S&P 500 ^GSPC 5,288.26 -0.62%
Tesla TSLA $178.33 -4.43%
Nvidia NVDA $934.53 -2.03%
Alphabet GOOG $177.35 -1.22%
Apple AAPL $190.60 -0.91%
Meta META $467.42 +0.60%
Amazon AMZN $182.22 -0.51%
Microsoft MSFT $427.90 -0.27%

Najlepsi analitycy Wall Street przedstawiają wybór 3 akcji, które w zabawny sposób przebiją rynek

Witek Dubicki
22. 4. 2023
7 min read

Analitycy Morgan Stanley i innych dużych banków twierdzą, że indeks S&P 500 może odnotować gwałtowny spadek przez resztę roku, co może stworzyć ciekawe możliwości dla inwestorów szukających długoterminowych okazji.

Główny strateg Morgan Stanley przewiduje 20% spadek S&P 500. Jeremy Grantham, legendarny współzałożyciel GMO, powiedział, że indeks może spaść jeszcze gwałtowniej, o co najmniej 27 proc. W najgorszym scenariuszu uważa, że indeks spadnie o 50 proc. do około 2000 punktów przed osiągnięciem dna w przyszłym roku. Taki scenariusz sprawi, że wybór akcji będzie kluczowym czynnikiem dla każdego inwestora, który chce pokonać rynek lub osiągnąć pozytywny zwrot w tym roku.

Jeżeli selekcja akcji nie jest twoją mocną stroną, skorzystanie z konsensusu opinii analityków w celu znalezienia potencjalnych zwycięzców może być dobrym rozwiązaniem. Jednym ze źródeł jest TipRanks, firma fintech, która wykorzystuje sztuczną inteligencję i inne techniki do gromadzenia i analizowania danych, w tym narzędzi do badania rynku akcji.

Poniżej znajduje się lista 3 akcji na platformie, które są uważane za "strong buys" wśród wiodących analityków lub którym TipRanks przyznał cztero- lub pięciogwiazdkową ocenę. System oceny analityków TipRanks opiera się na trzech głównych kategoriach, które obejmują średni dochód analityka, zyski lub straty z rekomendacji oraz wolumen korekt i transakcji, które wykonują. Ceny docelowe dla każdej akcji są również oparte na konsensusie wiodących analityków.

Akcje te posiadają również tzw. TipRanks 10 out of 10 smart score, czyli system oceny oparty wyłącznie na danych, który uwzględnia osiem czynników, w tym oceny analityków z Wall Street, transakcje osób z wewnątrz firmy, opinie blogerów finansowych, nastroje inwestorów indywidualnych, aktywność menedżerów funduszy hedgingowych, nastroje związane z wiadomościami oraz wskaźniki techniczne i fundamentalne. Wynik pomaga przewidzieć wyniki akcji w stosunku do rynku.

  • Od 2016 roku do chwili obecnej akcje z wynikiem TipRanks 10 miały łączny zwrot w wysokości 208,8%. Indeks S&P 500 wzrósł w tym samym okresie o 106%.

Compass Therapeutics $CMPX-0.3%

CMPX
$1.60 $0.005 -0.31%

Sektor.

Najlepszacena docelowa dla analityków: $8.50

Najlepszywzrost ceny docelowej anality ków: 172%

Compass Therapeutics to firma biotechnologiczna skupiająca się na opracowywaniu nowych leków na raka. Została założona w 2015 roku i ma siedzibę w Bostonie. Skupia się na opracowywaniu immunoterapii, czyli zabiegów, które aktywują własny układ odpornościowy pacjenta do walki z rakiem.

Compass ma kilka przewag konkurencyjnych. Po pierwsze, skupia się na tak zwanych "zimnych guzach", czyli nowotworach, dla których nie istnieją jeszcze skuteczne immunoterapie. Oznacza to, że w przypadku sukcesu, może wypełnić lukę na rynku. Po drugie, rozwija własną platformę do identyfikacji nowych przeciwciał i ich optymalizacji. Pozwala to na odkrycie unikalnych przeciwciał dostosowanych do konkretnych celów. Wreszcie, Compass współpracuje z wiodącymi instytucjami akademickimi, co daje mu dostęp do najnowszych odkryć i wiedzy w zakresie immuno-onkologii.

W przyszłości Compass planuje wprowadzić kilka przeciwciał do badań klinicznych. Kluczowym produktem jest CTX-471, przeciwciało skierowane na receptor OX40, który może zwiększyć odpowiedź immunologiczną na niektóre nowotwory. Innym obiecującym kandydatem jest CTX-8371, który jest dwufunkcyjnym przeciwciałem skierowanym na receptory TIGIT i CD226. Compass ma nadzieję wprowadzić przynajmniej jeden z tych produktów do badań rejestracyjnych i ostatecznie na rynek, dając firmie jej pierwszy komercyjny produkt. Jeśli się to uda, może to stanowić przełom dla Compass i jego akcjonariuszy.

Ogólnie rzecz biorąc, Compass chce wykorzystać obiecującą dziedzinę immuno-onkologii do opracowania innowacyjnych leków, które mogłyby zmienić życie pacjentów chorych na raka. Chociaż nadal znajduje się w fazie rozwoju klinicznego, jest wart uwagi, ponieważ ma potencjał, aby stać się głównym graczem w walce z tą poważną chorobą.

Genius Sports Limited $GENI-2.3%

GENI
$5.42 -$0.12 -2.26%

Sektor.

Najlepszacena docelowa analityka: 7,50 USD

Najlepszywzrost ceny docelowej analityków: 66%

Genius Sports Limited to brytyjska firma zajmująca się gromadzeniem i analizą danych sportowych. Została założona w 2018 roku przez połączenie kilku wiodących firm zajmujących się danymi sportowymi i technologią. Genius Sports dostarcza rozwiązania do gromadzenia i dystrybucji danych, usługi streamingu i marketingu dla lig sportowych, federacji i operatorów zakładów na całym świecie.

Genius Sports ma kilka kluczowych przewag konkurencyjnych. Jest liderem rynku danych sportowych i technologii z wieloletnimi partnerstwami z ponad 150 organizacjami sportowymi, w tym NFL, NBA, FIFA i ICC. W rezultacie Genius Sports ma dostęp do największej ilości danych o jakości w sporcie. Kolejną zaletą jest zastrzeżona platforma technologiczna do zbierania, analizowania i dystrybucji tych danych. Wreszcie, Genius Sports ma silny zasięg globalny z biurami w 10 krajach na 4 kontynentach.

Idąc dalej, Genius Sports planuje dalsze rozszerzanie swojej platformy danych i partnerstwa z ligami i federacjami sportowymi. Jednym z najnowszych przejęć jest Second Spectrum, firma zajmująca się technologią sztucznej inteligencji w branży sportowej. Second Spectrum została założona w 2013 roku przez grupę byłych dyrektorów Microsoftu. Specjalizuje się w zaawansowanym uczeniu maszynowym i wizji komputerowej do oceny i przewidywania wydajności w różnych dyscyplinach sportowych, w tym koszykówce, piłce nożnej i futbolu amerykańskim. Na przykład jej technologie zasilają oficjalny kanał analizy meczów NBA.

Firma chce się również bardziej skupić na dostarczaniu rozwiązań technologicznych dla zakładów sportowych, aby pomóc operatorom zakładów i konsumentom. Wreszcie, Genius Sports ma ambicję zostać globalnym partnerem w zakresie gromadzenia i rozpowszechniania danych z Igrzysk Olimpijskich.

Genius Sports udowodnił, że potrafi połączyć świat sportu, technologii i zakładów. Przy rosnącym zapotrzebowaniu na dane i rozwiązania we wszystkich tych sektorach, firma ma dobrą pozycję do dalszego wzrostu. Jeśli będzie w stanie nawiązać więcej prestiżowych partnerstw i zainwestować w innowacje, może stać się absolutnie dominującym graczem w technologii i danych sportowych. Czyniłoby to z niej bardzo atrakcyjną okazję inwestycyjną.

Hannon Armstrong $HASI+2.3%

HASI
$33.05 $0.74 +2.29%

Sektor.

Najlepsza cena docelowa dla analityków: 43,80 USD

Największywzrost ceny docelowej analityków: 53%

Hannon Armstrong to amerykańska firma skupiająca się na inwestowaniu w zrównoważoną infrastrukturę i energię odnawialną. Została założona w 1981 roku i ma siedzibę w Annapolis w stanie Maryland. Hannon Armstrong zapewnia finansowanie dłużne i kapitałowe dla projektów z zakresu efektywności energetycznej, zrównoważonej infrastruktury i energii odnawialnej w całych Stanach Zjednoczonych.

Hannon Armstrong posiada kilka przewag konkurencyjnych. Jest pionierem na rynku inwestycji w zrównoważoną infrastrukturę i energię odnawialną z ponad 35-letnim doświadczeniem. W rezultacie firma posiada głębokie know-how, rozległą sieć kontaktów i reputację wśród swoich klientów.

Ponadto firma współpracuje z wiodącymi deweloperami i operatorami projektów energii odnawialnej, co daje jej dostęp do atrakcyjnych możliwości inwestycyjnych.

W przyszłości Hannon Armstrong planuje dalszą dywersyfikację swoich inwestycji w zrównoważoną infrastrukturę. Na przykład skupi się na projektach w zakresie pojazdów elektrycznych, efektywności energetycznej w budynkach i magazynowania energii. Firma zamierza również rozszerzyć działalność na nowe regiony w USA i na arenie międzynarodowej. Kolejną ambicją jest zwiększenie wolumenu zielonych obligacji i innych zrównoważonych produktów finansowych dla inwestorów. Hannon Armstrong jest jednym z pionierów zrównoważonego inwestowania. Sektor energetyczny przechodzi znaczącą transformację i firma ma idealną pozycję, aby na niej skorzystać. Jeśli uda jej się z powodzeniem zrealizować swoje plany strategiczne, zdywersyfikować portfel i przyciągnąć nowych inwestorów, powinna nadal generować atrakcyjne i stabilne zwroty dla swoich akcjonariuszy. Czyniłoby to z niej atrakcyjną okazję inwestycyjną, zwłaszcza w dzisiejszych niepewnych czasach.

  • Co sądzicie o typowaniach analityków? Czy któraś ze spółek przypadła Wam do gustu?

Proszę pamiętać, że to nie jest porada finansowa. Każda inwestycja musi przejść przez dokładną analizę.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.