S&P 500 ^GSPC 5,308.13 +0.09%
Nvidia NVDA $947.80 +2.49%
Tesla TSLA $174.95 -1.41%
Microsoft MSFT $425.34 +1.22%
Alphabet GOOG $178.46 +0.66%
Meta META $468.84 -0.65%
Amazon AMZN $183.54 -0.63%
Apple AAPL $191.04 +0.62%

Na Twitterze szykują się duże zmiany: Musk już zabiera się do pracy, a to będzie jego pierwszy krok!

Elon Musk to człowiek o wielu tytułach - jest nie tylko amerykańskim przedsiębiorcą, inżynierem i filantropem. Założył również firmę kosmiczną SpaceX i stoi za powstaniem firmy motoryzacyjnej Tesla $TSLA-1.4% , której jest również dyrektorem generalnym. Od niedawna jest również największym udziałowcem Twittera $TWTR. Musk nie potrzebował wiele czasu, aby rozpocząć swój show, a co więcej, wiele znanych osobistości, na czele z samym dyrektorem Twittera, reaguje na niego pozytywnie.

Posiadając 9,2% udziałów w serwisie Twitter, Elon Musk stał się jego największym udziałowcem.

Powiązane: 5 największych udziałowców Twittera

Kilka godzin temu Elon Musk stworzył prostą ankietę na swoim profilu na Twitterze $TWTR, gdzie śledzi go ponad 80 milionów użytkowników, pytając ludzi, czy chcieliby mieć przycisk do edycji postów.

W ciągu 8 godzin w ankiecie wzięło udział ponad 2,5 miliona użytkowników, z których zdecydowana większość stwierdziła, że chciałaby mieć możliwość edytowania postów.

https://twitter.com/elonmusk/status/1511143607385874434

Do tej pory Twitter $TWTR pozostawał obojętny na długotrwałe prośby użytkowników, aby móc w jakikolwiek sposób edytować napisane i opublikowane już posty. Jednak Elon Musk ponownie dał nadzieję, że firma może podążać w tym kierunku.

Przyzwyczailiśmy się już, że tego typu posty są zwiastunem czegoś większego ze strony Muska. Jest więc całkiem możliwe, że już wkrótce zobaczymy tę nową funkcję w Twitterze.

Co tak naprawdę zamierza zrobić Musk?

Musk nie skomentował jeszcze zbyt wiele na temat swoich planów związanych z Twitterem. Jest jednak mało prawdopodobne, aby starał się o stanowisko dyrektora generalnego lub chciał w jakikolwiek sposób ingerować w politykę biznesową firmy.

Pojawiła się również odpowiedź od samego szefa Twittera, którym jest Parag Agrawal. Na ankietę Muska odpowiedział , zamieszczając ją na swoim prywatnym profilu w formie tweeta: "Konsekwencje tego sondażu będą znaczące. Prosimy o ostrożne głosowanie". Dokładnie takiego sformułowania Musk użył w jednym ze swoich poprzednich tweetów, zanim dołączył do firmy. W tweecie zapytał użytkowników, co sądzą o wolności słowa w serwisie.

Wszystko wskazuje więc na to, że przycisk edycji może wkrótce stać się częścią serwisu. Co o tym sądzisz?

To nie jest rekomendacja inwestycyjna, lecz moja opinia.

Dočkáme se díky Muskovi konečně editačního tlačítka?

Vote to see the results! 0 answers already!

No comments yet