S&P 500 ^GSPC 5,266.95 -0.74%
Meta META $474.36 -1.16%
Nvidia NVDA $1,148.25 +0.81%
Alphabet GOOG $177.40 -0.35%
Tesla TSLA $176.19 -0.32%
Microsoft MSFT $429.17 -0.27%
Apple AAPL $190.29 +0.16%
Amazon AMZN $182.02 -0.07%

Tesla $TSLA-0.3% podle svých webových stránek snížila cenu za Model 3 o 1 000 dolarů a za Model Y o 2 000 dolarů. U dražších modelů S a X se ceny snížily o 5 000 USD..

Spojené státy zavádějí přísnější požadavky na materiály a součásti baterií v elektromobilech, aby kupující těchto vozů mohli získat daňovou úlevu ve výši 7 500 dolarů. Nová pravidla, která byla oznámena 31. března, vstoupí v platnost 18. dubna.

Bude snížení cen Tesly stačit k udržení silné poptávky po jejích elektromobilech bez vládních pobídek?

Vote to see the results! 35 answers already!

Zlevňování vozidel ze strany Tesly spolu s dotacemi na zelenou energii hrajou společnosti přímo do karet.👍 Nejen že poptávka zůstane, ale také je zde slušný potenciál pro další růst poptávky. Tato kombinace je pro poptávku docela slušným katalyzátorem.

Pokud nějaký průmysl potřebuje masivní dotace, regulace a ve finále zákazy tak v tom  já osobně velký potenciál nevidím.

Ještě k Tesle všeobecně

Spoluzakladatel Tesly JB Straubel se vrací jako člen představenstva

https://electrek.co/2023/04/06/tesla-co-founder-jb-straubel-coming-back-board-member/

No jestli je to ten samý JB Straubel který je v Board of directoes QuantumScape

https://ir.quantumscape.com/governance/leadership/default.aspx

A vypadá to že ano. Tak co to asi znamená………

A sakra... tak že by to nebyl Taycan? 😁

Je to bordel v QS board je i Blome z WV... Fakt nevím co to znamená. Jesli jsou vsichni tři spojení tak by to byla bomba. 🤷‍♂️

Tak s kombinací daňových úlev by to stačit mohlo. Přiláká to mnoho spořivých lidí, kteří po Tesle sáhnou jenom právě z tohoto důvodu. Tím pádem by se poptávka mohla udržet.

Jsi si jistý že nedosahne na žádné? V US je to strašná změť a abych pravdu řekl tak na první pohled se vtom nevyznám, ale že nedostanou nic to nevypadá, spíš bych řek ze kombinace snížené ceny a místní dotace dává Tesle výhodu pred konkurenci. Zvlášť když uvazime že zisku se to pravděpodobně nedotkne protože snížení ceny zřejmě odpovídá sníženým vydajum ve výrobě. Ty jsou tim nižší cim dele vyroba trvá. Laicky priblizeno, např gigapresy si už na sebe vydělaly.

https://www.tesla.com/support/incentives

No jestli žádné nebo nižší asi vlastně úplně jasné není. Co jsem zatím četl, tak sami moc netuší 🤣 Ale samozřejmě by bylo zvláštní, pokud by to odřízli úplně.

Každopádně efektivita Tesly je až neuvěřitelná. Někde jsem viděl obrázek porovnávající to, kolik Tesla vydělá na jednom prodaném autě oproti konkurenci - jsou to násobky. Neuvěřitelné.

Čísla jim rozhodně rostou skvěle, co se týká dodávek. Ale už poslední snížení cen se úplně neshledalo s tím, co všichni očekávali - boost dodávek.