S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.96 -1.97%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Te dwa sygnały wskazują, że nadchodzi krach na rynku kryptowalut!

Początek roku był trudny dla inwestorów kryptowalutowych, zarówno Bitcoin $BTCUSD+2.4% , jak i Ethereum $ETHUSD+4.9% straciły znaczną część swojej wartości. Spadek nastrojów konsumenckich prowadzi do odpływu aktywów cyfrowych i osłabienia całego rynku, a te dwa sygnały jasno wskazują, że nadchodzi krach rynkowy.

Uwaga inwestorzy, nie należy ignorować tych dwóch sygnałów.

Początek roku dla kryptowalut był trudny. Całkowita kapitalizacja rynku spadła o ponad 300 milionów dolarów od 1 stycznia, według danych CoinMarketCap. Gwałtowny wzrost był spowodowany przede wszystkim rekordową inflacją i wojną na Ukrainie. Niektóre z najpopularniejszych aktywów, takie jak Bitcoin i Ethereum, straciły 9% i 20% swojej wartości od początku roku, co skłoniło wielu inwestorów do obaw, że krach na rynku kryptowalut może nadejść wcześniej czy później.

Chociaż rynek kryptowalut znany jest z ogromnej zmienności, nie po raz pierwszy odnotowano na nim duży skok. W okresie od maja do końca lipca 2021 r. rynek spadł o ponad 52%, a od listopada 2021 r. o kolejne 38%. Poza zmiennością wielu inwestorów wydaje się tracić cierpliwość do kryptowalut i czeka, aż rynek stanie się bardziej stabilny.

Nastroje maleją

Ostatnia zmienność na rynku kryptowalut wstrząsnęła wieloma inwestorami. Według danych Cryptocurrency Sentiment, ankiety, która śledzi nastroje konsumentów, strategiczne zaufanie do kryptowalut jest słabe. Chociaż w ciągu ostatnich siedmiu dni ceny odbiły się od dna, Manfred Hübner, dyrektor generalny Sentix, firmy zajmującej się analizą behawioralną, twierdzi, że brak strategicznego zaufania to zła wiadomość dla rynku, ponieważ "nie ma trwałego, średnioterminowo umotywowanego zakupu inwestycyjnego". Hübner dodała, że istnieją dowody na to, że zainteresowanie kryptowalutami również wzrasta, co może być spowodowane coraz częstszym stosowaniem tej technologii w miejscach takich jak Afryka. Chociaż może to prowadzić do długoterminowego ożywienia na rynku aktywów takich jak bitcoin, Hübner twierdzi, że rynek jest nadal podatny na krótkoterminowe spadki.

Odpływy kapitałowe

Innym powodem, dla którego na horyzoncie może pojawić się krach na rynku kryptowalut, jest fakt, że inwestorzy z Ameryki Północnej w zastraszającym tempie wycofują swoje pieniądze z rynku. Według danych CoinShares w ubiegłym tygodniu z rynku odpłynęło 47 mln USD, przy czym ponad 98% likwidacji pochodziło z rynku północnoamerykańskiego. Inwestorzy rezygnują również z niektórych najpopularniejszych aktywów, takich jak bitcoin. W ciągu ostatnich dwóch tygodni z bitcoinów upłynniono ponad 101 milionów dolarów. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja w przypadku Ethereum, które w tym roku odnotowało odpływ ponad 151 mln USD. Stanowi to ponad 1,2% aktywów Ethereum znajdujących się w zarządzaniu.

Jak każda inwestycja, kryptowaluty wiążą się z dużym ryzykiem, którego inwestorzy muszą być świadomi, zanim wydadzą swoje pierwsze pieniądze. Oczywiście nie należy traktować tego jako porady inwestycyjnej, to tylko podsumowanie faktów, na podstawie których można wyrobić sobie własne zdanie. Z pewnością nie jest to nic niepokojącego, ponieważ rynek kryptowalut jest bardzo zmienny, ale istnieją pewne negatywne sygnały, które musimy brać pod uwagę. Przy pisaniu tego artykułu korzystałem z danych Fool.com

Príde Market Crash?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet