S&P 500 ^GSPC 5,247.88 -0.36%
Microsoft MSFT $418.01 -2.60%
Tesla TSLA $179.72 +2.00%
Alphabet GOOG $174.27 -1.76%
Amazon AMZN $179.48 -1.40%
Nvidia NVDA $1,133.48 -1.29%
Meta META $468.86 -1.16%
Apple AAPL $191.52 +0.65%

Katie Stockton: powinieneś sprzedać akcje Tesli. Następny przystanek będzie przy 160$

Radzim "JP" Gajos
11. 4. 2023
3 min read

Tesla stoi w obliczu fali sprzedaży po tym, jak sygnał ostrzegawczy wskazał na możliwy spadek ceny jej akcji nawet o 14 proc. Firma, której akcje wzrosły w tym roku o ponad 70 proc. obniża ceny samochodów, co może zaszkodzić jej zyskom. Założyciel Fairlead Strategies ostrzega, że jeśli obraz techniczny nie ulegnie poprawie, akcje Tesli mogą spaść do 160 dolarów.

Katie Stockton

Akcje Tesli $TSLA+2.0% będą miały tendencję do spadków po wydaniu technicznego sygnału sprzedaży, uważa założycielka Fairlead Strategies Katie Stockton. Producent pojazdów elektrycznych doświadczył gwałtownego wzrostu na początku roku, a jego akcje wzrosły aż o 77%, ale teraz traci część tych zysków.

Stockton mówi, że spadek może być kontynuowany do nawet 160 dolarów za akcję, co stanowi potencjalny 14% spadek z obecnego poziomu 185 dolarów.

Powiedziała:

"Tesla jest pierwszą z dużych spółek technologicznych, która rzuca wyzwanie wsparciu z nadchodzącą wyprzedażą poniżej swojej 50-dniowej średniej ruchomej. Jest to niedźwiedzi rozwój krótkoterminowy, a dzienny wskaźnik MACD jest teraz wycofany i prawdopodobnie utworzy sygnał sprzedaży, z dalszym wsparciem tylko w okolicach 160 USD."

Wskaźnik MACD śledzi trend średnich ruchomych cen akcji. Wysyła on sygnały kupna i sprzedaży. Stockton używa MACD do uchwycenia momentum i trendu w różnych ramach czasowych. Wskaźnik jest przydatny, ponieważ generuje albo sygnał kupna, albo sygnał sprzedaży.

Potencjalny spadek akcji Tesli pojawia się w obliczu dalszych obniżek cen ze strony firmy, o których analitycy ostrzegali po tym, jak aktualizacja dostaw w I kwartale pokazała gwałtowny wzrost zapasów. Analitycy powiedzieli: "Stopniowe cięcia cen są prawdopodobnie konieczne wśród zapasów, zwłaszcza że produkcja w Austin i Berlinie rośnie."

Tesla w czwartek obniżyła ceny Modelu 3 i Modelu Y o co najmniej 1000 dolarów w USA, jednocześnie obniżając ceny Modelu X i Modelu S o około 5000 dolarów. Te cięcia cen powinny osłabić marże zysku Tesli, co jest tym, na czym Wall Street skupia się oprócz danych dotyczących dostaw. Analitycy powiedzieli: "Marże będą dużym znakiem zapytania, ponieważ cięcia cen wpłyną na ten front, choć uważamy, że motoryzacyjne marże brutto powyżej 20% pozostają kluczowym progiem w nadchodzących kwartałach."

Inwestorzy otrzymają więcej informacji na temat wyników Tesli w I kwartale, gdy wyniki i perspektywy zostaną opublikowane po zamknięciu rynku 19 kwietnia. A Tesla będzie musiała zaimponować inwestorom, jeśli chce utrzymać 50% wzrost zysków w skali roku i wymyślić naprawdę przebojową transakcję, ponieważ ostatnie liczby dostaw mogą wskazywać na wzrost, ale nawet w tym przypadku inwestorzy nie są zadowoleni, biorąc pod uwagę cięcia cen.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi przejść dokładną analizę.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.