S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Błędne posunięcia Fed przyniosą drastyczny wzrost tego aktywa - przewiduje znany miliarder Bill Gross

Róbert Cibor
6. 4. 2023
4 min read

Często w związku ze spadkiem thu mówi się o wzrostach na różnego rodzaju akcjach i sektorach. Tym razem jednak znany miliarder wychodzi z zupełnie inną prognozą. Co to jest.

Bill Gross spodziewa się, że to aktywo będzie rosło

Kim jest Bill Gross?

Bill Gross to amerykański menedżer inwestycyjny i filantrop, który urodził się w 1944 roku w Middletown w stanie Ohio. Gross jest najbardziej znany jako współzałożyciel i były szef Pacific Investment Management Company (PIMCO), funduszu zarządzającego aktywami i obligacjami.

Gross studiował psychologię i ekonomię na Duke University i uzyskał tytuł magistra ekonomii na University of California, Los Angeles (UCLA). W 1971 roku wraz z czterema innymi menedżerami inwestycyjnymi założył Pacific Investment Management Company (PIMCO), która stała się jedną z największych na świecie firm zarządzających aktywami.

W PIMCO Gross był głównym dyrektorem inwestycyjnym i szefem zespołu inwestycyjnego, który zarządzał aktywami o wartości ponad 2 bilionów dolarów. Opuścił jednak firmę w 2014 roku, aby dołączyć do konkurencyjnej Janus Capital Group. Gross był znany ze swoich skutecznych strategii inwestowania w obligacje oraz umiejętności przewidywania trendów gospodarczych i wahań na rynkach finansowych. I to właśnie próbuje robić teraz.

Oprócz pracy w finansach, Gross jest również aktywnym filantropem, wspierającym różne organizacje charytatywne i programy w dziedzinie edukacji, opieki zdrowotnej i kultury. Jest również autorem kilku książek i często pojawia się w mediach jako komentator bieżących wydarzeń gospodarczych i finansowych. W 2016 roku szacowano, że jego wartość netto wynosi ponad 2 miliardy dolarów.

Co mówi?

Według miliardera Billa Grossa obligacje skarbowe wydają się na razie ryzykowną inwestycją, ale jeśli Rezerwa Federalna złagodzi podwyżki stóp procentowych, mogą one wkrótce wzrosnąć.

Amerykańskie Treasuries są nadal przewartościowane, powiedział, ale mogą wzrosnąć wraz z przyszłym luzowaniem Fed, współzałożyciel Pimco , znany ze swojej słabości do obligacji, powiedział w czwartek na Twitterze.

https://twitter.com/real_bill_gross/status/1641535541933121536

Ceny obligacji skarbowych gwałtownie spadły w ciągu ostatniego roku, powodując, że rentowność gwałtownie rośnie, gdy ceny spadają.

Wyprzedaż została podsycona przez rok agresywnego zacieśniania przez Fed - ponieważ kiedy koszty pożyczek rosną, inwestorzy mogą osiągnąć lepsze i mniej ryzykowne zyski, parkując swoje pieniądze na kontach oszczędnościowych.

Ale Gross oczekuje teraz, że bank centralny zacznie łagodzić swoją walkę z inflacją, po tym jak spadek cen obligacji podsycił obawy o kryzys finansowy. Podobnie jak wielu innych inwestorów.

Wielu inwestorów uważa, że po takiej ucieczce musi nastąpić zwrot ze strony Fed. Źródło

Czym są amerykańskie obligacje skarbowe?

Obligacje skarbowe USA to obligacje emitowane przez rząd Stanów Zjednoczonych, które są wykorzystywane do finansowania wydatków budżetu federalnego. Obligacje te są uważane za bezpieczną i stabilną opcję inwestycyjną, ponieważ są one wspierane przez pełną wiarę i kredyt rządu USA.

Obligacje skarbowe USA są emitowane w różnych okresach zapadalności, zazwyczaj od 1 do 30 lat. Obligacje o krótszych terminach wykupu są zwykle mniej dochodowe, natomiast obligacje o dłuższych terminach wykupu mają wyższą rentowność. Rentowność tych obligacji jest ustalana w momencie emisji i jest obliczana na podstawie bieżących rynkowych stóp procentowych. Inwestorzy mogą nabywać obligacje skarbowe Stanów Zjednoczonych poprzez aukcje, bezpośredni zakup od agencji rządowych lub poprzez zakup funduszy obligacji. Obligacje charakteryzują się ogólnie niskim ryzykiem i są uważane za bezpieczną inwestycję, ale na zyski z nich może wpływać inflacja i zmiany stóp procentowych.

Obligacje Skarbu USA są również uważane za punkt odniesienia dla innych obligacji na rynku. Dlatego rentowność amerykańskich obligacji skarbowych jest często wykorzystywana jako wskaźnik bieżącej stopy procentowej na rynku.

Zastrzeżenie: To nie jest w żaden sposób rekomendacja inwestycyjna. Jest to wyłącznie moje podsumowanie i analiza oparta na danych z Internetu i innych źródeł. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Ja jestem tylko amatorem dzielącym się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.