S&P 500 ^GSPC 5,321.41 +0.25%
Tesla TSLA $186.60 +6.66%
Meta META $464.63 -0.90%
Microsoft MSFT $429.04 +0.87%
Apple AAPL $192.35 +0.69%
Nvidia NVDA $953.86 +0.64%
Alphabet GOOG $179.54 +0.61%
Amazon AMZN $183.15 -0.21%

Ze společnosti Apple se stává zajímavější investice než kdykoli předtím

Akcie Apple $AAPL+0.7% jsou investory dlouhodobě považovány za jednu z nejlepších investic na trhu. Společnost je proslulá svými technologiemi a to především prodejem mobilních telefonů, které tvoří největší část jejích příjmů. S dobou se mění i samotný obchodní model společnosti a Apple tak přichází s revoluční novinkou, která dělá ze společnosti ještě zajímavější investici než kdy předtím. 

Společnost představila svůj první Iphone v roce 2007

Rychle ohlédnutí 

Společnost Apple $AAPL+0.7% se pomalu blíží k ohromující tržní kapitalizaci ve výši 3 bilionů dolarů. I když je Apple obrovská společnost, její akcie nejsou až zas tak předražené. Vezměme v úvahu, že 12měsíční poměr ceny k zisku (P/E) společnosti Apple je 29,6x, což není vůbec nepřiměřené.

Přesto nejde o to kupovat akcie AAPL jen na základě jejich ocenění. Pamatujte, že když kupujete akcie, stáváte se spoluvlastníkem podniku!

Apple naštěstí zůstává skvělým podnikem a společnost se nebrání zkoušení nových konceptů a směrů. Například se údajně pouští do finančních technologií (fintech), když vyvíjí nástroje pro zpracování plateb.

https://youtu.be/6q5Ak8GbIR0

Nápad, který si můžete předplatit

V posledních několika letech se předplacené služby změnily z trendu na základ mnoha podniků. Některým společnostem přinesly nečekaný zisk, protože předplatné může vytvářet stabilní zdroje příjmů.

Představovali jste si ale někdy předplatitelskou službu pro hardware společnosti Apple? 

Vlastně už si to představovat nemusíte, protože Apple údajně plánuje spustit model předplatného pro svá zařízení na konci roku 2022. Pro Apple, jak ho známe, to znamená velkou změnu - a přesto to dává dokonalý smysl, když se nad tím opravdu zamyslíte

I při nižších cenách základních modelů nechce každý spotřebitel platit za tyto položky předem celou částku. Místo toho by mohli mít možnost platit za tyto produkty výhodnější měsíční poplatek. Díky této změně by Apple mohl přivést do svých řad velkou, dosud nevyužitou skupinu spotřebitelů.

Shrnutí

Pozitivní zprávou je, že Apple stále hledá nové možnosti jak vydělávat peníze a nebojí se přitom dát prostor novým nápadům. Za svou ochotu zkoušet nové věci by mohl být už na konci tohoto roku odměn, a to na pravidelní měsíční bázi. Společně s ním budou ale odměněni i jeho věrní investoři a to jak prostřednickým dividendy nebo případného kapitálové růstu.  

Nejedná se o investiční doporučení, nýbrž o můj názor. Případné investiční rozhodnutí je jen ve vašich rukách. Při tvorbě článku jsem vycházel z práce autora Louise Navellieho. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Ak ocenenie na hranici PE 30 pri spoločnosti ktorá rastie 5-7% nie je pre vás drahé, tak kupujte. Viete si predstaviť, že pri PE okolo 15 by boli ceny akcií Apple na polovici? A to vôbec nie je nereálne. Bavíme sa o hodnotovej spoločnosti, ktorá sa obchoduje ako vysoko rastová! Analytici sú veľmi pozitívni a všetci im veria až príliš, preto by som na súčasných cenách bol ostražitý a nekupoval. Môžu to byť v najbližších rokoch mŕtve peniaze. Zvlášť keď sú momentálne na trhu lepšie príležitosti. Ale môžem sa mýliť.

Příležitosti na trhu je spoustu a akcie $AAPL+0.7% jsou jen jedna z nich, vyššího ocenění jsem si vědom :))

Jasné, nech každý investuje kde chce, nie sú to moje peniaze. Ja len hovorím, že kupovať Apple na týchto cenách znamená, že to môže byť investícia ktorá môže mať minimálne zhodnotenie. Preto radšej investujem do niečoho, čo mi môže priniesť násobné zhodnotenie v horizonte 2-3 a viac rokov.

pri investici do$AAPL+0.7% toho moc zkazit nejde

Hele všechno se dá podelat :D, nikdo neví, co nám přinese budoucnost

jasně že jde prodělat na všem, ale zrovna akcie $AAPL+0.7% bych označil za poměrně bezpečný uchovatel hodnoty :))

Uvidíme zdali $AAPL+0.7% tuhle myšlenku dovede do zdárného konce a zvládne ji řádně zpeněžit

jinak za mě jedna z nejlepších akcií na trhu

naprostý souhlas