S&P 500 ^GSPC 5,277.89 -0.53%
Nvidia NVDA $1,151.44 +1.09%
Apple AAPL $191.58 +0.84%
Meta META $476.16 -0.78%
Amazon AMZN $183.19 +0.57%
Tesla TSLA $176.59 -0.09%
Microsoft MSFT $430.23 -0.02%
Alphabet GOOG $178.00 -0.01%

Moc se neradujte: Podle známé americké banky se celý trh otřese v základech

Nedávné oživení na akciových trzích bude mít krátkého trvání, prohlásil v pondělí jeden z nejhlasitějších medvědů na Wall Street a doporučil investorům, aby se při zpomalení hospodářského růstu uchýlili do dluhopisů. Ozývá se navíc čím dál víc hlasů s tím, že je na obzoru ještě větší strašák - recese. Budeme pokračovat v propadu, nebo se Wall Street mýlí?

Bearish scénář následujících měsíců je podle Wall Street velice reálný

"Krátká rally na několikaměsíčním medvědím trhu je u konce," napsal hlavní stratég pro americké akcie Morgan Stanley $MS-1.4% Michael Wilson ve zprávě klientům. "V nejbližším období jsme proto otevřenější k dluhopisům než k akciím. Do popředí se dostávají obavy z růstu - proto zdvojnásobujeme defenzivní tendenci."

Podle Wilsonovy teze ekonomika směřuje k prudkému zpomalení v důsledku "splácení loňských fiskálních stimulů, destrukce poptávky z důvodu vysokých cen, prudkého růstu cen potravin a energií v důsledku války". Toto méně shovívavé makroekonomické pozadí bude pro investory stále obtížnější ignorovat, protože nahlodává zisky podniků.

https://www.youtube.com/watch?v=qwHkHEI2018

Navzdory obavám, že válka zuřící na Ukrajině a následné sankce namířené proti jednomu ze základních kamenů globální nabídky komodit prohloubí rekordní inflační tlaky, se americké a evropské akcie minulý měsíc odrazily ode dna a snížily své čtvrtletní ztráty. Wilson a jeho tým doporučili investorům prodat na vrcholu rally s tím, že je u konce.

Tento medvědí názor ostře kontrastuje s názorem týmu JPMorgan Chase & Co $JPM-0.6%, který vytrvale přesvědčuje o dalším růstu akcií a tvrdí, že obavy jsou přehnané.

V každém případě se dá předpokládat, že situace aktuálně nebude na trhu klidná. Nezbývá než popřát pevné nervy a šťastné investování 😇

Nejedná se o investiční doporučení. Jde čistě o moje shrnutí dat dostupných na internetu a analýzy Nicolase Chrysolorase. Každý investor musí provést svou důkladnou analýzu a rozhodnutí provést po zvážení své vlastní situace.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @trollbringer má karmu 322 a je členem této komunity od 14/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Mohol by sa už by sa zišiel nejaký pekny reset

Je mi to jedno, držím a nerozhodí mě nic 🪨😂

To je vono! 🔥