S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Něco se děje, ale určitě to nevypadá dobře pro USA...

Během posledních 7 dní v Saúdské Arábii:

-Saúdská Arábie se rozhodla přijmout ekonomickou strategii bez závislosti na USA, v návaznosti na pokles vztahů pod Bidenovou administrativou.

-Saúdská Arábie, Rusko, Spojené arabské emiráty, Irák, Kuvajt, Omán a Alžírsko se dohodly na omezení produkce ropy až do konce roku 2023.

-Saúdská Arábie se spojila s Čínou a začala stavět čínskou rafinerii ropy za 83,7 miliardy jüanů (12,2 miliardy USD).

-Saúdská Arábie se spojila s Čínou, Ruskem, Indií, Pákistánem a čtyřmi středoasijskými zeměmi, aby se více vzdálila od závislosti na americkém dolaru a vytvořili konkurenční měnu.

-Saúdská Arábie se spojila s Indií a společně vytváří investiční most s důrazem na větší ekonomickou propojenost

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Já mám hlavně pocit, že se chystá souboj třech pohledů na peníze jako takové - protože ten náš současný systém po pádu Brettonwoodu prostě navždycky trvat nemůže. Tím prvním je západ v čele s USA, kteří to pravděpodobně budou tlačit skrze CBDC a digitální měnu bez jakéhokoli zajištění s možnostmi vzniku diktatury. Potom tu budou země BRICS a další rozvojové státy napojené na ně, které se budou snažit vrátit měnu tam, kde měla zůstat - podložit ji něčím reálným. A pak je tady ta třetí skupina, která se snaží o decentralizované finance, která má nejvíce fanoušků z řad běžných lidí a některých pidi států, kteří v tom vidí šanci, jak se dostat z bídy.

Ale narovinu než CBDC tak to radši přístoupím na to používat mušle :D

Zajímavý názor, a vlastně k němu nemám ani moc co dodat, protože to vidím dost podobně. Jenomže ať už s CBDC nebo bez, dominance USA začíná být možná pomalinku v ohrožení.

Ekonomika bez závislosti na USA? No tak přeju hodně štěstí páni šejkové

Vím, že to vypadá až nepředstavitelně, ale vem si, že do roku 2050 se počítá s tím, že se USA propadne na 3 místo, zatímco je předežene Čína a Indie, co se týká ekonomiky. Nemusí to být až takové scifi, jak to zní, když se podíváme na to, jak postupují.

Ta Indie mě vždy baví m, do roku 2050 před USA 🤣

Toto je presne myslenie, ktorým sme sa dostali tam kde sme teraz. "My sme Amerika, kto je viac?" Ešte aby sme neboli prekvapení, či to zvládne USA bez zvyšku sveta...

Tak on je pro tu dominanci tak nějak ale potřeba ten zbytek světa. Pokud se odtrhnou takové velké ekonomiky od vlivů USA (ne úplně, ale postupně a pomalu), tak to bude jen otázkou času, podle mého.

Tak to vypadá, že začal odpočet... Odpočet toho, kdy skončí dominance dolaru.

Tak ako som písal už pred vyše pol rokom, že nastáva nové geopolitcké rozdelenie sveta. Ako vidieť, viacerým svetovým hráčom už začala vadiť hegemónia USA a ich vnucovaná zahraničná politika iným štátom prostredníctvom vyhrážok a sankcií.

Očividně se ten světový řád začíná obracet, což je svým způsobem děsivé, když vezmeme v potaz, kdo provádí tyto změny.

Prečo desivé? Musíme sa objektívne pozrieť aj na príčiny, prečo sa to deje. Nuž Amerika, alebo ak chceme hovoriť o "západe" si za to môžu sami svojou politikou. Môžeme mať na Čínu rôzne názory a počúvať ako napadnú Taiwan. Ale pozrite sa koľko štátov napadla vojensky Čína a koľko USA a štáty NATO napríklad za posledných 40 rokov.

Jsem si říkal, co se děje, že ta ropa šla tak drasticky nahoru. Tu OPEC jsem přehlédl, ale celkově tyto události nevěstí nic dobrého pro budoucnost USA a její světové dominance.

Ropa je asi to nejmenší z těchto událostí. Spíš mi přijde, že je větší a větší tlak na americký dolar a upozadění USA.

No rozhodně to není zaměřeno na podporu Ameriky 😆 Uvidíme co ale zmůžou, nebál bych se prozatím.

To pro USA nevypadá úplně nejlíp. 🤔Přijít o tak významného obchodního partnera může být problem.

Jako ted jsem o tom četl na Twitteru a tolik meme obrázků a hejtů na Bidena a dolar jsem fakt ještě neviděl 😅 Rozhodně to není moc good news.