S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Investor vs. trader

Jako obchodníci, investoři nebo tradeři, kteří obchodují na akciových trzích se vždy snažíme dostat výhodu na naši stranu. Při investování toho dosáhneme tím, že si uděláme důkladnou analýzu a až poté nakoupíme danou společnost.

Naopak trader si projde aktuální tržní prostředí, technickou analýzu, zjistí si flow akcie a poté vyhlíží setup podle kterého bude moci vstoupit do obchodu. Tato disciplína vyžaduje notnou dávku trpělivosti a trader ji musí natrénovat.

Ke komu se řadíte vy?


Já "traduju" s dovolenkovým budgetem ve smyslu toho, že buď vezmu přítelkyni na Maledivy a nebo do Alberta na nákup :D

Já se hlásím k traderům Naprosto to miluju. Trh je něco tak krásného - všichni si jsou rovni a nikdo nemá výhodu (pokud nejste banka nebo insider...)😅

Investor😇😎

já se držím toho že každé semínko jednou vyroste takže v klidu žádný spěch sice sem tam se nějaké nechytí, ale proto řádně diverzifikuji abych mohl klidně spát

To je správný přístup. Někdo si to chce vyzkoušet a začne tradovat. Třeba to vyjde třeba ne, ale longterm udržitelnost je důležitá.

Tradění vůbec nerozumím a mám z něj respekt. Já jsem investor.

Pokud to člověk nedělá na plný úvazek, tak má jako trader na trhu poměrně velkou konkurenci a pravděpodobně nakonec proděla.

Proč by trader, který to nedělá na plný úvazek,  měl mít větší konkurenci, než trader, který to dělá na plný úvazek? Nějak tomu nerozumím.

Je to hra s nulovým součtem a někdo na tom prodělat musí.

Jednoznačně investor, dlouhodobě si v tom věřím víc.

Já bych osobně řekl, že jsem od každého něco. Výhodu se u dlouhodobého portfolia snažím získávat jako investor, no a u krátkodobých obchodů jako trader.👍