S&P 500 ^GSPC 5,307.01 -0.27%
Tesla TSLA $180.11 -3.48%
Alphabet GOOG $178.00 -0.86%
Apple AAPL $190.90 -0.75%
Meta META $467.78 +0.68%
Nvidia NVDA $949.50 -0.46%
Microsoft MSFT $430.52 +0.34%
Amazon AMZN $183.13 -0.01%

Wow, ta společnost je opravdu geniální. Rozhodně bych se nebál i nadále držet akcie AAPL. Pro mě je ale v tuto chvíli hlavní, jak využijí a zapojí AI do budoucna. Tohle je taky zajímavý krok, ale asi na tom společnost nevystaví to co může s AI.

Naprosto souhlasím! Necháme se do budoucna překvapit s čím APPL přijde.

Jako klasický uživatel Applu jsem rád za každou novinku, jenom je problém, že se k nám většina novinek ani nedostane. Co říkáte na půjčování peněz přímo od Applu?

Za mě velice zajímavý koncept od stabilní a obrovské společnosti. Z mého pohledu budu spíše přikupovat akcie a spekulovat budoucí zvýšení hodnoty společnosti.

Vypadá to zajímavě. Pokud to bude dostupné v česku, tak to pro mnoho lidí může posloužit jako skvělá alternativ ke stavebnímu spoření, kde bývá úrok cca 3 %, pokud to člověk tedy neřešil v minulém roce.

Otázka je, ale jaké tam budou bodmínky. Zda to bude fungovat jako klasický běžný účet s takto slušným úrokem, nebo zda to bude něčím podmíněno.

Sám jsem velice zvědavý na konkrétní podmínky. Popř. Zvažoval by jste investici do takového produktu? :)

Pokud se bavíme o vkladu peněz na tento účet, tak pokud by zde byly dobré podmínky, jako je například nízká časová fixace atd. Tak bych nad tím případně i přemýšlel jako o způsobu, jak naložit s volnou hotovostí, pro kterou nemám aktuálně využití.

Ale osobně věřím tomu, že pokud by tam byly lepší podmínky jak na stavebním spoření, a dostal by se tento produkt do povědomí obyčejných lidí, tak by to mohli využívat právě místo stavebního spoření.

Co jsem v minulosti zaslech, tak se snad plánují škrty státního příspěvku u stavebka, což ještě sníží výnos, a může to Applu nahrát do karet.

To je super, ale v česku si bohužel Apple Card člověk pořídit nemůže. Kdyby to šlo, tak už ji mám doma i s účtem od Applu. Musíme si, jako vždy, holt ještě nějakou tu dobu počkat. Hlavně aby to nebylo čekání jako na českou Siri - i když to mě osobně zrovna moc netrápí...

Bohužel, je to tak jak říkáte, je otázka, za jakou dobu se tato služba dostane k nám:)

Otázka ale bude, jak to bude fungovat, a zda to bude udržitelné.

Navíc prumerny výnos S&P 500 byl v posledním desetiletí 10%. Přijde mi tedy rozumnější ty peníze dát sem.

O udržitelnosti  u společnosti jako je Apple bych se nebál, každopádně z pohledu investování do akcií Applu by tato novinka teoreticky mohla zvýšit hodnotu akcií, ale to jsou ještě spekulace, každopádně z mé strany nad tím takto budu uvažovat

Já to spíš myslel z pohledu toho jestli dát peníze na ten účet, nebo do indexu S&P 500.