S&P 500 ^GSPC 5,307.01 -0.27%
Tesla TSLA $180.11 -3.48%
Alphabet GOOG $178.00 -0.86%
Apple AAPL $190.90 -0.75%
Meta META $467.78 +0.68%
Nvidia NVDA $949.50 -0.46%
Microsoft MSFT $430.52 +0.34%
Amazon AMZN $183.13 -0.01%
Partner

Tento týden mě celkem těší fotovoltaický sektor. Výsledky jsou dobré, akcie společností rostou. Já osobně mám v portfoliu $ENPH+8.7% které udělalo včera 16$ na akcii. Pak sleduji $FSLR+18.7% a $CSIQ+14.9%

Četl jste můj článek o společnosti Meyer Burger a jejich inovacích v solárním průmyslu v Evropě? $CSIQ+14.9% sleduji také, $FSLR+18.7% mi utekl:(

Partner

Ano teď jsem přečetl a hezky napsané, přidal jsem koment. Koupím pár akcií na zkoušku, cena je levná. Bude záležet určitě u této společnosti jak zvládne prorazit do světa a bojovat s konkurenci. 😊

Tento týden budu nejvíce sledovat výhled firem TSMC a ASML.

$TSM+1.6% mám stále ve svém portfoliu i přes výrazný a nečekaný prodej Warrena Buffetta. Svou pozici nezvětšuji ale přemýšlím o prodeji, tak uvidíme jak to bude.

Já docela pochybuji o tom, že tohle byla Buffettova pozice. Navíc jsem docela přemýšlel i o tom, jestli by to portfolio manažer musel uzavřít, kdyby mu to nařídil. Když jsem poslouchal ty jeho nedávné rozhovory, kde se ho vyloženě ptali na důvod tak nezněl moc přesvědčivě. Dokonce i na otázku proč drží stále Apple, které je na TSMC závislé odpověděl dost vyhýbavě.

Banky, máme tam dvě větší a řadu menších, rozhodně to může být velká show.

Pokud banky navážou na výsledky banek z předchozího týdne, tak by mohla být radost v celém bankovním sektoru. Bude to snad i znamenat, že je krize zažehnána a není se čeho strachovat.

Mě toho zajímá 😄 Je tam asi trilion malých bank, to může být podstatné, dále ale bduu sledovat Teslu, Netflix, Bank of America, ASML, TSMC, UNP a PM. Očekávání před výsledky nemám, neřídím se tím, takže nemá pro mě ani smysl vytvářet si obrázek na něco, co stejně pravděpodobně netrefím.

Tento týden tam není nic, co by mě zajímalo, protože bych to měl, ale chci vidět, jak je na tom $NFLX-1.6% a jestli se konečně vyhrabe ze sraček :D

U $NFLX-1.6% si dnes večer asi koupím call opci stejně jako na $GS-1.7% . Od obou společností se čekají kvalitní výsledky, tak uvidíme. S $TSLA-3.5% už to bude jiné. Pokud se trochu vychýlí od očekávání, bude to akcie bolet.

Co přesně znamená call opce? $TSLA-3.5% si myslím, že to nejhorší zažila na přelomu roku, tak snad to nebude tak ostré.

Pokud koupíte call opci, znamená to, že spekulujete na růst podkladového aktiva (v tomto případě akcie $GS-1.7% ). Pokud cena vzroste - vyděláte. V opačném případě utrpíte ztrátu.