S&P 500 ^GSPC 5,294.84 -0.50%
Tesla TSLA $178.71 -4.23%
Nvidia NVDA $937.76 -1.69%
Alphabet GOOG $177.45 -1.16%
Apple AAPL $190.76 -0.83%
Meta META $468.25 +0.78%
Amazon AMZN $182.47 -0.37%
Microsoft MSFT $428.36 -0.16%

Jaké jsou největší problémy české ekonomiky?

👉 Českou ekonomiku trápí již přes rok dvouciferná inflace, kterou se snaží brzdit vyššími sazbami ČNB. Cílem takto vysokých sazeb je šlápnout na brzdy ekonomice a naordinovat mírnou recesi, která by vyústila v rovnováhu na trhu práce, nižší tlaky na růst mezd a ve finále nižší inflaci. Vyšší sazby mají zpožděný efekt, ale až na některé segmenty se ukazuje, že ekonomika je stále v solidní expanzi a známky zpomalení vidíme pouze v některých sektorech. Fiskální politika ke snížení inflace příliš nepomáhá a pokračuje v jejím stimulování.

📽️ Již dnes v 18:00 začne speciální vysílání s experty na dění v české ekonomice. Podaří se dostat inflaci pod kontrolu? Jsou sazby na 7 % dostatečně vysoko? Dostane se česká ekonomika do recese? Vydrží síla české koruny? Jak zalepit díru ve státním rozpočtu?

🤔 Odpovědi na tyto a další otázky se bude snažit najít náš hlavní analytik Jiří Tyleček, hlavní ekonom J&T banky Petr Sklenář a ekonom společnosti Natland Petr Bartoň.

https://youtube.com/live/2VCV2lWzxPA?feature=share


Sazby by se mohli dat nahoru i když největší odborníci tvrdí ( lidi v hospodě u piva ) ze jsou nízké protože Babišem má půjčky tak aby ušetřil 😂😂😂 ne teď fakt jako u nás v ČR se inflace nijak moc neřeší nějaká je nějaká bude což je špatný přístup vlády těžko říct co bude

Z pořad vysokou inflaci v ČR, očekávám narůst úrokových sazeb

Ono je hezké mluvit o zvyšování sazeb, ale co kdo zmůže, když 6 členů rady ČNB v březnu bylo proto, aby nahoru nešly. Jeden byl pouze pro 0,25. Na současných úrovních to budou muset držet pravděpodobně delší dobu, aby se výsledek dostavil.

je otázka proč tak rada čnb koná :/ ale zase fakt je že ceny hlavně energií jdou drasticky dolu tak to by inflaci mohlo mírně stlačit

Sazby by jistě mohly být kapánek vyšší, protože inflace neopadá tak dramaticky jako třeba v USA. I přes to ekonomika zůstává silná a bude i v budoucnu.