S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Když máme ten víkend tak jednu pro odlehčení. Většina co reagovala, tak o víkendu odpočívá a nesedí u grafu, což je za mě dobře. 👍🍀 Ovšem jak jinak studujete finanční gramotnost, investování?

Trocha filozofie… web je plný lidí s výpočtem vnitřních hodnot, reálných cen akcii. Ovšem pokud si tohle děláte, vždy tam máte část, kde zadáváte Vámi určené číslo, odhad jakým směrem se bude cena ubírat. Tudíž každému i přes stejné vstupy, můžou vyjít různé výstupy. (Tím žádnou metodu nezpochybňuji, sám bych rád znal tu nejlepší)👍

Řešili jste toto zamyšlení a nebo pro Vás tyto výpočty nejsou hlavní při nákupu společnosti? 😊


Partner

Tak opět se názor v komentářích celkem sjednotil a jsem za to rád. 😊 Souhlas, že při dlouhodobém investování to tak nehraje roli. Ano, nenakupovat předražené akcie, ale v dlouhém horizontu trh roste. Taky než na cenu, respektivě výpočet, se spíše obecně podívám co firma dělá, jak se ji dařilo v minulosti, jestli má nějakou konkurenční výhodu a jak je silná atd. Zadávat mraky čísel a hledat vnitřní hodnotu mě tolik nebaví. 🙈 A obchodování? .. zkoušel jsem, ale tohle si myslím že vyžaduje skill, který se nanaučí člověk hned a tam je hlavní umění asi číst grafy. Naučit se poznávat supporty a rezistence 😊

Každý má asi ten výpočet trochu jiný. Ale myslím si že pokud jste dlouhodobý investor, tak vám je trochu jedno jestli někdo jiný si vypočítal vnitřní hodnotu o 10$-2O$ níže nebo výše než vy. Důležité za mě je, abych nenakupoval jen tak, bez žádného výpočtu, a nedej bože bych koupil nějakou extrémně nadhodnocenou akcii která na chvíli vyletěla nahoru o 30%.

Myslím že je zbytečné to při dlouhodobém horizontu řešit.

Ak ide o investovanie, tak by nás tie výpočty nemali tak zaujímať.

Vždycky bude 10 investorů a 10 různých výsledků. Pro jednoho bude akcie Y dobrá na 50$, zatímco druhý by ji nepořídil pod 70$. Vše je založeno na odhadu, jen je to zaškatulkováno jako "výpočet", aby měl každý čisté svědomí 😂

Mám podobný názor. Myslím si že je dobré si nějakou vnitřní hodnotu vypočítat, aby se člověk nespálil, a nenakoupil třeba extrémně nadhodnocenou akcii. Ovšem myslím si že je skoro jedno při dlouhodobém investování řešit jestli jednomu člověku vyšla vnitřní hodnota 100$, a druhému zas třeba 110$.

Nikdy není nic na 100% podle výpočtů co se týče akcií - trh je iracionální. Co se týče první otázky, tak videa, knihy, články. Prostě vše, co se dá sehnat :)

Těch modelu je vicero, zadává se tam růst dividend nebo EPS případně FCF, očekávané marže, naklady na získání kapitálu, daně atp. Hlavní je dát si bezpečný polštář pro případ že tam uděláte chybu;)

Tak když odlehčení tak důkladně.

https://numer.ai/

😉 Tohle bude poslední hedge fond až ostatní zaniknou 😉 minimální investice USD 5mm. 🤔😂

jednoho dne bude AI investovat za nás :D řekníš jí do kdy kolik % a budeš je mít :D

ne to je přehnané ale bylo by to fajn :D