S&P 500 ^GSPC 5,267.84 -0.74%
Nvidia NVDA $1,037.99 +9.32%
Tesla TSLA $173.74 -3.54%
Apple AAPL $186.88 -2.11%
Alphabet GOOG $175.06 -1.65%
Amazon AMZN $181.05 -1.14%
Microsoft MSFT $427.00 -0.82%
Meta META $465.78 -0.43%

Moje oblíbená společnost Nio $NIO-8.4% dnes oznámila, že přestane poskytovat novým kupcům bezplatné domácí nabíjecí stanice a sníží počet bezplatných výměn baterií, na které budou mít kupující nárok, na čtyři měsíčně (z původních 6).

Jedna výměna baterie stojí 100 juanů (14,55 USD).

Za mě super krok, který by mohl společnosti pomoct 👌

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Podle mě je to krok správným směrem. Společnosti to přinese další zisky, a osobně nevidím důvod, aby společnost k autům dávala dobíjecí stanice zdarma. Když už si kupuju takové auto, tak pro mě nebude problém si k tomu připlatit i za dobíjecí stanici, a případnou výměnu baterie.

To je jako by si někdo koupil Ferrari, a potom se strašně divil, že každý den musí stát na benzínce, a jak je to tankování drahé. No a na údržbě by se mu teprve protočily panenky.

To bez debat. Ale udělali to strategicky výborně, nalákat na něco zdarma a postupně ubírat a plaťte si. Jsem s tím naprosto ok a vidím to jako dobrý krok.

No ale je to trošku problém, pokud to byl jeden z jejich trháků. Věřím, že třeba spousta lidí si koupí telefon, když k němu dostane co já vím... sluchátka zadarmo. Je to sice marginalita, ale lidi na free věci slyší

$NIO-8.4% sice v oblibě nemám, ale tento krok může pomoct společnosti k pravidelným stabilním ziskům a volnému cashflow. Takže věřím, že akcionáři, jako ty, toto určitě ocení. Nicméně by bylo dobré podívat se na to, jak k této službě přistupuje i konkurence.

Na jednu stranu to totiž může znamenat stabilizaci zisků, na druhou stranu to může znamenat pokles poptávky po vozech společnosti.  Může se totiž stát, že si tím společnost odsekla jistou výhodu pro zákazníky.

Tak pořád nejde o hlavní benefit společnosti. Za mě to byl velice dobrý strategický krok, nyní to jen víc zpeněží, což pomůže. Nyní je potřeba stát se ziskovými, takže každý takový krok ocením.

Tohle je super, akorát, že ať chceme nebo ne, tak u nás to rozšířené není a dlouho nebude. Klasická infrastruktura pro EV jakž takž začíná nabírat obrysy, ale tohle je otázka dalších XY let :/

No v ČR budeme s našim přístupem ke všemu oslavovat úspěch v přechodu na EV a plně funkční infrastrukturu tak v roce 2060 😄 Dejme tomu ještě pár let, pořád je brzo. Když pominu ty bomby, pecky co chce Nio rozjet v Evropě, tak zde máme dalších několik společností, které tu infrastrukturu snad posunou na vyšší level.

Kéž by vyráběli alespoň spalováky, EV = škoda peněz investora. Není to náhodou tak, že nemají prachy, protože EV netáhnou, a tak chtějí více zmonetizovat svoje produkty a služby a vyždímat aspoň těch pár tisíc lidí?

Že EV netáhnou? Přijde mi, že čísla ukazují něco jiného.

Když ti budu příštích 5-10 let říkat, medializovat, promovat, ukazovat, vyzdvihovat a ve velkém dotovat auta na 16 kolech poháněná vodní párou a ještě ti na ně přispěju, budou pravděpodobně taky táhnout. Zároven rozjedu kampaň, jak jsou jiné druhy aut špatné a budu lidi nabádat, že tím třeba i zachráníme planetu. Budou auta s 16 koly a pohonem na vodní páru oblíbená? Pravděpodobně ano.

Kdyby vyráběli spalováky, tak tam pravděpodobně ani neinvestuju, potenciál je u EV. Btw čísla dodávek mluví jasně, zájem tam je poměrně velký a stále se navyšuje, takže tento krok je pouze pozitivní a přinese víc peněz.

Tak tohle je úplně mimo realitu.

Nevím na co teď narážíš?

Na mě je to riskantní investice (ne společnost). Tento krok by ale mohl přinést určité zefektivnění a víc peněz pro společnost. Předpokládám, že se časem dostanou ty bezplatné výměny na 0-2, bude záležet jak moc si budou chtít hýčkat zákazníky.

Vím o tom, slyším o tom asi po 1000 😄 S tím rizikem jsem počítal, počítám i s tím, že tam můžu zahučet, ale potenciál tam zkrátka vidím, takže to riziko podstoupím. Společnost jako taková je na dobré cestě, takže pokud nebude Čína blbnout, tak to vidím pozitivně.