S&P 500 ^GSPC 5,279.16 -0.51%
Nvidia NVDA $1,152.79 +1.21%
Apple AAPL $191.59 +0.84%
Meta META $476.28 -0.76%
Amazon AMZN $183.26 +0.61%
Microsoft MSFT $430.22 -0.02%
Alphabet GOOG $178.04 +0.01%
Tesla TSLA $176.76 +0.01%

Tak tohle je pecka!

Akcie společnosti Alphabet $GOOGL+0.1% klesly téměř o 4 % po zprávě, že jihokorejský Samsung Electronics zvažuje nahrazení Googlu jakožto výchozího vyhledávače na svých zařízeních. A kým by měl být nahrazen? Bingem od Microsoftu!

- Zpráva podtrhuje rostoucí výzvy, kterým čelí obchodní tvář vyhledávačů Google.

- Bing se v poslední době dostal do popředí po integraci technologie umělé inteligence.

Pokud opravdu dojde k nahrazení Googlu Bingem, tak přijde Google odhadem o 3 miliardy dolarů ročně! A co víc, Apple možná zvažuje podobné kroky, zde by šlo ale o částku až 20 miliard dolarů!

Apple samozřejmě využívá primárně Safari, nicméně Safari používá jako výchozí vyhledávací modul Google. To znamená, že když uživatelé Safari něco vyhledávají, provádí se hledání pomocí Google. Za tyto vyhledávací dotazy na své vyhledávači Google inkasuje peníze od inzerentů. Podle odhadů může Google ročně vydělat na vyhledávání v Safari až 9 miliard USD (jde o odhady, čísla nejsou veřejná).

Znovu se tak nabízí otázka: Jste ve spojitosti s AI v týmu Microsoft nebo Google?

Osobně mám v portfoliu obě společnosti, jen ohledně AI věřím víc $MSFT+0.0%.

Vote to see the results! 56 answers already!

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

O důvod víc přejít konečně na Apple...

NO u Apple bych rád viděl zapojení se do toho závodu s AI. Je to moje oblíbená společnost, ale tímto mě dost štvou. Snad to teda drží jen pod pokličkou.

U Apple se taky divím, že nám zatím nic neoznámili. Třeba se na příští Keynote něco dozvíme. Jak to máte vy a souboj Android/IOS.

O Google bych strach neměl. Lidi ho budou používat dle mého vždy, hlavně kvůli službám které nabízí a jsou společně s vyhledávačem do jisté míry propojené. 🤙

Pro představu: Google mě přihlásí do Gmailu hned a má Google Chrome ho má v menu aplikace 🆚 Bing: musím nejdřív vyhledat Gmail, přihlásit se více méně manuálně atd.

Při přihlášení do Gmailu to samozřejmě není taková oběť, ale zkuste takhle krkolomně pracovat s Google Docs, Google Drive a Gmailem dohromady.

Nutí mě to se zeptat; mám důvod koupit si zařízení, které mi zkomplikuje práci? 😀

Spíš taková úvaha - Neeliminuje AI všechny tyto nedostatky, které mohou uživateli vadit? A mimo to, s Bingem si ted taky dost často hraju, především od doby co se předhání s umělou inteligencí a ta úroven jde nehorázně up. Google to existenčně neohrozí (to bez debat), ale podíl jim mohou výrazně snížit, pokud neopětují "palbu".

Jak to máte s používáním Microsoft Outlook a Microsoft Office, nedávno jsem četl o přidání AI do Office, takže by vám mohl psát text ve Wordu, tvorbu prezentací v Power Pointu nebo řešení funkcí v Excelu. Sám nejvíce používám Excel a vždy hledám funkci, která mi pomůže a než ji najdu tak to trvá, tohle by mohl být úplně jiný level.

Jsem osobně fanda $GOOGL+0.1% . V poslední době je vidět, že Google stále šlape na paty Microsoftu, kdy jak už tady bylo zmíněno, makají taky na integraci AI do svého vyhledávače, takže bych to neviděl tak jednoznačně. Navíc Google je obrovský brand, a Google chrome je pro mnoho lidí srdcovka, a nemyslím si že se to ze dne na den změní.

To ani není reálné, že by to bylo tak rychlé. Osobně ale očekávám, že pokud MSFT bude investovat a využije aktuální obliby AI, tak Googlu mohou nějaké to procento z tržního podílu vzít (nepočítám však s ničím velkým).

V mém portfoliu se tyto 2 akcie perou. Nejvíce mám $GOOG+0.0% , ale $MSFT+0.0% od něj není daleko. Osobně tedy raději na PC využívám Google a Bing úplně nemusím - to už radši Edge😅 Na iPhonu je to jednoznačně Google prostřednictvím Safari. Na Macu to samé. Nevím, jestli jsem sám, ale takhle to mám já😁

Já tomu Bingu právě začínám přicházet na chuť, s AI je to jiná pecka. Rád bych ale viděl MSFT klesat, abych pozici zvětšil.

Tak to jsme 2. Pokud půjdeme na nové low, asi začnu prodávat kalhoty na nákupy akcií🤣

No jo, používal jsem Google ale jak přišla AI do Bingu tak je na druhé koleji.

Mám to úplně stejně! Bing jsem si strašně oblíbil, s čímž jsem ani nepočítal, obecně jsem byl vždy pro Google.

Jen mi vadí, že když chci aby mi napsal rešerši tak nevidí aktuální data, mám dojem že končí někde v 2020. Mám dojem že jsem o tomto omezení i něco četl, ale už jsem to nedohledal, nevíš o tom něco?

A to čekám kdy Microsoft trošku padne abych konečně něco nakoupil. 😃 Takhle člověk,aby nakupoval pomalu už hned... Uvidíme jak to doopravdy bude mít vliv na cenu Google..

Taky čekám na nějaký propad, ředil jsem na 227$ takže to bylo dobrý.

Jsem v tom s tebou, taky bych ho rád viděl níž 😂

Tak to se přidám a budu čekat s vámi :-)

O kolik penez prijde Alphabet je otazka, Samsung ale jiste prijde o penize ktere dostavali za to, ze byl Google hlavni vyhledavac. Tuhle sumu by musel preplatit MSFT, takze jde jen o to, aby je co nejvice podojili. S kvalitou vysledku pri hledani to imo nema vubec co delat;)

Já ani kvalitu vyhledávání neporovnávám, i když je ten Bing v tuto chvíli vážně našlapanej, přišel jsem mu na chuť.

Ja testuju silu znacky na sobe, Bing jsem za svuj zivot pouzil asi 50x a to jsem mel cca 5 let mobil od Nokie/MSFT:) Kdyz nechci hledat na Google, tak pouzivam DuckDuckGo a tady moje experimenty konci.

Aktuálně Google pracuje na nových vyhledávacích modelech s integraci AI, takže je jenom otázkou času, kdy Microsoft dožene. Další věc je, že Google už ví jaká je aktuálně nastavena laťka, a tím pádem ví, co musí překonat. Takže jsem team Google 👍

Laťka je poměrně vysoká a Google to nemá vůbec jednoduché, přesto je to ale v plenkách, takže čas ještě je, uvidíme s čím přijdou do budoucna.

Taky si myslím, ale na rozdíl od Microsoftu, už Google ví do čeho jde. Ale jak říkáš, uvidíme jak to dopadne.

Sám mám $MSFT+0.0% jako svou druhou největší pozici. Doufám, že Bing už bude konečně větším hráčem na trhu než tomu bývalo. Určitě $GOOG+0.0% neporazí ale vypadá to, že si ukrojí další kus z velkého koláče.

Za mě je to v tuto chvíli o tom, jak efektivně dokážou využít své aktuální výhody a jak budou ochotní investovat, pár procent z tržního podílu to snad Microsoftu přihraje.

S $GOOGL+0.1% jakožto největší pozicí ve svém portfoliu toto nerad vidím. Tak uvidíme... Doufám, že Google svoji pozici na trhu udrží.