S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Pokud brouzdáte i ve vodách malých společností, pak by mohly být tyto 2 akcie pro vás zajímavé

Martin Bartkovský
8. 4. 2023
5 min read

Zraky většiny investorů a analytiků jsou upřeny směrem k velkým a známým společnostem. Pojďme se tedy dnes spolu podívat i do mělčích vod takzvaných penny akcií. I zde totiž analytici vidí nějaké potenciální klenoty.

Penny akcie jsou často kontroverzní téma mezi investory, protože nabízejí velký potenciál pro zisk, ale zároveň přinášejí významná rizika. Tyto akcie se obchodují za méně než 5 dolarů, a proto je důležité provést důkladný výzkum před investicí. Zde je zapotřebí si provést velmi důkladný průzkum před investicí do penny akcií, aby se minimalizovalo riziko ztráty. Analytici TipRanks identifikují dvě penny akcie s konsensuálním hodnocením „Silný nákup“ a růstovým potenciálem přes 200 %, které to jsou?

aTyr Pharma $LIFE 

Graf ceny akcie za posledních 5 let.

aTyr Pharma je biotechnologická společnost v klinické fázi zaměřená na vývoj nových léčebných postupů pro řadu onemocnění. Hlavní lékový kandidát aTyr je efzofitimod, vyvíjený jako léčba plicní sarkoidózy. Efzofitimod má dvě přední klinické studie: klíčová studie fáze 3 testující kandidátský lék po dobu 52 týdnů na léčbu plicní sarkoidózy a studie fáze 2 na léčbu systémové sklerózy spojené s intersticiálním plicním onemocněním (SSc-ILD), která má být zahájena koncem tohoto roku. aTyr spolupracuje se společností Kyorin Pharmaceutical v Japonsku pro japonskou část studií a získala milníkovou platbu ve výši 10 milionů dolarů od Kyorinu.

Programy efzofitimod pokračují s tím, že probíhá registrace klíčové ILD-sarkoidóza EFZO-FIT do studie a nedávné schválení IND pro studii ph.II v SSc-ILD, což připravuje cestu pro letošní začátek. Měli jsme příležitost dohnat management, jehož zaměření na realizaci podle našeho názoru nastavuje pro efzo z dlouhodobého hlediska dvojí dráhu a potenciálně širší příležitost; další údaje MOA a klinické poznatky nejprve na ATS v květnu a v průběhu roku udržují diferencovaný profil a klinickou pozici aktiva v dohledu. Nadále vidíme LIFE jako nedoceněný příběh v atraktivních plicních a zánětlivých prostorách.

Očekávání analytiků.

Analytik RBC Gregory Renza hodnotí LIFE jako nadprůměrný (nákup) s cenovým cílem 19 dolarů, což naznačuje 870% růst v příštích 12 měsících. LIFE má jednomyslné konsensuální hodnocení „Silný nákup“ se značným růstovým potenciálem přesahujícím 200 %.

Cue Biopharma $CUE-6.6% 

Graf ceny akcie za posledních 5 let

Cue Biopharma (CUE) je biotechnologická společnost zaměřená na vývoj imunoterapeutických léků pro léčbu rakoviny a autoimunitních onemocnění. Společnost využívá svou platformu CUE-100, která stimuluje endogenní T-buňky pacientů, aby lépe rozpoznávaly a účinněji ničily nádorové buňky. Hlavní kandidátský lék CUE-101 je v klinické fázi testování na pacientech s HPV-pozitivními nádory hlavy a krku. Studie fáze 1 zkoumá bezpečnost, snášenlivost a farmakokinetiku CUE-101, zatímco studie fáze 2 zkoumá účinnost CUE-101 v kombinaci s pembrolizumabem, imunoterapeutickým lékem, u pacientů s recidivující nebo metastatickým karcinomem hlavy a krku.

Společnost také vyvíjí CUE-102 pro léčbu pacientů s nádory s neoantigenem p53 a CUE-200 pro léčbu autoimunitních onemocnění. Cue Biopharma získala grant od National Cancer Institute ve výši 2 milionů dolarů na podporu vývoje svého programu CUE-102.

S objektivními odpověďmi pozorovanými u monoterapie CUE-101, kombinovaná studie s pembrolizumabem (pembro) vykazující regresi nádoru vyšší než u obou látek samostatně, studie s eskalací dávky CUE-102 probíhá, všestranná platformová technologie pro řešení mnoha cílů v onkologii a autoimunitních onemocněních, nové výzkumné partnerství s Ono Pharmaceuticals a solidní hotovostní pozice, věříme, že Cue představuje jedinečnou investiční příležitost, jejíž akcie mají atraktivní cenu.

Očekávání analytiků.

Analytik JMP Reni Benjamin hodnotí CUE jako nadprůměrný (nákup) s cenovým cílem 15 dolarů, což naznačuje 460 % růst v příštích 12 měsících. CUE má jednomyslné konsensuální hodnocení „Silný nákup“ se značným růstovým potenciálem přesahujícím 100 %.

Investice do penny akcií může být riskantní, avšak aTyr Pharma a Cue Biopharma představují zajímavé příležitosti pro odvážnější investory, kteří jsou ochotni přijmout vyšší riziko. Oba kandidáti mají jednomyslné konsensuální hodnocení „Silný nákup“ a obrovský růstový potenciál, což může být pro některé investory atraktivní.

Přesto je důležité si uvědomit, že investice do penny akcií vyžaduje pečlivý výběr a detailní výzkum, jelikož některé z nich mohou být nestabilní a vysoce spekulativní. Před investováním do penny akcií, včetně těchto dvou společností, je tedy nutné provést důkladnou analýzu a případně konzultovat odborníky, aby se minimalizovalo riziko ztráty.

UPOZORNĚNÍ: Nejsem finanční poradce, a tento materiál neslouží jako finanční nebo investiční doporučení. Obsah tohoto materiálu je čistě informativní.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.