S&P 500 ^GSPC 5,311.13 +0.15%
Nvidia NVDA $947.77 +2.49%
Tesla TSLA $174.50 -1.67%
Microsoft MSFT $424.54 +1.03%
Apple AAPL $191.48 +0.85%
Meta META $469.05 -0.61%
Amazon AMZN $183.63 -0.58%
Alphabet GOOG $178.17 +0.50%

Taky ji mám v portfoliu...momentálně cca + 90% a také plánuji v brzké době prodávat.

Tak to je hezké, jaký jste měl důvod k nákupu? Nebo to byla jen zkouška a takhle krásně to dopadlo.

Udělal jsem si analýzu, ale upřímně řečeno že to vystřelí až tak rychle zpět jsem fakt nečekal. Kupoval jsem někde kolem 130 za kus a i po analýze jsem zvažoval jestli kupovat, jelikož mi vycházelo že je akcie dražší než bych si představoval - ale plánoval jsem to jako dlouho dobu investici. Momentálně je, ale fakticky na můj vkus šíleně předražená a proto prodávám. Na druhou stranu NVDA má velice silný brand a pokud zase půjdeme níže, klidně bych zase někdy přikoupil, pokud bude cena odpovídat.

Já mám názor, že moje nejstarší pozice udělala během pár měsíců +110 % a brzo se jí zbavím :D Vstupovat teď mi nepřijde úplně smart move. Na druhou stranu už když jsem ji kupoval já, tak jsem si pak nadával, že to z pohledu čísel nedávalo vůbec smysl a dal jsem jen na pocit.

Já pozici právě vůbec neměl a teď najednou koukám, že je to takhle vysoko. Koukal jsem na ni kolem 150 a přišlo mi to z pohledu na čísla nějak moc, ale tohle je šílený.

Jojo. Občas se i u gigantů dá chytit hezká jízda. I když se mi to docela povedlo, tak seberu zisky a přeleju je do divi části portfolia. To je pro mě důležitější :)

Mám už jen nějaké ušmudlané zbytky. Před dvěma týdny jsem vybíral zisky a cena se mi zdá hodně přehnaná.

Mám to podobně :)

Snad cena trochu spadne, MSFT bych rád viděl ve svém portfoliu. Za tuhle cenu se tomu ale vyhnu.

Analytici tam vidí ještě nějaký potenciál, tak ty svoje 4 ušmudlaný akcie budu ještě chvíli držet, dlouhodobě se mi ta společnost líbí. Ale teď bych v ní pozici neotevíral.

už jen  sleduji loňský rok jsem je pustil s drobným profitem k vodě nijak už mě asi nemají čím oslovit :/ je dost slabé co teď vyrábí ale jako neberu to nikomu je to určitě dobrá akcie jen mi přijde na to co ta firma dělá (spíš nedělá) dost předražená

Jednoduše - čas na prodej nebo minimálně částečný odprodej pozice, solidní a rychlý růst a řekl bych, že jako u mnoha akcií takřka neospravedlnitelný.

Já ať koukám jak koukám, tak žádnou znatelnou informaci nevidím. Jestli někdo o něčem víte, rád se přiučím.

Pro mně je zde docela vysoká cena.😢

ja si nemyslim nic, ale tady maji nazor docela jasny;) https://www.morningstar.com/articles/1150030/the-5-most-expensive-stocks-to-avoid-now cca 30% premium

V minulosti jsem ji měl, ale už jsem shrábl zisk a přesunul se jinam.