiągnięcie zwiększonych zysków i przepływów pieniężnych w niedawno ogłoszonym 4Q22, pomimo spadku przychodów rok do roku.

Wszystko to razem zwróciło uwagę analityka JPMorgan Jeremy'ego Toneta, który pisze: "Nadal uważamy, że korzystny ślad permski i franczyza TRGP tworzą korzystną propozycję ryzyka i zysku. Dzięki w pełni zintegrowanemu łańcuchowi wartości NGL w permie, postrzegamy TRGP jako firmę o zróżnicowanym wzroście w porównaniu do wszystkich konkurentów... Potwierdzamy, że TRGP jest najlepszym wyborem , biorąc pod uwagę zintegrowany łańcuch wartości Permian od odwiertu do eksportu, dźwignię operacyjną w zakresie NGL, bezpośredni wzrost cen surowców, możliwość zmniejszenia dźwigni finansowej i zwiększenie zwrotu dla akcjonariuszy."

Tonet nie tylko nakreśla optymistyczną ścieżkę dla akcji, ale także nadaje jej rekomendację Overweight (tj. Kupuj) wraz z ceną docelową w wysokości 119 USD, która implikuje jednoroczny potencjał wzrostowy na poziomie 76%.

Spółka skupia się również na nagradzaniu akcjonariuszy w postaci dywidendy, która wynosi 1,96% oraz skupu akcji. To co mi się jednak nie podoba to stosunkowo wysokie zadłużenie oraz ujemne przepływy pieniężne z inwestycji.

BeiGene, LLC $BGNE+0.3%

Kolejnym najlepszym pickiem JPM jest BeiGene, spółka biofarmaceutyczna w fazie klinicznej, jak również w fazie komercjalizacji. BeiGene, LLC jest firmą biotechnologiczną, która skupia się na badaniach, rozwoju i komercjalizacji nowych leków w leczeniu raka i innych chorób. Firma skupia się na odkrywaniu i rozwoju leków, które celują w określone cele molekularne w komórkach, co pozwala jej leczyć pacjentów z rakiem i innymi chorobami skuteczniej i z mniejszą liczbą skutków ubocznych. Firma posiada obecnie ponad 60 programów klinicznych ukierunkowanych na około 80% nowotworów, co daje jej ogromną przewagę w skali w porównaniu z innymi firmami.

Kluczowym czynnikiem dla inwestorów w te akcje jest to, że udało się już wprowadzić nowe leki do obiegu. BeiGene ma trzy leki - wszystkie do leczenia raka - zatwierdzone do użytku i pracuje nad zwiększeniem sprzedaży.

Zatwierdzone leki to tislelizumab, oznaczony własną nazwą, zanubrutinib, oznaczony jako Brukinsa, oraz pamiparib, oznaczony jako Partruvix; BeiGene opisuje dwa pierwsze jako swoje "kamienie węgielne". Wszystkie trzy są zatwierdzone w wielu jurysdykcjach i są stosowane w leczeniu różnych nowotworów i nowotworów hematologicznych.

Według liczb, BeiGene zrealizował 102,2 mln USD przychodów z tislelizumabu w 4Q22 i 564,7 mln USD z leku za cały rok 2022. Wyniki te wzrosły o 72% i 97% w stosunku do danych z 2022 r. Drugi "kamień węgielny", Brukinsa, odnotował przychody w wysokości 176,1 mln USD w 4Q22 i 564,7 mln USD za cały rok; liczby te stanowiły wzrost rok do roku odpowiednio o 101% i 159%.

W 2022 roku BeiGene osiągnie łączną wartość 1,4 mld USD, w porównaniu do 1,2 mld USD w 2021 roku. Łączne przychody za 2022 rok obejmowały sprzedaż produktów o wartości 1,3 mld USD, co stanowi wzrost o 97,9% w stosunku do roku poprzedniego.

Obejmując akcje, analityk JPMorgan Xiling Chen skupił się na osiągnięciach i perspektywach sprzedażowych firmy.

"Spodziewamy się, że momentum sprzedaży w USA ulegnie dalszemu przyspieszeniu w 2023 r. w związku z wprowadzeniem CLL/SLL. W tym duchu nieznacznie podnosimy nasze blisko- i długoterminowe szacunki sprzedaży w USA dla Brukini. Obecnie oczekujemy, że w tym roku sprzedaż produktu osiągnie 1 mld USD, a w 2032 r. osiągnie szczyt na poziomie ~4 mld USD. Jest to nieco poniżej konsensusu i widzimy dodatkową przestrzeń do wzrostu związaną z komercyjnymi wynikami zespołu BeiGene, a także dalszą orientacyjną ekspansją" - napisał Xiling.

"Nadal podkreślamy BeiGene jako nasz obecny top pick z silnym momentem Brookings CLL/SLL w USA tworzącym potencjalne bicie sprzedaży w ciągu najbliższych kilku kwartałów" - podsumował analityk.

Te komentarze wspierają rekomendację Chen'a Overweight (czyli Kupuj) dla akcji, podczas gdy cena docelowa $297 implikuje jednoroczny zysk ~35%.

  • Jak Wam się podoba spółka? 🤔

Proszę pamiętać, że to nie jest porada finansowa.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.