S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

No, ta $TSLA+1.6% dostává do těla. 6x museli snížit ceny, aby dosáhli na odhady analytiků a ani tak se jim to nepodařilo. Klesají jim marže, které je zvýhodňovaly.

Cena akcie je stále přepálená, ale po výsledcích oslabuje o 8,5%.

Muskovi mezitím bouchla další raketa (říkají, že ji zlikvidovali záměrně, ale asi tam nebylo něco v pořádku).

Já vám nevím. Baví mě to sledovat, ale teď na Tesle nevidím nic pozitivního. Pokud bude stát $80 - tomu nevěřím, tak si pár kousků koupím, ale do té doby je to pouze ráj pro trading.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No myslím že můj názor je jasný z mých postů. Tak jen doplnim nezapomínejte že před necelými třemi měsíci šla dolu až na 110USD a i tenkrát bylo spousta investorů říkajícich nevidím nic pozitivního a možná kdyby šla na 50.

Tu dobu si pamatuju. Měl jsem tam před Vánoci pěkné shorty, ale je pravda, že ten propad byl panický a i na Teslu prudký a významný. V dlouhodobém horizontu to bude jistě úspěšná společnost, ale já ji v portfoliu zatím nemám.

Je to horská dráha a ještě bude. Jak tak probirám prognosticke scénáře tak v jednom, zatim s nizkou pravdepodobnosti je že Musk bude postupně rozprodavat aby mel na AI a z vedeni Tesly odejde. Vedení by se ujal Straubel. Jaka by byla cena akcie 🤷‍♂️

Konečně se někdo nebojí pustit se do předražené Tesličky, tak vyhajpenou společnost nepamatuju.

Hele trochu cítím, že je to útok na mě. Můj názor na Teslu všichni znají, takže nebudu opakovat. Možná sepíšu proč si myslím, že je to pořád bullish.

Ale SpaceX je úplně jinde a na tom se asi shodnou všichni. Lidi nemusí mít Muska rádi, ale co dokázal v dopravě do vesmíru je neskutečné, neuvěřitelné, nepochopitelné

To vůbec ne, nic osobního. Jen jsem sdělil svůj názor. Mohu se ve všem mýlit a zítra poletí $TSLA+1.6% o 15% nahoru. V dlouhodobém horizontu to jistě bude ještě úspěšnější společnost než nyní, o tom nepochybuji. S tím ruku v ruce půjde samozřejmě i cena. Jen tam nyní vidím jisté nedostatky a proto ji ve svém portfoliu nemám.

Za mňa je veľký problém veľmi vysoká kazovosť vozidiel Tesla. A celkovo v elektromobiloch to, že batérie buď výrazne nezlacňujú alebo že vydržia celú životnosť auta (povedzme 15 rokov, 500 000km). Tiež aby bol dojazd 1000km pri rýchlosti 130km/h a nabíjanie do plna netrvalo dlhšie ako 10 minút. Keď toto splnia, tak to bude dobrá firma a ľudia začnú nakupovať elektromobily vo veľkom...

Mám podobný názor jako Kryštof co se týče společnosti tak bych se nebál případně koupit nějaké akcie TSLA. Ovšem bojím se kroků Muska který je v poslední době více než kontroverzní a nikdy nevím co přijde a nevím co od něj mám čekat. Když už bych kupoval akcii TSLA tak bych se bál že třeba nemusí Tesle věnovat takovou pozornost  jako jsme to třeba viděli v situaci kdy Musk koupil Twitter a občas se zdálo že na Teslu úplně zapomněl.

Tedy jak píšu společnost mi to přijde pěkná a jsou tam pěkné příležitosti ale Musk a jeho rozhodování mi brání trochu v tom abych případně nějaké akcie Tesly koupil.

To je další aspekt - akcie je příliš vázaná na jednoho člověka. Jistě, jsou úspěšní a to co za tak krátký čas dokázali je úctyhodné, ale nyní pro mě není ten správný čas pro vstup.

Tak za 80 $ už bych nad ní přemýšlel i já, a to se moc často nestává.

Jo, těch 80 je ucházející cena, ale asi tam nedojdeme...

Poklesu k hranici 80$ nevěřím, ale v takovém bodě už by to bylo zajímavé i pro mě.

Dnes máme na Tesle solidní slevu, ale od té naší hranice je to pořád kus cesty😅

Taky sleduju vývoj Tesly a jestli cena akcií klesne, určitě koupím 👍

Jsme na tom stejně. Nyní maximálně trading. Hýbe se pěkně😊

Přesně tak, já sám to teď nevidím na nějaké dlouhé držení akcií Tesly, ale tak strategii má každý jinou 😁

Asi takhle. Pokud něco víte (nebo sledujete dlouhodoběji) vesmírný výzkum, tak víte, že to co říkáte je implikační nesmysl. Dnešní pokus byl neuvěřitelný úspěch a skok kupředu. To, že jsou mnozí na Teslu přísní, to platí již roky. Tak jako má nekritické obdivovatele, tak má nekritické hatery. Pokud jen trochu a dlouhodobě analyzujete co Tesla dělá, tak tam musíte vidět jasný fundament, který rozhodně není nadstřelený. Ba naopak.

Já to všechno vidím a ocenění společnosti je i přes to všechno moc vysoké. To, že raketa byla odpálena, není hate, jen info. Nebylo v plánu ji po 4 minutách zlikvidovat. Byla zatím největší a to, že překonala bod G je určitě úspěch, ale pokus se nezdařil. Právě tohle je ten důvod, proč Teslu nemusím. Je s ní spjato hodně aktivit Muska a to, co se stane ve SpaceX se projevuje na Tesle.

Cílem mise bylo, aby se odlepila do země, dosáhla bodu max Q, což je opravdu úspěch. To je prostě fakt. Nějaké dojmy zde nehrají moc roli. To, že je SpaceX a Tesla propojené, je například vzhledem k předávání technologií velmi velká výhoda, která masivně poroste každý rok

Souhlasím s Kryštofem, $TSLA+1.6% je podle mě přestřelená a jestli klesne na něco kolem 100$ tak bych se nebál otevřít pozici.