S&P 500 ^GSPC 5,292.07 -0.24%
Nvidia NVDA $1,135.40 +6.64%
Tesla TSLA $175.92 -1.85%
Alphabet GOOG $177.49 +0.66%
Amazon AMZN $181.37 +0.34%
Microsoft MSFT $428.80 -0.32%
Meta META $476.82 -0.29%
Apple AAPL $189.82 -0.08%

J.B.Straubel

Fans Tesly ho znají a to, že se znovu stane jedním z jejich ředitelů byla hlavní zpráva před dvěma dny. (Potichu se spekuluje že by jednou mohl nahradit Muska kterého Tesla už nebaví.)

Méně známé je že v současnosti je nejen vlastníkem Redwood Materials ale i jedním z ředitelů QuantumScape.

J B Straubel je jedním z nejznámějších odborníků na baterie pro elektrická vozidla. Byl spoluzakladatelem a hlavním technickým ředitelem Tesly, kde vedl vývoj bateriových článků a testoval prakticky každou bateriovou technologii. V roce 2019 opustil Teslu a založil společnost Redwood Materials, která se zabývá recyklací baterií a dalších materiálů. V roce 2020 řekl o QS "je to významný průlom". Quantumscape nedávno dodala první vzorky potenciálním zákazníkům, ti  ale testování zatím drží v tajnosti a nevíme ani které automobilky to jsou. Quantumscape je ale také svázána strategickým partnerstvím s VW, pro mě nepříliš jasným způsobem, který zřejmě dává VW právo na první využití technologie ale neomezuje budoucí samostatné jednání QS.

Proč se nyní nyní J B Straubel stane členem skupiny ředitelů Tesly a současně je také pořád v skupině ředitelů Quantumscape? Proč je v obou společnostech současně?

J B Straubel je známý svou vášní pro udržitelnost a inovace v oblasti energetiky. V rozhovoru pro New York Times řekl: „Myslím si, že to je nejdůležitější problém, který musíme vyřešit jako lidstvo“. J B Straubel má hluboké znalosti o vývoji, výrobě a recyklaci baterií pro elektrická vozidla. Jeho přítomnost v Tesle i QS by mohla podpořit spolupráci Tesly s QS. A když je QS spojena s VW, tak možná i Tesly s VW.  Zatím to ale rozhodně není jasné. Nicméně je zřejmé, že Straubel je stále velmi zapojen do průkopnické práce na poli baterií pro elektrická vozidla a že jeho role v obou společnostech může mít pozitivní dopad na celý průmysl.

Takže proč?

Vote to see the results! 17 answers already!

Toto Teslu boostne. Mít jednoho ředitele jak u výrobce baterií, tak i v Tesle. Nedivil bych se tomu, kdyby zde byly ze strany QS výhodnější ceny pro teslu. 😉

Kéž by 🤞

Pokud sedí na obou židlích najednou, tak bych tomu i věřil.

Nechce se mi věřit, že by do toho VW šel. Tesla možná... přeci jenom jsou trochu míň zkostnatělí. Ale starý evropský korporát, že by spolupracoval s Teslou? To se mi nechce věřit

No jo, to se mi na tom taky nezdá. Pokoušel jsem se znovu probrat doklady o vztahu VW a QS a je to docela peklo. Když jsem to dělal při QS IPO tak jsem došel k závěru že QS bude volná až ze společného podniku s VW vyjdou první použitelné baterie. A teď společný podnik nikde a přitom QS vesele nabízí vzorky kdekomu. Jen nevíme komu. 🤔

Tak tam bude hodně záležet na tom jak je vše smluvně provázané. Nedá se tedy vyloučit potenciální spolupráce mezi těmito společnostmi. Teď je ale podle mě ještě poměrně dost brzy na to dělat nějaké závěry.

No jo, to je věčný problém pokoušení se o uplatnění závěrů z predikcí v praxi, buď je moc brzo nebo pozdě 😁