S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Šílená rána pro Teslu! Tentokrát Elon Musk jako vítěz neodešel

Tesla má oproti konkurenci velký náskok téměř ve všem. A co je důležitější, má tu absolutně nejdůležitější zbraň - management v čele s Elonem Muskem. Právě proto dost často dokážou domluvit obchody a výhody, o kterých se konkurenci ani nezdá. Třeba jako jejich tajná smlouva s Vale, kterou oznámili z ničeho nic minulý týden. Tentokrát jim ale obrovská šance utekla mezi prsty!

Tentokrát to Elon Musk nevychytal. Zdroj

Společnost Hertz $HTZ zvyšuje snahy o vytvoření flotily elektrických vozů na pronájem.

Společnost v pondělí oznámila, že nakoupí 65 000 elektromobilů od začínajícího konkurenta Tesly, společnosti Polestar. Většinou se bude jednat o sportovní sedan Polestar 2. Nákupy proběhnou během pěti let. Dostupnost má být zahájena na jaře v Evropě a později v tomto roce v Severní Americe a Austrálii.

https://www.youtube.com/watch?v=rEsqhY9TCt8

"Dnešní partnerství se společností Polestar dále navazuje na naši ambici stát se předním účastníkem ekosystému moderní mobility, a to jako ekologicky orientovaná společnost. Spoluprací s lídry v oblasti elektromobilů, jako je Polestar, můžeme pomoci urychlit zavádění elektrifikace a zároveň poskytnout nájemcům, firemním zákazníkům a partnerům v oblasti sdílení jízd prémiový produkt v segmentu elektromobilů, výjimečný zážitek a nižší uhlíkovou stopu," uvedl generální ředitel společnosti Hertz Stephen Scherr. Dohoda se společností Polestar navazuje na dohodu uzavřenou koncem loňského roku se společností Tesla.

Společnost Hertz v říjnu uvedla, že objednala 100 000 vozů Tesla Model 3, které by měly být dodány koncem roku 2022. Společnost předpokládá, že 50 000 z těchto vozů pronajme společnosti Uber na podporu její sítě.

Tentokrát to ale Tesla nestihla a šanci tak dostal její konkurent.

Společnost Hertz se na veřejné trhy vrátila začátkem listopadu po tolik medializovaném bankrotu poté, co v rámci IPO získala 1,3 miliardy dolarů. Hertz prodal 44,52 milionu akcií po 29 dolarech. Podle prospektu očekávala, že prodá 37,1 milionu akcií v rozmezí 25 až 29 dolarů. Takto trh ocenil společnost Hertz - na 13,7 miliardy USD. Akcie se v současnosti obchodují kolem 21 dolarů, což jí dává tržní kapitalizaci více než 9 miliard dolarů.

Samozřejmě je mi jasné, že Teslu tohle téměř neovlivní. Podobně jako aktuálně každá automobilka naráží na svůj strop co se týče výrobních kapacit. Skrz půjčování automobilů by se ale její produkty mohly dostat pod ruce výrazně většímu množství potencionálních zákazníků, než když prodá obdobný počet vozidel jednotlivým zákazníkům. 

Ethereum: Tahle zásadní modernizace mu může pomoct stát se kryptoměnovou jedničkou

Nejedná se o investiční doporučení. Jde čistě o moje shrnutí novinek a dat dostupných na internetu. Hodnoty vychází ze článku Briana Sozziho.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @investorskey má karmu 73 a je členem této komunity od 23/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

V tom objemu to Teslu asi fakt nezasáhne. Ale je pravda, že půjčováním aut by si to mohlo vyzkoušet a oblíbit víc lidí. Ale tak pořád jich těch 100 000 Hertzu prodali už předtím...

Samozřejmě - jak píšu, asi je to úplně nebolí. Ale nestává se, že by Tesla takovou věc nezvládla