S&P 500 ^GSPC 5,307.01 -0.27%
Tesla TSLA $180.11 -3.48%
Alphabet GOOG $178.00 -0.86%
Apple AAPL $190.90 -0.75%
Meta META $467.78 +0.68%
Nvidia NVDA $949.50 -0.46%
Microsoft MSFT $430.52 +0.34%
Amazon AMZN $183.13 -0.01%

Je to jenom dočasné. Až ta zpráva z OPEC+ vychladne, tak cena ropy půjde zase dolů. A pokud se nepletu, tak jsme aktuálně kolem 85$ za barel, takže si nemyslím, že by cena atakovala hranici 100 $ za barel. Nějaký můj předpoklad by byl kolem 93 až 94$ za barel.

Tak snížení produkce žene vždy cenu nahoru, protože se snižuje nabídka. Pokud nabídka přeroste poptávku, tak se určitě můžeme těšit na daleku vyšší ceny než je 100$ za barel.

To určitě, cenu určuje hlavně nabídka a poptávka. Proto si myslím, že část cenotvorby závisí hlavně na producentech ropy.

Když už se tu mluví o ropě. Máte někdo tipy na nějaké skvělé ropné akcie, které z toho budou těžit? Rád bych totiž i výhledově do svého portfolia zařadil nějaké zástupce ropného sektoru, tak pokud by měl někdo nějaké oblíbené společnosti, na které by stálo za to se podívat, tak budu jenom rád.

Díky.

Já osobně v tomto sektoru nyní nejsem moc zainvestovaný, ale myslím si, že $OXY-1.1% , tím nic nezkazíš, když se na ni podíváš.😉 Jinak @pavelbotek  a @dominikpetrnousek , máte nějaké návrhy pánové?

Osobně držím OXY, zbytek jsem ořezal - posbíral zisky. Velice zajímavý tip je ale například Cenovus Energy, samozřejmě ceny nemusí být zrovna ideální na nákup ani u jedné, to už je na každém, aby to zvážil.

XOM

To je taková ta stará dobrá vsázka na jistotu a dividendy, tím člověk určitě nic nezkazí, to je pravda.

pred dvoma týždňami som tu odporúčal dve fajnové dividendovky $EPM-1.3% za $5,50 a $BSM+0.1% za $14. Dnes sme už o niečo vyššie...

Bylo by super, kdybys udělal nějaký rozbor těch společností, a i blíž je představil.👍

Zkusil bych se podívat i mimo USA - Petrobas loni z těch cen ropy profitoval, proč by neměl letos?

Případně z těch amerických je teď číselně i logicky zajímavé i $COP-1.8%  s tou schválenou velkou těžbou na Aljašce.

No ty jsi teda koumák. Nakoupíš ropu, která ti může kdykoliv shořet. A ještě mě nech hádat, tu ropu nebudeš skladovat někde pod postelí, ale dáš ji někomu jinému, aby ti ji někde uskladnil. Jsi stejný blázen jako ten @goldenboy , který stále naivně věří, že to své zlato dostane z cizího trezoru, když budou problémy.

Vypadáš jako mladý investor, takže by ses měl vykašlat na jakoukoliv ropu a další nudné dividendové akcie, a měl bys myslet, a zároveň se dívat i do budoucna. Kdo tu tvoji ropu koupí, když všechno bude na elektriku?

Měl bys místo toho radši kupovat skvělé inovativní akcie, které ti přinesou velké zisky z toho jak se bude svět vyvíjet.  Na ropu se úplně vykašli, ta nemá budoucnost.

To uz musí být trolleni, to snad není možné tohle;) nejste s tím druhym nějaký parody účet?

Proč mě hned napadáš, a urážíš? Já jsem zde pouze napsal svůj názor.

Partner

Vojtěchu, jak píší kolegové níže, naší snahou je udržovat tady nějakou úroveň a za každou cenu se vyhnout tomu, že se tady z toho stane druhý FB. Každý má svou investiční strategii, každý má své oblíbené akcie, ale opravdu není potřeba shazovat každého, kdo nekupuje "skvělé inovativní akcie".

Proč by měl být autor koumák. Já náhodou vidím ropu jako jeden z pilířů ekonomiky, což znamená, že ekonomika částečně stojí na produkci ropy. A taky je to fajn aktivum, na kterém se dají vydělat peníze. A dokonce v dnešní době tu ropu nemusíte ani fyzicky držet, dá se koupit future kontrakt.

Je pravda, že na dlouhodobé držení, v řádu několika desítek let to asi úplně nebude, ale na nějaké krátkodobější držení, proč ne.

Političtí zlodějové si cenu ropy ovlivňují jak chtějí a občan no zaplatí

Situace ve světě není dobrá a pokud se opravdu dostaneme do recese, které je cena ropy dobrým ukazatelem společně s dalšími, tak ceny půjdou dolů. Dlouhodobě se cena nad 100 nemůže držet. Státy a odběratelé by s tím něco udělali.

No mi spíš dělají vrásky ty nové "ropné koalice", které v poslední době vznikly. Jestli budou mít v zasedání OPEC+ velký vliv, tak tu cenu tam mohou klidně udržet i dlouhodobě.

Krátkodobě nevím, dlouhodobě, pokud budou docházet zásoby a bude tlak na přechod k elektro/vodíkovým autům a bude potřeba ropy nižší, tak ta cena může jít o dost výš než na "pouhých" 100$.

Tak asi všichni tušíme, že k tomu prostě jednou dojde. Ropa není nekonečný zdroj. Akorát si myslím, že to teď ty nové ropné koalice dokážou na těch 100 USD vytáhnout. Obavu mám spíš z toho, že se té ceně potom zase nebude chtít zpátky dolů.😉

I to je možné, mohou tu cenu držet vysoko po delší dobu. Do karet jim nevidíme, takže těžko říkat zda ropa bude pod nebo nad 100. Stačí další omezení OPEC+ a můžeme jít ještě výš nebo to držet okolo té stovky.

Toto nebude určitě přechodné. Stačí se podívat, co se děje ve světě, a člověku hned musí být jasné, že tu máme jistý problém. V aktuální situaci to vypadá tak, že ropné velmoci se spojily, aby vytáhli ropu co nejvýš. A dokud budou u kormidla tito hráči, tak ty ceny jen tak dolů nepůjdou.