S&P 500 ^GSPC 5,308.13 +0.09%
Nvidia NVDA $947.80 +2.49%
Tesla TSLA $174.95 -1.41%
Microsoft MSFT $425.34 +1.22%
Alphabet GOOG $178.46 +0.66%
Meta META $468.84 -0.65%
Amazon AMZN $183.54 -0.63%
Apple AAPL $191.04 +0.62%

Jaký máte názor na střednědobé obchody? Jinými slovy dnes koupím a za dva měsíce prodám.

Já je dělám zhruba s 15 % mého portfolia a vychází mi to hezky. Chce to ale podle mě mít vytipované akcie, o kterých "víte", že v blízké době půjdou nahoru.

Děláte taky střednědobé obchody? A kolik se vám zatím nejvíc podařilo odnést si procent navíc? 🤔🫵


Převážně jsem teda dlouhodobý investor. Ovšem nad tímto jsem také přemýšlel, a nepřijde mi to jako špatný nápad. Taky si chci někdy trochu zariskovat, a zkusit něco nového, a trading není pro mě. Ale tohle už zní fajn sice jsem to ještě nezkoušel, ale časem určitě zkusím. Ale dělal bych to maximálně s 20% portfolia, více ne.

Nemám s tím problém, samozřejmě jen v určité míře. Větší část ptf mám nastavenou dlouhodobě. Pokud se ti v tom daří, tak proč si nehrát a brát rychlé zisky, taky to provozuju.

Dělám střednědobé obchody v řádu 3 týdnů až měsíce s opcemi. Tyto obchody jsou více klidné než daytrading a klasické swingové obchodování. Také se dá dosáhnou pěkného zhodnocení. Tento typ obchodů využívám.

Teď jde o to, jestli skrz poplatky a výkonnost porazíš výkonnost toho, kdybys je prostě jen držel

Kolikrát to je lepší. Někdy se povede, že člověk prodá a další dny to hezky vyklesá a zase koupí. Ale to mi přijde jako riskantní časování trhu.

Určitě je to riskantní krok, a vlastně se tam zakládá na nějaké predikci a spekulaci. Ovšem jak už jsem zde psal nepřijde mi špatné to s malým množstvím peněz aspoň zkusit.

Střednědobé nedělám. Buď investují, nebo obchodují swing. 😉

Vždy kupuji se záměrem držet roky. Pokud však cena náhle vyletí a očekávám, že se neudrží, tak prodám a posléze koupím levněji.

Taky investuji v dlouhodobém horizontu, krátkodobé a střednědobé obchody mi přijdou velice riskantní a jsou spíše o štěstí. Na druhou stranu nedávno jsem prodal akcie $NVDA+2.5% okolo +90% které jsem plánoval držet dlouho a to jen kvůli tomu, že hodnotově naprosto ulítly.

To teda, mně přijde $NVDA+2.5% hodne přestřelená, i za těch 150 mi přišla dráha.

Souhlas také investuji dlouhodobě a zatím jsem to ani nezkusil, a asi se tomu nehodlám ani aktivně věnovat. Ale třeba u takových výjimek jako se stala vám se to občas hodí, to prodat.

Nedělám je, z pohledu daní a poplatků brokera je to nevýhodné.

Vliv na daně mě vlastně do dnes nenapadl, díky! 🤫

Je pravda že skrz daně je to trochu problém, zas na druhou stranu když je to nějaký obří zisk tak se to i přes ty daně možná vyplatí, ale pokud ten zisk je minimální tak se to opravdu nevyplatí.

Pokud na obchodu mám zelené procenta a nevidím to na dlouho tak se pozice klidně zbavím. Bohužel občas se mi stalo, že už jsem byl spokojený vybral zisk a další dny +10% tak to docela naštve.

To zcela chápu mě by to mrzelo také. Ale je zas potřeba to brát tak že do budoucna nevidíme (až na nějaké výjimky lidí kteří si to myslí :) ), takže zas já bych to bral tak že to mohlo být  - 10% tedy bral bych to pozitivně a byl bych rád že jsem v zisku.

Ale plně vás chápu mě by to mrzelo také, a taky bych byl ze začátku naštvaný.

Ale člověk si to tak nemůže brát, buď to prodáš a ono to leze dál, nebo to neprodáš a začne to klesat, takže vlastně jsi skoro vždycky naštvaný pokud to teda netrefíš fakt hezky.