S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Jeden z největších hedgeových fondů prozradil, proč je v tuto chvíli opatrný ohledně akcií

Pavel Botek
10. 4. 2023
4 min read

Náměstek generálního ředitele Man Group Mark Jones má pesimistický výhled pro akcie. Navzdory rally, která se vzpamatovala z nedávného tržního neklidu, Jones řekl: "Riziko a výnos akcií je v současné době nepřiměřené, s odkazem na zhoršující se fundamenty, makroekonomické překážky a investory stahující peníze z akcií.

Man Group je globální investiční společnost se sídlem ve Velké Británii, která spravuje aktiva v hodnotě přibližně 109 miliard dolarů. Je největší veřejně obchodovanou hedgeovou společností na světě. Man Group investuje do široké škály finančních trhů a nástrojů pomocí různých investičních stylů včetně dlouhodobých trendových, číselných a fundamentalistických přístupů napříč akciovými trhy, měnovými trhy, úvěrovými trhy a obchodováním s deriváty.

Man Group byla založena v roce 1783 a má sídlo v Londýně. Má kanceláře v celé Evropě, Severní Americe, Asii a na Středním východě. Společnost je kótována na londýnské burze cenných papírů a je součástí indexu FTSE 250.

S tak rozsáhlými zkušenostmi a odbornými znalostmi finančních trhů má Man Group mimořádnou schopnost posuzovat globální ekonomické a tržní trendy. Proto by investoři měli věnovat pozornost Marku Jonesovi, když vyjadřuje opatrnost vůči současnému ocenění akcií. Jako náměstek generálního ředitele této velké firmy s bohatými zkušenostmi má Jones přístup k široké škále údajů a analýz, které ho vedou k jeho pesimistickému postoji. Vzhledem k dlouhé historii úspěšných investic Man Group stoji za to brát vážně Jonesovo varování před riziky, která by mohla nepříjemně překvapit investory zaměřené primárně na potenciální výnosy.

Mark Jones, náměstek generálního ředitele společnosti Man Group, největší veřejně obchodované hedgeové společnosti, je i přes rallye akcií, která překonala březnový chaos v bankovnictví, a zdánlivé oceňování mírného přistání ekonomiky trhy opatrný vůči akciím.

Jones ve svém podcastu Bloomberg What Goes Up v pátek uvedl: "Na reálná aktiva působí zákeřná síla, která tu dlouho nebyla. Myslím, že riziko a výnos akcií je v současné době velice nerovnoměrný."

Jones řekl, že fundamenty akcií se pravděpodobně zhorší, a dodal, že existuje potenciál pro další snížení očekávání zisků společností. Podle stratégů Goldman Sachs se očekává, že zisky amerických společností v nadcházející sezóně výsledků klesnou nejvíce od počátku pandemie COVID-19, přičemž zisk na akcii by měl klesnout o 7 % meziročně, uvádí se v poznámce banky zveřejněné minulý týden.

Jones dále uvedl, že investoři přesouvají peníze z akcií do alternativ, jako jsou státní dluhopisy a podnikové úvěry. Řekl: "Ať už jde o spotřebitele nebo velké institucionální klienty, kteří se začínají vracet k třídě aktiv, která byla upřímně relativně mimo oblibu, část tohoto toku prostředků je také problémem pro akcie, protože lidé jen přesouvají peníze."

Na podporu tohoto tvrzení Goldman Sachs odhaduje, že americké domácnosti letos prodají akcie v hodnotě 750 miliard dolarů kvůli vyšším úrokovým sazbám a trvalé inflaci.

Jonesův komentář je jedním z mála opatrných postojů k akciím, zatímco většina stratégů očekává, že ekonomika USA letos měkce přistane, i když makroekonomické problémy budou pokračovat. Jonesovy obavy jsou založeny na fundamentálních a makroekonomických faktorech, které podle něj investoři v současné době nedostatečně ocenili.

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.