S&P 500 ^GSPC 5,246.53 -0.39%
Microsoft MSFT $417.70 -2.67%
Alphabet GOOG $173.82 -2.02%
Tesla TSLA $179.54 +1.90%
Nvidia NVDA $1,130.39 -1.56%
Amazon AMZN $179.27 -1.51%
Meta META $467.70 -1.40%
Apple AAPL $191.45 +0.61%

Já bych se rád zeptal co to je za aplikaci co to takhle ukazuje ? :) Jinak dobrý plán mám podobný, ale jsem zatím na začátku a teď toho moc do noty nehraje u těch větších firem..

Jmenuje se Stock Events. Docela dobrá. Člověk si tam udělá virtuálně portfolio kombinovaně. Mám na víc brokerech, takže to je dobré. Ukazuje pak i predikované dividendy do budoucna atd.

Aplikace je fajn, akorát tam nesedí  $DVN+0.5%  a $PXD+0.7%  divi yield. Nebo dělám někde chybu? :)

To už jsou hezká čísla, držím palce, máme to s cíli dost podobné, jen já se jich snažím dosáhnout i částečnou spekulací na kryptu.

Tak popravdě krypto mi úplně nevoní, ale odrazovat nebudu. Každý podle sebe 😉

To mi vychádza pri súčasnej mesačnej div  zainvestovaných 73 000 usd, pri 10 000 mesačne to je okolo 2 500 000 usd , za štyri roky ak sa toto podarí doinvestovať  tak klobúk dole .Pri takej sume by som už pasívny pripíjem neriešil.

No nikde neříkám, že to stihám :) Ale za mě je lepší si nastavit vysoký cíl, než zbytečně nízký :)

Cíl máme všichni asi v podstatě stejný. Liší se jen cesty, jak jej dosáhnout. Chápu správně, že Váš cíl/cesta je založena na nákupu a držení ETF?

ETF neee. Jak píšu, snažím se o stockpicking dividendových akcií :)

Jen tak dál a brzy svého cíle dosáhneš, hlavně vydržet 🙏

Díky! 😇

Je super mít plán, konkrétně tento se mi zamlouvá, držím palce při jeho plnění 👌 Já kombinuju investice, ale v konečném součtu mi jde taky o budování pasivního příjmu.

Vybudovat portfolio které by se dalo překlopit do renty až to bude potřeba. 😁

No a daří se? 😁

😁Celkem jo. Jsem na začátku. Který jsem odstartoval nákupem Tesly, před 4 roky a zisk před rokem uklidil do ETF. (malou část akcií jsem si nechal) Pořád dávám pravidelně do ETF a s menšími částkami  se snažím najít další 🚀

Hodně slušné👌Vidím, že máme z části podobnou investiční strategii. A z mého pohledu je to ta správná cesta - není to get rich quick, ale o něco pomaleji a s rozvahou. 🫡

Přesně tak! Better safe than sorry. Můžu se zeptat na nějaké orientační složení portfolia a třeba na ten průměrný yield? Taky se rád nehám inspirovat :)

Tak to je super. Vždy je skvělé mít plán a ten plnit. Pokračuj dál!

Díky!

Gratuluju, a jen tak dál. Držím palce. Jinak jaké máš akcie v portfoliu. Já osobně se snažím dostat na dividendový výnos portfolia 10 %. Tak nějaké tipy pro inspiraci by byly?

Díky. Mám to portfolio poměrně široké - od nějakých 2 % divi až po 15 % (a tedy aktuálně asi 70 % $PBR+1.7%, ale to úplně nepočítám 🤣). Ve výsledku to dá těch cca 5 %. Hodně $O+1.2%, $KO+0.5%, $PXD+0.7%. Mám i velkou pozici v $BRK-B+1.2%, což je asi jediná akcie, kde spekuluju na růst a ta mi trochu ten průměrný yield snižuje. Jinak mám pozic cca 30 :)

Pre inšpiráciu $EPM+1.7% , $BSM , $SQM-0.7% , $MGIC+0.3% , $NTB+1.9%  nie je za čo :)

$MGIC+0.3% jsem zvažoval, ale přijde mi teda dost drahý. U $SQM-0.7% bych se trochu bál geopolitiky - byť mám Brazilce... Ale Chile nerozumím teda už vůbec 🙀