S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Nejsem investorem v této společnosti, ale Samsung nestojí pouze na čipech. Je to tak obrovká korporace, že se zde najde téměř všechno z chytré domácnosti nebo mobilních telefonů. Nemusí to nic znamenat...

Ale i tak, čipy do svých produktů si Samsung vyrábí sám. Ten propad zisku byl podle toho, co jsem se díval zapříčinen hlavně propadem v prodejích čipů.

Problém to určítě být může, ale tahle firma asi nebude mít takový problém se dostat zpět. Nebo se pletu?

Akcie v portfoliu mám, a doufám, že tyto zprávy vyvolají menší korekci, ať se dá přikupovat. Samsung je totiž podle mě kvalitní společnost.

Akcie nevlastním, ale je to zcela logický krok v aktuální situaci.

Pokud se na to mame divat jako na komoditni biz, tak to zni logicky a mel by nasledovat podobny scenar jako na rope. Zbavi se zasob za nizscih marzi a hned jak se obnovy puvodni poptavka, tak si upravi vyrobu a marze. Vetsinou cena akcie predchazi zmene cyklu o cca 6 mesicu.

Tak celkově, když se to vezme tak je cena těchto produktů závislá na vztahu nabítky a poptávky. Aktuálně po poklesu poptávky, nabídka převyšuje poptávku. Takže z logiky vyplívá, že aby se zase tento vztah dostal zpět do předchozího vztahu, tak musí klesnout i nabídka.

Je to přesně jak píšes ohledně situace s ropou na začátku roku 2022. Prostě díky zákazům a sankcím uvalených na Rusko, rapidně klesla nabídka, a převis poptávky nad nabídkou vyhnal ceny ropy nahoru. Jakmile se nabídka a poptávka začala stabilizovat, tak cena ropy začala klesat.

To samé bych očekával i v tomto případě, akorát naopak. A jak je vidět, tak si to dobře uvědomuje i trh.

Koukam ze bych tu docela potreboval edit button:) Jediny rozdil bych tam asi videl v tom, ze vetsina nejvetsich producentu ropy je cisty exporter, Samsung vyrabi docela velke mnozstvi cipu pro svou vlastni elektroniku.

Jedine co me hlava nebere je, ze jsem si vzdy myslel ze ty firmy vyrabi naprostou vetsinu zbozi na zavaznou objednavku, kterou dostanou treba nekolik mesicu predem a neni mi pak jasne jak jim muze narust zasoba na sklade. Trh navic ovladaji 3 hraci, kde by imo stejne nezvladli v mensim mnozstvi obslouzit trh, takze spolu nemusi az tolik souperit. Cekal bych tam pak neco na zpusob kartelu, kde se vyhladi cyklicnost ciste jen v zavislosti na stavu ekonomiky.

Akcie sice nevlastním, ale nevidím ve snížení až takový problém. Zkrátka klesla poptávka na trhu a pokud se tomu nepřizpůsobí nabídka (výroba a dodávky čipů), tak cena bude klesat. Je tedy logickým krokem výrobců a dodavatelů čipů snížit produkci, aby se cena vrátila zpět na optimální úrovně.

Navíc Samsung dost investuje do výroby a modernizace, aby udržel technologický krok s konkurencí, takže nevidí ve snížení výroby žádný problém.

Přesně jak říkáš. Taky bych se teď na to díval pozitivně, a viděl bych to jenom jako krátkodobý výkyv.

Měl jsem za to, že Samsung vyrábí pro většinu ostatních? 🤔