S&P 500 ^GSPC 5,296.3 -0.16%
Nvidia NVDA $1,135.84 +6.68%
Tesla TSLA $175.61 -2.03%
Alphabet GOOG $177.57 +0.70%
Amazon AMZN $181.42 +0.37%
Microsoft MSFT $428.60 -0.36%
Meta META $477.22 -0.21%
Apple AAPL $190.22 +0.13%

Začínal jsem u XTB, dovolenkový budget točím na Trading 212 (vlastně ani nejsem schopný říct proč :D) a většinu portfolia + nové příkupy mám na IB.

Teď používám DEGIRO a T212. Začínal jsem u eToro, ale okamžitě jsem od nich odešel poté, co mi zatrhli výběr $250 protože byl údajně podezřelý. Peníze jsem viděl až za dva měsíce, podpora nulová. ❌

Zaleží jak na co. O dlouhodobých akcií mám DEGIRO. Ke krátkodobějšímu obchodování s opcemi používám IB. Pro opční obchodníky za mně nejlepší volba.

IB na krátkodobé obchodování za mě skvělé!

To bez debat. Jenom teď nevím jak je to s tím počátečním depozitem u margin účtů.

Osobně využívám XTB, Degiro a Trading212. Degiro mně trochu zklamalo a momentálně ho skoro nepoužívám, neustálé změny poplatků a hlavně ETF, která jsem obchodoval se momentálně v ČR obchodovat nedají 🤷XTB má zase o něco menší výběr, ale ty 0% poplatky u akcií a ETF jsou krásné, o něco horší je to tam z konverzí měny. A Trading212 je za mně taky celkem fajn, jen člověk není vlastníkem konkrétních akcií.

Používám T 212 pro minimální poplatky. Chtěl bych si založit IB a Fio na české akcie. Zatím nemám tak velký kapitál takže mi to stačí má tom Tradingu.

Partner

Já používám eToro. Časem až bude větší portfolio rozdělím i k XTB. Ač o eToro se moc nemluví a ano, jsou na Kypru, který není prosnulí moc svojí minulostí ohledně financí, tak má tento broker pojištění stejné jako ostatní. Začínám, moje portfolio má 6k $ a ten cíl tam je mít max do 20k, pak půjdu i jinam. Pro začátečníka ale mohu doporučit, vše mi funguje, dokonce nad 5k Vám přidají i CZ/SK podporu, srozumitelná platforma a funkce, vše v CZ a hlavně, pokud začíná člověk, mají frakční akcie. Poplatky jen při výběru, držení CFD a spready, řekl bych též srovnatelné s ostatními. Tím nedělám recenzi, jen názor na podle mě opomíjený broker.

Na frakční akcie bacha, řeší se to pořád dokola

Nejvíce spokojený jsem za tu dobu asi s IB. Zkušenost mám s eToro, TT212 a Degiro. Celkem bych rád ale viděl i nějaký názor na LYNX, o tom se moc nemluví, přitom by mělo jít také o kvalitní volbu. Dost lidí ale asi odradí ten prvotní vklad co musí provést (snad 70k).

Jak jste spokojený s eToro?

U tohoto brokera mám smíšené pocity😬🤷

Svým způsobem se mi líbí, kam eToro směřuje. Do začátků mi přišel jako ideální broker, jen musíš koukat, zda nekupuješ ADR. Líbí se mi, že tu platformu stále vylepšují. Už tam je myslím i kalendář ohledně earnings a výplat dividend, což je fajn vychytávka. Můžeš se tam taky inspirovat a dívat na portfolia nebo články dalších investorů, taky fajn věc (samozřejmě se neřídím cizím portfoliem). Zklamán jsem tam byl jen z hlediska jednoho nebo dvou neohlášených výpadků, kde jsem nemohl provést v minulosti příkaz.

Názor na LYNX by mne osobně také zajímal. 😊

Ja používam Lynx a úplná spokojnosť. Hlavná výhoda pre tých, čo nechcú IB kvôli angličtine, je toto asi najlepšia forma profi platformy v češtine. Dostupnosť obchodovania na celom svete, aj keď treba spĺňať určité podmienky. Všetko nájdete na ich stránke - návody, videá, poplatky...

To je fakt o Lynx žádná zmínka občas o nich něco vidím , ale zkušenosti od lidí žádné a ty veřejné recenze co jsou všude možně nevypovídají o ničem

Přemýšlím, že bych ho vyzkoušel. Pak už bych mohl recenzovat snad každého brokera 😅

Tak pokud vím, tak u IB se taky musí řešit vklad, teď ale nevím, jestli 2000 nebo 3000 dolarů. Lynx je jinak, co jsem slyšel, prakticky česká verze IB, akorát ty poplatky tam nejsou moc příjemné prý.

30000 CZK mě to normálně pustilo.

Můj broker číslo 1 je Interactive Brokers. Je to špička mezi brokery s naprosto skvělým pokrytím trhů a akcií. Navíc nabízí opce, které při tradování hojně využívám. Není to úplně pro začátečníky, ale tak složité to zase není.

Souhlasím s Vámi IB je za mne skvělý zprostředkovatel, kterého využívám téměř na denní bázi.

Já mám celkem dobré s interactive brokers a XTB a nějaké menší s Trading212 ale tam mě štve ze se neaktualizuje výnos při pohybu ceny má to menší prodlevu takže třeba na forex a komodity nebo intraday je to nepoužitelné

Je možné koupit frakční akcie u XTB? Nedávno se mluvilo že by to mohli zavést.

To úplně nevím já u xtb držím delší dobu nic extra nekupuju a frakční nekupuju nelíbí se mi nemít celý kus 😅 v případě frakčních akcii Trading 212 to umožňuje

Na long term investování je trading 212 skvělý! Ale ohledně tradingu s Vámi souhlasím. IB využívám osobně a primárně na trading.

Já používám trading 212 a zatím spokojenost. Jednoduchá platforma jsou tam ukazatelé a informace o společnosti a poplatky na účtu invest nulové.

Za mne skvělý broker!

Za mě T 212 taky super, nemáte někdo zkušenost se založením účtu u T 212 v dolarech?