S&P 500 ^GSPC 5,306.04 +0.02%
Nvidia NVDA $1,140.59 +7.13%
Tesla TSLA $176.75 -1.39%
Alphabet GOOG $178.02 +0.96%
Amazon AMZN $182.15 +0.77%
Meta META $479.92 +0.36%
Microsoft MSFT $430.32 +0.04%
Apple AAPL $189.99 +0.01%

DOBRÝ DEN ,RÁD BYCH SE ZEPTAL,PODOTÝKÁM VUBEC TOMU NEROZUMÍM,ALE KDYŽ SE PODÍVÁM TŘEBA NA ZEMNÍ PLYN /NATGAS/NA XTB DENNÍ ROZSAH CENY POHYBU/3.4. MINIMUM1,992/ ,TAK SE LIŠÍ OD DENNÍHO ROZSAHU POHYBU /CENY / S ETORO/3.4.MINIMUM2,123/.JAK JE TOTO MOŽNÉ MUŽETE MĚ TO PROSÍM NĚKDO VYSVĚTLIT,MYSLEL JSEM ŽE ROZSAH CENY JE POUZE JEDEN NA JEDNÉ BURZE


Vykašli se teď na nákup plynu, a radši si místo toho kup skvělé inovativní akcie, které ti vydělají daleko víc peněz. Pokud jsi mladý, tak si můžeš dovolit víc riskovat. Osobně takto nakupuju inovativní akcie, u kterých očekávám velké zhodnocení. Na ochranu bohatství se budu soustředit až ho vybuduju.

Plyn je aspoň komodita s reálnou hodnotou. Něco se z ní dělá. Ne jako tvůj Bitcoin a akcie hype společností, které často ani nic nevyrábí

A slyšel si někdy o poskytování služeb. Na tom se totiž taky dá postavit podnikání víš? Vem si příklad tady tuto sociální síť, příide ti, že je vyrobená? Není je to zkrátka prostor, kde se investoři mohou potkávat, sdílet své názory, a diskutovat. A toto má daleko větší hodnotu než to tvoje slavné zlato.😉

Ještě taky pozor, aby to bylo opravdu stejné aktivum a nástroj. Ne vždycky je u různých brokerů pod stejným názvem to samé.

Rozdílné ceny, které vidíte mohou být způsobeny několika faktory, jako například geografickou polohou - časovými zóny, objemem obchodů, nabídkou a poptávkou na daném trhu a dalšími faktory. Každá burza má své vlastní podmínky a regulace, které mohou ovlivnit ceny.

Ahoj Petře,

Ano je to možné, že se cena může lišit. Zde máš hned několik případů, kdy k tomu může dojít.

Rozdílné časové zóny a obchodní hodiny: XTB a eToro mohou mít různé časové zóny a obchodní hodiny, což může vést k rozdílným denním rozsahům cen. Cena zemního plynu se mění v průběhu dne, a tak pokud jsou obchodní hodiny na těchto platformách odlišné, budou i denní rozsahy cen odlišné.

Různé datové zdroje: XTB a eToro mohou čerpat svá data o cenách zemního plynu z různých zdrojů. Tyto zdroje mohou mírně lišit své údaje, což se projeví i v rozdílných denních rozsazích cen na jednotlivých platformách.

Poplatky a náklady: Obchodní platformy mohou mít různé náklady a poplatky, které se promítají do cen aktiv. To může způsobit, že cena zemního plynu na XTB a eToro bude odlišná.

Likvidita a rozdíly v nabídkách a poptávkách: Rozdíly v likviditě mezi jednotlivými platformami mohou vést k rozdílným cenám zemního plynu. Vysoká likvidita obvykle znamená menší rozdíly mezi nabídkami a poptávkami, zatímco nižší likvidita může vést k větším rozdílům.

Podle mě to bude pravděpodobně jedna z těchto příčin. Doufám že ti to alespoň trochu pomohlo, a věřím, že ještě někdo další přijde s nějakým nápadem.