S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Proč riskovat své peníze na nestabilní akcie a měny, když můžete investovat do zlata? Zlato je jediná skutečná hodnota a neztrácí na ceně. Nechci být závislý na nejistých trzích - zlato je jediná cesta k finanční nezávislosti! Jediná jistota, která tu s námi je, byla a bude. A navíc mi už znásobilo moji investici, což važuji jen za bonus navíc. Můžete říct, že za 50 let tu bude ten váš Bitcoin?


Keď sa pozriete na ten graf ...tak za 50 rokov zlato vybehlo z 500 na 2000..čo 4nasobne ..byt v 90 tych rokoch po revolúcií stal dajme tomu 3 tisic eur...dnes stoji 150 tisic ..v meste kde zijem..to je 50 nasobok ...len za 30 rokov....ak by si mal jeden investicny byt 30 rokov ..plus nejaky najom ktory ani nejdem riešiť...to skutocne je dobra investicia?

Zlato fajn, ale největší mínus je v přenositelnosti, kór když se svět digitalizuje. Už vidím jak sebou budete tahat zlaté cihličky v batohu, když tady v Evropě bude nějaký konfilkt a budete chtít odejít, Prostě vše má své plus a mínus, krypto bych moc nehejtil, u BTC vám stačí 12 slov v hlavě a máte vystaráno kdekoli na světě.

Bitcoin se sice přenáší dobře, ale že si za něj něco koupíte stále jen věřítě. Nikde to otestováno nebylo. Hodnota zlata byla ověřena hned několika světovými konflikty

Chapu, ze jste nejspise fixovany pouze na vykon zlata, ale pro vsechny ostatni davam porovnani jak na tom za 50let je oproti sp500 a DOW https://www.longtermtrends.net/stocks-vs-gold-comparison/

Nepřijde mi to špatné vzhledem k tomu, že rostoucí hodnota je jen vlastně takový bonus k hlavní vlastnosti zlata - a to, že je jedinečné a věčné. Co je těch 50 let vašich akcií, oproti odvěké fascinaci člověka zlatem?

akcie tu jsou pres 400let

Nic není věcné, jen změny. Vždy když se dívám na podobné grafy tak si říkám jestli dolů to může jít stejně rychle. A co si myslíš že by se stalo za opravdu velké krize? Podivej se od kdy je vůbec povoleno občanům vlastnit zlato v US, GB a AUS a proč jim je předtím zabavili. No moc klidu ti to nepřidá.

Proč by šlo zlato dolů? Nepůjde. Vždy pro něj bude reálné využití, na rozdíl od vašich smyšlených cryptocoinů

Protože krize, protože nucený odkup, protože ztráta důvěry, a nemysli si že by tě nenašli. Pokud jsi kupoval slitek tak to určitě nebylo anonymně a prodat anonymně také nejde.

pobavilo

Ty blaho no. Taky bych do toho nešel all in, a mužná, když už tak bych jako malý doplněk k portfoliu zvážil spíš stříbro.

Vnitřní hodnota zlata je dle základní teorie 0. Zlato má pouze cenu, a ta závisí na ochotě lidí za něj zaplatit. Osobně bych nedržel víc jak pár procent ve zlatě, máme mnohonásobně atraktivnější možnosti z hlediska investic.

Co podle vaší teorie vnitřní hodnotu má, když ne něco tak věčného a cenného, jako zlato?

Když už to tady začíná smrdět metafyzičnem a filozofií v ekonomii, tak konstatuji že nevyšší vnitřní hodnotu má informace.