S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Ciekawostki inwestycyjne (2): Mężczyźni, którzy nie bali się zarobić setek miliardów - 5 najlepszych inwestorów wszech…

W inwestowaniu jedna rzecz jest prawdziwa - pokonanie rynku jest zawsze niezwykle trudne. Większości ludzi nigdy się to nie udaje. Nielicznym szczęśliwcom może się czasem udać pokonać go w krótkim okresie czasu. Tylko nielicznym udaje się pokonać rynek w długim okresie. Przyjrzyjmy się pięciu największym inwestorom w historii, którzy mają jedną wspólną cechę - w dłuższej perspektywie wygrywają walkę z rynkiem.

Wall Street - centrum świata finansów

Chciałbym tylko powiedzieć, że jest to mój osobisty wybór. Prawdopodobnie nie ma obiektywnego miernika, który pozwoliłby sprawiedliwie ocenić inwestorów. Wydajność procentowa? Wielkość zarządzanych środków? Liczba lat, w których ich wyniki były lepsze od wyników rynkowych? Są to wskaźniki, które obejmują tak dużą liczbę zmiennych, że prawdopodobnie nie da się ich uwzględnić. Wymienię więc 5 nazwisk, które uważam za najlepszych inwestorów wszech czasów. Proszę nie szukać w tym obiektywizmu. Artykuł służy wyłącznie celom rozrywkowym 😇 Nie będę się nad nim dłużej rozwodził. Przyjrzyjmy się pięciu największym nazwiskom w historii inwestowania.

5. Peter Lynch

Peter Lynch zarządzał funduszem Fidelity Magellan Fund w latach 1977-1990, w tym czasie aktywa funduszu wzrosły z 18 mln USD do 14 mld USD. Co ważniejsze, w ciągu 11 z tych 13 lat Lynch osiągnął lepsze wyniki od benchmarku S&P 500, uzyskując średni roczny zwrot w wysokości 29%. Niewiarygodna wartość.

https://www.youtube.com/watch?v=iX_8UI9frjE

Peter Lynch, często określany mianem kameleona, dostosowywał się do stylu inwestycyjnego, który sprawdzał się w danym momencie. Jednak jeśli chodzi o wybór konkretnych akcji, Peter Lynch trzymał się tego, co znał i/lub co łatwo rozumiał. Myślę, że każdy powinien się tego trzymać :)

4. George Soros

George Soros był mistrzem w przekładaniu szerokich trendów ekonomicznych na zabójcze gry na obligacjach i walutach z dużą dźwignią finansową. Jako inwestor Soros był krótkoterminowym spekulantem, który obstawiał ogromne zakłady dotyczące rozwoju rynków finansowych.

https://www.youtube.com/watch?v=nXHfPBHeOJU

W 1973 r. George Soros założył fundusz hedgingowy Soros Fund Management, który z czasem przekształcił się w znany i ceniony Quantum Fund. Przez prawie dwie dekady prowadził ten agresywny i skuteczny fundusz hedgingowy, osiągając podobno zyski przekraczające 30% rocznie, a w dwóch przypadkach nawet ponad 100% rocznie.

3. Benjamin Graham

Ben Graham doskonale sprawdził się jako menedżer inwestycyjny i doradca finansowy. Jest m.in. autorem dwóch klasycznych dzieł o inwestowaniu, które nie mają sobie równych. Jest on również powszechnie uznawany za ojca dwóch fundamentalnych dyscyplin inwestycyjnych - analizy papierów wartościowych i inwestowania w wartość.

https://www.youtube.com/watch?v=npoyc_X5zO8

Istotą koncepcji inwestowania w wartość Grahama jest to, że każda inwestycja powinna być warta znacznie więcej niż to, co inwestor musi za nią zapłacić. Wierzył w analizę fundamentalną i szukał spółek o mocnym bilansie, czyli takich, które mają niewielkie zadłużenie, ponadprzeciętne marże zysku i duże przepływy pieniężne. Jest to podobne do tego, co obecnie praktykuje Warren Buffett.

2. Carl Icahn

Carl Icahn jest aktywnym i zdecydowanym inwestorem, który wykorzystuje swoją pozycję właścicielską w firmach, których jest właścicielem, do forsowania zmian, które zwiększą wartość jego akcji. Icahn rozpoczął swoją przygodę z firmami pod koniec lat 70. i awansował do wielkiej ligi, przejmując TWA w 1985 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=GsN0WVLjpcs

Icahn jest najbardziej znany z "windy Icahna". To hasło z Wall Street opisuje wzrost cen akcji firmy, który zwykle następuje, gdy Carl Icahn zaczyna kupować akcje firmy, którą uważa za źle zarządzaną. Może to trochę kontrowersyjne, ale na pewno wykonalne.

1. Warren Buffett

Prawdopodobnie nie można było się spodziewać nikogo innego na pierwszym miejscu. Warren Buffett, znany jako "Wyrocznia z Omaha", jest uważany za jednego z najskuteczniejszych inwestorów w historii.

Warren Buffett zdecydowanie musi zająć pierwsze miejsce na mojej liście. Źródło

Zgodnie z zasadami Benjamina Grahama, zgromadził on wielomiliardową fortunę głównie poprzez kupowanie akcji i spółek za pośrednictwem Berkshire Hathaway $BRK-B+0.4%. Ci, którzy zainwestowali 10 000 USD w Berkshire Hathaway w 1965 r., przekroczyli dziś granicę 165 mln USD. Styl inwestowania Buffetta, polegający na dyscyplinie, cierpliwości i wartości, od dziesięcioleci konsekwentnie przynosi lepsze wyniki niż rynek.

Mam nadzieję, że moja lista przypadła Wam do gustu i okazała się choć trochę interesująca. Koniecznie dajcie mi znać w komentarzach, jakie inne tematy związane z inwestowaniem by Was interesowały 😇🔥🔥.

Ciekawostki inwestycyjne (1 ): 3 najlepsze inwestycje Warrena Buffetta

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. To jest tylko moja lista ciekawostek ze świata inwestycji i życia wymienionych osobistości.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet