S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.96 -1.97%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Mě osobně se asi nejvíce líbí Volkswagen z důvodu toho že se v poslední době  docela hodně začal věnovat elektromobilům, a potom se mi třeba ještě líbilo BMW.

Já si při těch diskuzích o automobilkách připadám se svojí Toyotou jako blázen :D

Já auto ani papíry zatím nemám, takže jsem asi největší blázen.

Myslím si, že to bude ještě chvíli trvat, než budou schopny evropské automobilky vyrobit smysluplné elektromobily pro většinovou populaci. Jasně, EQS je super, ale stojí stejně jako dům. 😀

Kdo by radši nežil v autě než v domě. 😂

Evropa je jako vždy divná, ten nejednotný přístup bývá hrozný, a to i mimo elektromobilitu. Evropě věřím v jednom, EV budou kupovat z USA a Číny.

Nevěříš Pavle ani Němcům? Mně se německé automobilky líbí, jen nevím jak to zvládnou.

Přijde mi, že v Americe to žerou lidi víc, než tady v Evropě, ale je to čistě jen můj pocit a co tak okolo sebe slýchávám, nepřijde mi, že by Evropa na elektromobily byla připravená. Už jenom to dobíjení je docela problém 😅

Vůbec nevím jak na tom jsou nabíječky u nás v Česku.

Co jsem od mých známých slyšel, tak Praha a okolí je prý vcelku v pohodě, ale ostatní kraje nic moc. Že když už někde nabíječka je, tak je většinou obsazená a musíš čekat. Každopádně tahle situace už se začala docela zlepšovat.

Stačí se kouknout na kterékoliv sídliště, kde není možné ani zaparkovat, natož si nabít auto. Evropa v tomhle hodně zaostává, otázka je, jestli to je řešitelné.

Jojo, tohle je přesně ta myšlenka, na kterou jsem chtěl narazit. Kdybych si neplatil parkovné u sebe doma, tak nemám ani kde zaparkovat, natož ještě těch nabíječek je docela málo. Nedokážu si představit, že většina lidí v Česku by měla elektromobil, to by byl konec 😂

Ono mi přijde, že Evropa na to není připravena.

Například technologie Mercedesu a jejich elektromobily mi přijdou na vyšší úrovni než od Tesly.

Jo takhle. Já to myslel spíš, co se adaptace elektromobilů týká.

VW. Stejně si ale myslím, že Evropa zaspí příležitost a nakonec tu budou Číňani, co se týká příštích pár let. Do budoucna nevěřím nikomu v EV.

VOW3 nám spadl pod 122, přikupuješ? Já nejspíš ano.

Sleduji Mercedes Benz a Porsche. Tyto společnosti i jejich automobily se mi líbí více než Tesla.

Jo taky jsem koukal na taycana. 😉Vypadá dobře.

Jen ta cenovka je u Němců nehezká, jinak dělají všechno kvalitně a hezky.

Souhlasím určitě bych do těchto společností investoval radši než do Tesly.

Osobně se mi líbí to Porsche, ovšem zatím si chci počkat ještě nějakou dobu jelikož na trh tato akcie vstoupila nedávno, a nemám ještě tolik informací k této akcii, tedy ještě chci chvíli počkat na nějaké výsledky atd.. a možná pak bych něco koupil.

Mým favoritem z Evropy je Volkswagen, následuje Mercedes s BMW, Němci ta auta prostě umí. 😁

S tím souhlasím, ale to co dělá Škodovka, to se mi moc nelíbí.

Volkswagen se mi také líbí a přijde mi zatím ze všech evropských automobilek nejlepší. S čímž souvisí si to že ve vyrábění elektromobilů by třeba v budoucnu mohl konkurovat Tesle.

Já s VW do budoucna počítám jako s největším konkurentem Tesly, když opomeneme např. čínský BYD.

Tak Tesla samozřejmě, model 2 se rýsuje a pokud splní výrobní očekávání, (1 mil ks. jen z Berlína, za poloviční výrobní cenu modelu 3) tak s tím budou mít co dělat číňani aby byli konkurenceschopní. Z evropských bych asi zmínil pouze Porsche (tady mám uzavřenou vysoce riskantní sázku na spolupráci s QS)