S&P 500 ^GSPC 5,300.89 -0.07%
Nvidia NVDA $1,137.59 +6.85%
Tesla TSLA $176.59 -1.48%
Alphabet GOOG $177.74 +0.80%
Amazon AMZN $181.92 +0.65%
Meta META $479.75 +0.32%
Microsoft MSFT $429.70 -0.11%
Apple AAPL $189.80 -0.09%

JP Morgan analistleri bu 2 hisse senedinin 2023 için en iyi seçimleri olduğunu söylüyor

Burhan Yılmaz
1. 4. 2023
6 min read

Bugün, 2023 yılında bu iki hisse senedi için en yüksek potansiyeli gördüklerini söyleyen JPMorgan analistlerinin en iyi seçimlerine bir göz atacağız. Özellikle, bunlar enerji ve biyofarmasötik sektörlerindeki hisse senetleridir, bu nedenle bunlar risk: ödül açısından iki ilginç seçim olabilir.

İki hisse senedi kısa süre önce bankacılık devi JP Morgan'ın analistleri tarafından "En İyi Seçim" unvanını kazandı. Piyasa verileri, şirket haberleri ve analist yorumlarının bir kombinasyonunu kullanarak, bu hisse senetlerini 2023 için cazip seçimler yapan şeylerin ne olduğu hakkında bir fikir edinebiliriz.

Bizim için iyi bir seçim olabilirler mi? Bir göz atacağız 👇

Targa Resources Corporation $TRGP+1.1%

Enerji sektörüne Targa Resources ile başlayalım. Bu, kuyu başları ile son müşteriler arasındaki alanda faaliyet gösteren bir orta akım şirketidir. Midstream şirketleri boru hatları ve altyapı tesislerinden oluşan ağları kontrol eder ve hidrokarbon ürünlerini ihtiyaç duyulan yerlere taşır.

Kısacası Targa Resources, sıvılaştırılmış doğal gaz, petrol ürünleri ve diğer sıvı hidrokarbonları toplayan, işleyen, depolayan, taşıyan ve satan bir Amerikan şirketidir.

Targa, doğal gaz ve doğal gaz sıvılarının taşınmasına odaklanan Kuzey Amerika'daki en büyük bağımsız orta akım operatörlerinden biridir; varlık ağı Teksas, New Mexico, Oklahoma ve Louisiana Körfez Kıyısı'nın verimli üretim alanları etrafında yoğunlaşmıştır.

Targa, emtia piyasalarındaki doğal gaz ve petrol maliyetlerinden nispeten yalıtılmıştır, çünkü ürünleri ağı üzerinden "ücretli yol" modeliyle taşımaktadır; yani üreticiler belirli miktarları sistem üzerinden taşımak için sözleşmeyle ödeme yapmaktadır. Bu model, Targa'nın kısa süre önce açıklanan 4Ç22'de, bir önceki yıla göre gelirdeki düşüşe rağmen, artan kazanç ve nakit akışı elde etmesini sağladı.

Tüm bunlar bir araya geldiğinde JPMorgan analisti Jeremy Tonet'in dikkatini çekti ve şunları yazdı: "Elverişli Permian ayak izinin ve TRGP imtiyazının uygun bir risk-ödül önerisi oluşturduğuna inanmaya devam ediyoruz. Tam entegre Permian NGL değer zinciri ile TRGP'yi tüm rakiplerine karşı farklılaştırılmış bir büyüme hikayesi olarak görüyoruz... Permian'ın kuyu başından ihracata kadar entegre değer zinciri, NGL işletme kaldıracı, doğrudan emtia fiyat artışı, kaldıraç azaltma görünürlüğü ve gelişmiş hissedar getirileri göz önüne alındığında TRGP'nin en iyi seçenek olduğunu teyit ediyoruz ."

Tonet, hisse senedi için iyimser bir yol çizmekle kalmıyor, aynı zamanda bir yıllık %76'lık yukarı yönlü potansiyel anlamına gelen119 $ fiyat hedefiyle birlikte Overweight (yani Satın Al) notu veriyor.

Şirket aynı zamanda %1,96 olan temettü ve hisse geri alımları yoluyla hissedarlarını ödüllendirmeye odaklanmış durumda. Ancak şirketin görece yüksek borcu ve negatif yatırım nakit akışı hoşuma gitmiyor.

BeiGene, LLC $BGNE+0.1%

JPM'nin bir sonraki en iyi seçimi, klinik aşamadaki bir biyofarmasötik şirketi ve aynı zamanda ticarileştirme aşamasındaki bir şirket olan BeiGene'dir. BeiGene, LLC kanser ve diğer hastalıkların tedavisi için yeni ilaçların araştırılması, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine odaklanan bir biyoteknoloji şirketidir. Şirket, hücrelerdeki belirli moleküler hedefleri hedef alan ilaçların keşfine ve geliştirilmesine odaklanarak kanser ve diğer hastalıkları olan hastaları daha etkili ve daha az yan etkiyle tedavi etmesine olanak tanır. Şirket şu anda kanserlerin yaklaşık %80'ini hedefleyen 60'tan fazla klinik programa sahiptir ve bu da ona benzerlerine kıyasla ölçekte muazzam bir avantaj sağlamaktadır.

Bu hisse senedindeki yatırımcılar için önemli bir faktör, yeni ilaçları dolaşıma sokmayı başarmış olmasıdır. BeiGene'in hepsi kanser tedavisinde kullanılmak üzere onaylanmış üç ilacı vardır ve satışları artırmak için çalışmaktadır.

Onaylanan ilaçlar, kendi adıyla markalanan tislelizumab, Brukinsa olarak markalanan zanubrutinib ve Partruvix olarak markalanan pamiparib; BeiGene ilk ikisini "köşe taşları" olarak tanımlıyor. Her üçü de birden fazla ülkede onaylanmış olup çeşitli kanserlerin ve hematolojik kanserlerin tedavisinde kullanılmaktadır.

Rakamlara göre BeiGene, tislelizumab'dan 4Ç22'de 102,2 milyon dolar ve 2022 yılının tamamında 564,7 milyon dolar gelir elde etti. Bu sonuçlar 2022 rakamlarına göre %72 ve %97 artış gösterdi. İkinci "köşe taşı" Brukinsa, 4Ç22 için 176,1 milyon dolar ve tüm yıl için 564,7 milyon dolar gelir elde etti; bu rakamlar yıldan yıla sırasıyla %101 ve %159'luk bir büyümeyi temsil ediyor.

BeiGene'in 2022'deki toplam cirosu, 2021'deki 1,2 milyar dolara kıyasla 1,4 milyar dolar oldu. 2022'deki toplam gelir, bir önceki yıla göre %97,9 artışla 1,3 milyar dolarlık ürün satışını içeriyordu.

JPMorgan analisti Xiling Chen, hisse senedini değerlendirirken şirketin satış başarılarına ve beklentilerine odaklandı.

"CLL/SLL lansmanları sayesinde ABD'deki satış ivmesinin 2023 yılında daha da hızlanmasını bekliyoruz. Bu doğrultuda, Brukins için yakın ve uzun vadeli ABD satış tahminlerimizi hafifçe yükseltiyoruz. Şu anda ürünün bu yıl 1 milyar ABD$ satış rakamına ulaşmasını ve 2032'de ~4 milyar ABD$ ile zirve yapmasını bekliyoruz. Bu, konsensüsün biraz altında ve BeiGene ekibinin ticari performansının yanı sıra daha fazla gösterge niteliğindeki genişlemeyle ilişkili olarak büyüme için ek alan görüyoruz."

Analist, "ABD'deki güçlü Brookings CLL/SLL momentumunun önümüzdeki birkaç çeyrekte potansiyel satış artışları yaratmasıyla BeiGene'i mevcut en iyi seçimimiz olarak vurgulamaya devam ediyoruz" diye özetledi.

Bu yorumlar Chen'in hisse senedi üzerindeki Overweight (yani Al) notunu desteklerken, 297 $ fiyat hedefi bir yıllık ~%35 kazanç anlamına geliyor.

  • Siz bu şirketi nasıl buluyorsunuz? 🤔

Lütfen bunun finansal bir tavsiye olmadığını unutmayın.


Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.