S&P 500 ^GSPC 5,308.13 +0.09%
Nvidia NVDA $947.80 +2.49%
Tesla TSLA $174.95 -1.41%
Microsoft MSFT $425.34 +1.22%
Alphabet GOOG $178.46 +0.66%
Meta META $468.84 -0.65%
Amazon AMZN $183.54 -0.63%
Apple AAPL $191.04 +0.62%

Katie Stockton: Akcie Tesly byste měli prodat. Další zastávka bude na 160$

Pavel Botek
11. 4. 2023
3 min read

Tesla čelí prodejní vlně poté, co varovný signál ukázal na možný pokles ceny akcií až o 14 %. Společnost, jejíž akcie letos vzrostly o víc 70 %, snižuje ceny vozů, což by mohlo poškodit její zisky. Zakladatelka společnosti Fairlead Strategies varuje, že pokud se technický obrázek nezlepší, mohly by akcie Tesly klesnout na 160 dolarů.

Katie Stockton

Akcie společnosti Tesla $TSLA-1.4% budou mít tendenci klesat po vydání technického prodejního signálu podle zakladatelky Fairlead Strategies Katie Stocktonové. Výrobce elektrických vozidel zažil na začátku roku prudký růst a jeho akcie stouply až o 77 %, nyní však část těchto zisků ztrácí.

Stocktonová tvrdí, že pokles by mohl pokračovat až na 160 dolarů za akcii, což představuje potenciální pokles o 14 % z aktuální úrovně 185 dolarů.

Uvedla:

"Tesla je první z velkých technologických společností, která zpochybňuje podporu s hrozícím prodejem pod 50denní klouzavý průměr. Jedná se o medvědí krátkodobý vývoj a denní indikátor MACD je nyní stažený a pravděpodobně vytvoří signál "prodat" a další podpora bude až kolem 160 dolarů."

Indikátor MACD sleduje trend pohyblivých průměrů cen akcií. Vysílá signály k nákupu a prodeji. Stocktonová používá MACD k zachycení hybnosti a trendu v různých časových rámcích. Indikátor je užitečný, protože generuje buď signál k nákupu, nebo signál k prodeji.

Potenciální pokles akcií Tesly přichází uprostřed dalšího snižování cen ze strany společnosti, před kterým analytici varovali po aktualizaci dodávek za 1. čtvrtletí, která ukázala nárůst zásob. Analytici uvedli: "Postupné snižování cen je pravděpodobně nutné uprostřed vytváření zásob, zejména proto, že výroba v Austinu a Berlíně roste."

Tesla ve čtvrtek v USA snížila ceny Modelu 3 a Modelu Y nejméně o 1 000 dolarů, zatímco snížila ceny modelů X a S o přibližně 5 000 dolarů. Toto snížení cen by mělo oslabit ziskové marže Tesly, na což se Wall Street zaměřuje kromě údajů o dodávkách. Analytici uvedli: "Velkou otázkou budou marže, protože snížení cen bude mít dopad na tuto frontu, i když věříme, že hrubé marže automobilů nad 20 % zůstávají klíčovou hranicí v nadcházejících čtvrtletích."

Investoři získají další informace o výsledcích Tesly za 1. čtvrtletí, až budou 19. dubna po uzavření trhu zveřejněny výsledky a výhledy. A Tesla bude muset ohromit investory, pokud si chce udržet meziroční růst zisku o 50 % a přijít s opravdu nějakým trhákem, jelikož poslední čísla dodávek sice ukazují růst, ale ani tak nejsou investoři spokojení, když berou v potaz snižování cen.

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.