S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Knihy o investování

Myslím si, že knihy mohou být výborným zdrojem informací a sám hledám inspiraci. Zajímalo by mě, které knihy na téma investování jste četli? Které byste doporučili, a kterým se naopak vyhnout? Pro začátečníky, či pokročilé.

Začnu - aktuálně mám rozečtenou knihu Ovládněte tržní cykly od Howarda Markse. Doporučil bych ji všem. Problematika tržních cyklů je nepochybně zásadní. Kniha je zároveň čtivá a srozumitelná.

Vote to see the results! 42 answers already!

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Inteligentní investor, za mě skvělý počin 🙏 V současnosti ale již preferuji spíše podcasty/audio knihy.

Podcasty a audio knihy jsou výborná alternativa v dnešní době. 👍

Knihy od p. Gladiša alebo p. Kohouta sú veľmi dobre napísané a zrozumiteľné aj pre začiatočníkov. Inteligentný Investor je skvelá kniha, ale určite nie vhodná pre začiatočníkov.

Tak za mne ale jednoznačne odporúčam A Random Walk Down Wallstreet od Burtona Malkiela. Veľmi veľmi veľmi dobrá kniha o investování. Za mňa by nemala chýbať v žiadnej knižnici investora.
Tiež dobrá kniha, ktorú tu niekto zmenil nižšie je Psychologie peněz od Morgana Housela. Tiež odporúčam. Nie je priamo o investování, ale ...po prečítaní pochopíš prínos jeho myšlienok.
Ďalej by som poradil napríklad The Little Book of Common Sense Investing od Johna Bogla ...

Housela a Bogla mám v hledáčku, nicméně o Random Walk Down Wallstreet jsem neslyšel, kouknu se po ní - díky!

V začátcích jsem začínal u knih, nyní si další informace čerpám z různých zdrojů - videa, podcasty, články apod. Nicméně základem je Inteligentní investor, dobré knihy pro začátečníky má také Daniel Gladiš, ale také Sněhová koule od Warrena Buffetta je dobrá.

Díky za tipy, Sněhovou kouli si píšu do seznamu.

Určitě mohu doporučit: Ekonomické bubliny, inteligentní investor a v neposlední řadě i něco ze série rich dad

Bohatý táta, chudý táta jsem přečetl a teď pokračuji ve čtení Inteligentního investora.

Bohatý táta, chudý táta je skvělá pro začátečníky. Řekl bych, že je to parádní úvod nejen do světa investování. Dává zajímavý pohled na peníze a učí nás dobrým návykům.

Za mě knihy maximálně ve formě poslechu, ideálně ještě ve zkrácené podobě alá ukaž mi to nejdůležitější. Číst knihy je časově neefektivní.

Čtu, ale učím se spíš z těch podnikatelských, což je můj hlavní obor. V investování myslím stačí mít nějaký hlavní cíl a trpělivost. Člověk tam nic světoborného nevymyslí

Podnikání jde úplně mimo mě, asi bych to měl napravit. Doporučil bys mi nějakou pro uplné začátečníky?

Já začínal na skriptech z VŠ o řízení financí. Ale nevím, jestli je to úplně ono... Nečtu úplně nic specifického ve stylu "jak začít podnikat"... spíš už hodně zaměřené na konkrétní marketing a věci, co potřebuju :)

Knihy čtu, ale spíš pro zajímavost a zábavu. Asi ne, že bych z nich úplně čerpal.

Howarda Markse jsem si tedkom donesl z knihovny, rozecteno mám Neočekávané chování: Richard H. Thaler a Zkorumpovaná farmacie od: Ben Goldacre. Z poslední doby můžu doporučit třeba: Steve Jobs: Zrození vizionáře, Uber a Airbnb mění svět, Jak fungují trhy od: Israel Kirzner, Lhářův poker od: Michael Lewis, Umění vítězit od: Phil Knight

Díky moc za náměty, kouknu se po nich!

Rádo se stalo. Můžu pak případně dodat další várku, když nějak více upřesníte téma;)

Základem je Inteligentní investor. Mým osobním favoritem je ale Trading in the zone. Tuto knihu štu několikrát do roka a pokažké se dozvím něco nového. Je to naprosto geniální dílo o psychologii obchodníka na finančních trzích. Dále: Psychologie tradingu, Psychologie peněz, Finanční trhy, Jak se stát disciplinovaným traderem.

Jestli myslite Psychologie peněz od: Morgan Housel tak ten tedkom nedávno rozjel podcast, kde z této knihy celkem čerpá a rozvíjí spoustu věcí, na které už se tam nedostalo.

Tak to díky za TIP! Určitě na to mrknu.