S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Insiderzy masowo kupują te 2 akcje. Czy mogą liczyć na wzrost?

Witek Dubicki
1. 4. 2023
6 min read

Istnieje wiele sposobów, w jaki można zidentyfikować akcje, które mogą oczekiwać wzrostu. Jednym z nich są transakcje insiderów. Przyjrzyjmy się więc dzisiaj 2 akcjom, które odnotowały ostatnio zwiększoną aktywność insiderów.

Śledzenie aktywności insiderów, takich jak kadra kierownicza i członkowie zarządu, może dostarczyć cennego wglądu w przyszły rozwój spółki. Insider trading może sygnalizować zaufanie do potencjału wzrostowego akcji, szczególnie jeśli chodzi o duże zakupy akcji.

Należy jednak pamiętać, że śledzenie insider tradingu nie powinno być jedynym źródłem informacji przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Przed podjęciem decyzji inwestycyjnej należy przeprowadzić dokładną analizę fundamentów spółki, konkurencji i ogólnych warunków rynkowych.

Zmienność na rynku skłoniła inwestorów do większego skupienia się na analizie danych i śledzeniu działalności insiderów, tj. kierownictwa spółki i kluczowych akcjonariuszy. Śledzenie aktywności handlowej tych osób może dostarczyć użytecznych informacji o akcjach, które mają potencjał wzrostowy. W tym artykule skupimy się na dwóch akcjach, w przypadku których odnotowano ostatnie zakupy insiderów za znaczne kwoty.

Guardant Health $GH+13.4%

Wykres ceny akcji na przestrzeni ostatnich 5 lat.

Guardant Health to kalifornijska firma biotechnologiczna, która skupia się na opracowywaniu zaawansowanych testów diagnostycznych dla pacjentów z nowotworami. Ich wiodącym produktem jest Guardant360, pionierski test oparty na płynnych biopsjach, który analizuje próbki krwi pacjentów w celu identyfikacji mutacji w DNA guza.

Płynne biopsje są rewolucyjnym sposobem diagnozowania raka, ponieważ w przeciwieństwie do tradycyjnych biopsji, które wymagają inwazyjnej procedury pobrania próbki tkanki guza, płynne biopsje pobierają krew. Takie podejście upraszcza i przyspiesza proces diagnostyczny, zmniejsza ryzyko powikłań i może być wykonywane wielokrotnie, co pozwala na monitorowanie progresji guza i skuteczności leczenia.

Guardant Health oferuje szeroki zakres produktów i usług dla lekarzy, laboratoriów i organizacji badawczych:

  • Guardant360: Jest to kompleksowy profil genomowy guza, który identyfikuje mutacje genetyczne odpowiedzialne za inicjację i wzrost guza. Test ten pozwala lekarzom dostosować leczenie do każdego pacjenta na podstawie jego profilu genetycznego.
  • GuardantOMNI: Test ten przeznaczony jest dla firm farmaceutycznych i organizacji badawczych, które opracowują nowe terapie przeciwnowotworowe. Pomaga zidentyfikować biomarkery służące do selekcji pacjentów do badań klinicznych i oceny skuteczności nowych leków.
  • Guardant Reveal: Test przeznaczony do wczesnego wykrywania nawrotów raka jelita grubego i oceny choroby resztkowej po leczeniu. Pomaga lekarzom monitorować pacjentów i dostosowywać leczenie na podstawie wyników testu.
  • LUNAR-1: Jest to test przedkliniczny służący do wczesnego wykrywania raka u osób bezobjawowych, o wysokim ryzyku rozwoju raka. Test jest nadal w fazie rozwoju i ma potencjał, aby stać się kluczowym narzędziem w zapobieganiu i wczesnej diagnostyce raka.

W ostatnim raportowanym kwartale Guardant miał przychody w wysokości 126,9 mln USD. Współzarządzający spółką Helmy Eltoukhy i AmirAli Talasaz dokonali ostatnio zakupów akcji o wartości ponad 2 mln USD.

Oczekiwania analityków.

Analityk Canaccord Genuity Kyle Mikson ocenia akcje jako Kupuj z ceną docelową 60 dolarów, co sugeruje 128% potencjał wzrostowy w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Enovix $ENVX+12.5%

Wykres ceny akcji w ciągu ostatnich 2 lat.

Enovix to amerykańska spółka koncentrująca się na rozwoju i produkcji zaawansowanych akumulatorów nowej generacji, której celem jest wprowadzenie na rynek wysokowydajnych i bezpiecznych akumulatorów do szerokiego zakresu zastosowań, takich jak pojazdy elektryczne, elektronika użytkowa i magazynowanie energii.

Enovix opracowuje akumulatory z anodami krzemowymi, które mają potencjał podwojenia pojemności w porównaniu z obecnymi anodami grafitowymi. Anody krzemowe oferują również lepszą gęstość energii i dłuższą żywotność baterii.

Dzięki opatentowanej architekturze 3D, Enovix osiąga wyższą gęstość energii i lepsze parametry bezpieczeństwa poprzez umieszczenie anod krzemowych w strukturze oszczędzającej miejsce. Architektura 3D zmniejsza również pęcznienie baterii, poprawiając ogólne bezpieczeństwo i niezawodność baterii.

Enovix ogłosił niedawno plany budowy dodatkowej linii produkcyjnej, nazwanej "Gen2 Autoline", w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych firmy. Ponadto Enovix planuje zlokalizować swój pierwszy zakład produkcyjny o dużej skali, co powinno pozwolić firmie szybciej reagować na rosnący popyt na jej akumulatory.

Enovix nawiązuje również strategiczne partnerstwo z innymi graczami rynkowymi, takimi jak producenci elektroniki i firmy motoryzacyjne, aby wspólnie pracować nad integracją akumulatorów Enovix w ich produktach.

Wraz z rosnącym naciskiem na elektryfikację transportu, rozwój energii odnawialnej i szybko zmieniający się rynek elektroniki użytkowej, Enovix jest dobrze przygotowany na przyszły sukces. Ich innowacyjna technologia baterii nowej generacji z anodami krzemowymi i architekturą 3D oferuje rozwiązania dla niektórych z największych wyzwań na dzisiejszym rynku baterii

Thurman Rodgers z zarządu Enovix dokonał serii dużych zakupów akcji o wartości ponad 2 milionów dolarów

Rosnące zapotrzebowanie na pojazdy elektryczne, elektronikę użytkową i energię odnawialną napędza zainteresowanie nowymi, wydajnymi i bezpiecznymi akumulatorami. Enovix ma potencjał, aby stać się kluczowym graczem w tym szybko rozwijającym się sektorze, dlatego jego akcje są uważane za atrakcyjną inwestycję. Biorąc pod uwagę znaczące zakupy akcji przez insiderów, możemy oczekiwać, że inni inwestorzy również będą zainteresowani akcjami Enovix.

Oczekiwania analityków.

Wniosek

Zakupy akcji Guardant Health i Enovix przez osoby trzecie sugerują, że spółki te mają potencjał wzrostu. Guardant Health, ze swoimi innowacjami w testach na raka, oraz Enovix, ze swoimi zaawansowanymi bateriami, wydają się być dobrze przygotowane na przyszły sukces na swoich rynkach.

Mimo to, ważne jest, aby przeprowadzić dalszą analizę i ocenę tych spółek przed podjęciem decyzji inwestycyjnej. Insider trading może być użytecznym wskaźnikiem, ale nie powinien być jedynym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

OSTRZEŻENIE: Nie jestem doradcą finansowym, a niniejszy materiał nie służy jako rekomendacja finansowa lub inwestycyjna. Treść tego materiału ma charakter czysto informacyjny.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.