S&P 500 ^GSPC 5,308.13 +0.09%
Nvidia NVDA $947.80 +2.49%
Tesla TSLA $174.95 -1.41%
Microsoft MSFT $425.34 +1.22%
Alphabet GOOG $178.46 +0.66%
Meta META $468.84 -0.65%
Amazon AMZN $183.54 -0.63%
Apple AAPL $191.04 +0.62%

Převážně to tak asi spíš nemám, ale rozhodně je lepší, když daný produkt znáte a používáte.

Z těch na obrázku využívám možná půlku, ale když o tom přemýšlím, tak vlastně akcie moc z nich nemám

Jako páteř internetu stále vnímám CSCO, které bude stále více vydělávat na předplacených službách. Část peněz co musím občas utratit za léky mi doufám, pokryjí mé investice do farmacie. Aktuálně musí EU dovážet spoustu LNG, takže mám koupenou firmu co pronajímá tankery. Jsem docela často na ytb, takže vím jaká výhodná koupě to pro Google byla. Mám také něco v Disney a ATVI protože sám dobře vím, jak to dokáže vydělávat na mnoha generacích.

Jsem rád, když se to sejde, ale není to moje podmínka číslo jedna. Navíc spousta dobrých firem své produkty v Česku třeba nenabízí.

Takže orientovat se podle toho, jestli daný produkt, nebo službu využívám, mi přijde jako omezování možnosti na trzích.

Já bych to trochu upravil. Investuj do toho, kde si dokážeš představit, že to v budoucnu bude používat většina lidí. Za mě to jsou tedy inovativní akcie, kdy si dokážu představit, že v budoucnu jejich produkty a služby bude využívat většina lidí, a to, co je dneska poměrně scifi, tak se stane realitou.

To ale trochu nesouhlasí s tou Buffettovou hláškou, ne? Jsi si jistý, že perfektně rozumíš produktu třeba takového Palantiru?

Nepotřebuju protduktu rozumět do detailu, stačí, když si dokážu představit obecné využití. Ty snad rozumíš do úplného detailu každému produktu, který firmy, co máš v portfoliu vyrábí?