S&P 500 ^GSPC 5,266.95 -0.74%
Meta META $474.36 -1.16%
Nvidia NVDA $1,148.25 +0.81%
Alphabet GOOG $177.40 -0.35%
Tesla TSLA $176.19 -0.32%
Microsoft MSFT $429.17 -0.27%
Apple AAPL $190.29 +0.16%
Amazon AMZN $182.02 -0.07%

Nie należy się zbytnio ekscytować: Według znanego amerykańskiego banku, cały rynek wkrótce zatrzęsie się w posadach

Ostatnie ożywienie na rynkach akcji będzie krótkotrwałe, powiedział w poniedziałek jeden z najbardziej zagorzałych niedźwiedzi z Wall Street, radząc inwestorom, by w przypadku spowolnienia wzrostu gospodarczego schronili się w obligacjach. Co więcej, coraz częściej pojawiają się głosy, że na horyzoncie pojawia się jeszcze większy straszak - recesja. Czy będziemy kontynuować spowolnienie gospodarcze, czy też Wall Street się myli?

Według Wall Street niedźwiedzi scenariusz na najbliższe miesiące jest bardzo realny

"Krótki rajd po wielomiesięcznym rynku niedźwiedzia dobiegł końca" - napisał w nocie do klientów Michael Wilson, główny strateg rynku akcji w USA w Morgan Stanley $MS-1.4%. "Dlatego w najbliższym czasie jesteśmy bardziej otwarci na obligacje niż na akcje. Na pierwszy plan wysuwają się obawy związane ze wzrostem gospodarczym - dlatego też podwajamy nastawienie defensywne".

Zgodnie z tezą Wilsona, gospodarkę czeka gwałtowne spowolnienie ze względu na "spłatę zeszłorocznych bodźców fiskalnych, zniszczenie popytu spowodowane wysokimi cenami oraz gwałtowny wzrost cen żywności i energii w związku z wojną". To mniej wyrozumiałe tło makroekonomiczne będzie coraz trudniejsze do zignorowania przez inwestorów, ponieważ zmniejsza ono zyski przedsiębiorstw.

https://www.youtube.com/watch?v=qwHkHEI2018

Pomimo obaw, że wojna tocząca się na Ukrainie i wynikające z niej sankcje wymierzone w jeden z fundamentów globalnej podaży surowców nasilą rekordową presję inflacyjną, amerykańskie i europejskie akcje odbiły się od najniższych poziomów w ubiegłym miesiącu i zmniejszyły straty kwartalne. Wilson i jego zespół doradzili inwestorom, aby sprzedawali akcje w szczytowym momencie hossy, twierdząc, że to już koniec.

Ten niedźwiedzi pogląd mocno kontrastuje z opinią zespołu JPMorgan Chase & Co $JPM-0.7%, który nieugięcie wierzy w dalsze wzrosty akcji i twierdzi, że obawy są przesadzone.

W każdym razie można bezpiecznie założyć, że obecna sytuacja na rynku nie ulegnie uspokojeniu. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć spokojnych nerwów i szczęśliwego inwestowania 😇

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Jest to jedynie moje podsumowanie danych dostępnych w Internecie oraz analizy Nicolasa Chrysolorasa. Każdy inwestor musi przeprowadzić własną, gruntowną analizę i podjąć decyzję po rozważeniu własnej sytuacji.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet