S&P 500 ^GSPC 5,266.95 -0.74%
Meta META $474.36 -1.16%
Nvidia NVDA $1,148.25 +0.81%
Alphabet GOOG $177.40 -0.35%
Tesla TSLA $176.19 -0.32%
Microsoft MSFT $429.17 -0.27%
Apple AAPL $190.29 +0.16%
Amazon AMZN $182.02 -0.07%

W 2021 r. firma ta wygenerowała 264% wzrost przychodów, a analitycy spodziewają się gwałtownego wzrostu w 2022 r.

Firma ta należy do segmentu sztucznej inteligencji (AI) i ledwo co wykorzystała swój największy potencjalny segment, a już zaskoczyła wszystkich, nawet według własnych szacunków. Potencjał sztucznej inteligencji w biznesie jest naprawdę duży, czego dowodem jest ta firma, a perspektywy na przyszłość są naprawdę atrakcyjne.

Sztuczna inteligencja ma naprawdę duży potencjał w dziedzinie inwestowania, a ta firma jest tego dowodem.

Żyjemy w czasach, w których technologia nieustannie udoskonala otaczający nas świat. Niektóre z nich są oczywiste, jak na przykład smartfon, na którym czytasz ten artykuł, ale niektóre technologie działają w tle, aby ułatwić Ci życie, nawet o tym nie wiedząc.

Upstart Holdings $UPST-0.8% to firma specjalizująca się w sztucznej inteligencji (AI). Firma opracowała algorytm sztucznej inteligencji, który jest wykorzystywany, gdy użytkownicy ubiegają się o kredyt w banku i w ten sposób wyrównuje szanse wnioskodawców. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów oceny zdolności kredytowej, które biorą pod uwagę znacznie bardziej ograniczony zestaw danych, system ten natychmiast analizuje ponad 1600 punktów danych związanych z sytuacją wnioskodawcy, aby zapewnić bardziej dogłębną i kompletną analizę. Firma Upstart szybko rozwija się na nowych rynkach pożyczkowych, które przekraczają możliwości jej skromnych początków, co może doprowadzić do gwałtownego wzrostu cen akcji.

Na jakim etapie znajduje się obecnie działalność firmy Upstart

Firma Upstart sama nie jest pożyczkodawcą. Firma otrzymuje opłaty od partnerów bankowych, gdy jej algorytm udziela im kredytu, więc nie ponosi żadnego ryzyka kredytowego. Początkowo firma oferowała niezabezpieczone pożyczki osobiste na takie cele, jak wakacje, zabiegi medyczne i remonty domów. Rozszerzyła jednak działalność na znacznie większy rynek kredytów samochodowych, w związku z czym jej możliwości na całym adresowalnym rynku znacznie wzrosły.

W 2021 r. firma Upstart kupiła firmę Prodigy, która opracowała platformę sprzedaży dla dealerów samochodowych. Firma Upstart dostrzegła w tym wyraźną szansę, aby spotkać się z nabywcami samochodów tam, gdzie oni są (a nie w banku). Firma poświęciła kilka miesięcy na zintegrowanie swojej technologii udzielania pożyczek z oprogramowaniem sprzedażowym Prodigy i w ten sposób narodziła się firma Upstart Auto Retail. Obecnie dealerzy samochodowi mogą oferować klientom finansowanie za pomocą tej samej platformy, której używają do sprzedaży, a wzrost ich działalności gwałtownie wzrasta.

W 2021 roku firma Upstart odnotowała przychód w wysokości 849 mln USD, przekraczając nawet własne prognozy z początku roku, mówiące o 500 mln USD. Było to radykalne przyspieszenie wzrostu (o 264%) w stosunku do roku 2020.

Co ciekawe, segment kredytów samochodowych jeszcze się nie rozwinął. W 2022 r. Upstart spodziewa się wygenerować zaledwie 1,5 mld USD w kredytach samochodowych, co stanowiłoby mniej niż 10% łącznej kwoty 11,7 mld USD, którą firma osiągnęła w 2021 r. Oznacza to, że jest jeszcze długa droga do wzrostu.

W jakim kierunku może zmierzać Upstart

Rynek kredytowy jest szeroki i zróżnicowany. Pożyczki można zaciągać na wiele różnych celów, zarówno indywidualnych, jak i firmowych. Z niezabezpieczonymi pożyczkami i kredytami samochodowymi Upstart dopiero zaczyna pokazywać część swojego potencjału. Wartość amerykańskich rynków kredytów niezabezpieczonych i samochodowych wynosi 823 mld USD rocznie, ale dodanie do nich kredytów dla małych firm i kredytów hipotecznych mogłoby zwiększyć te możliwości do 6bln USD.

Ustanowienie kredytu hipotecznego byłoby prawdopodobnie najważniejszym celem długoterminowym ze względu na wielkość rynku, ale segment małych firm jest bardziej logicznym kolejnym krokiem. Niezależnie od tego, w którym kierunku Upstart zdecyduje się podążyć, jedno wydaje się pewne: eksplozywny potencjał wzrostu tej firmy, ale nie traktuj tego jako rekomendacji inwestycyjnej, a jedynie jako analizę firmy. Pisząc ten artykuł, korzystałem z danych Fool.com

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, możesz mnie śledzić, aby niczego nie przegapić.

Zaujala vás táto spoločnosť?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet