S&P 500 ^GSPC 5,306.04 +0.02%
Nvidia NVDA $1,140.59 +7.13%
Tesla TSLA $176.75 -1.39%
Alphabet GOOG $178.02 +0.96%
Amazon AMZN $182.15 +0.77%
Meta META $479.92 +0.36%
Microsoft MSFT $430.32 +0.04%
Apple AAPL $189.99 +0.01%

Analitycy JP Morgan widzą do 50% potencjał wzrostu dla tych dwóch akcji.

Radzim "JP" Gajos
23. 4. 2023
5 min read

Rynki akcji w ciągu ostatniego roku dość mocno spadły. I choć w przypadku niektórych akcji mamy już do czynienia ze wzrostami, to wciąż istnieją akcje, które zdaniem analityków oferują przyzwoity potencjał wzrostowy. Dziś przyjrzymy się pickom JP Morgan.

Gospodarka amerykańska w ostatnich miesiącach zmaga się z presją inflacyjną, co niepokoi inwestorów i decydentów. Inflacja bazowa w lutym wyniosła 6%, ale w marcu nieznacznie spadła do 5%.

Hugh Gimber z JPMorgan Asset Management uważa ten spadek inflacji za obiecujący znak, że wysiłki Rezerwy Federalnej (Fed) w zakresie podnoszenia stóp procentowych przynoszą efekty.

Przesłanie jest takie, że Fed wygrywa swoją walkę z inflacją. Popyt na pauzę jest coraz silniejszy, choć nadal uważam, że mogą się skusić na jeszcze jedną podwyżkę.

W tym kontekście analitycy JP Morgan widzą całkiem przyzwoitą okazję w tych dwóch akcjach.

LendingClub Corporation $LC-0.1%

LC
$9.01 -$0.01 -0.11%

LendingClub Corporation jest głównym graczem na rynku bankowości cyfrowej, skupiającym się na tworzeniu niezabezpieczonych pożyczek osobistych. Założona w 2006 roku firma jest drugim największym inicjatorem pożyczek osobistych w USA. Dzięki innowacyjnemu podejściu i szybkiemu wzrostowi, LendingClub zbudował silną pozycję na rynku. Wykorzystuje technologię i algorytmy do oceny ryzyka kredytowego klientów, zapewniając skuteczny i przejrzysty proces udzielania pożyczek.

Główne produkty i usługi LendingClub obejmują pożyczki osobiste, pożyczki konsolidacyjne, pożyczki na remont domu i pożyczki dla małych firm. Firma oferuje również platformę dla inwestorów, którzy chcą inwestować w pożyczki, aby zdywersyfikować swoje portfele inwestycyjne.

Do mocnych stron LendingClub należy zaliczyć innowacyjne podejście do udzielania pożyczek, szybki wzrost i silną pozycję rynkową. Z drugiej strony firma musi radzić sobie z regulacjami, konkurencją i ryzykiem związanym z cyklem kredytowym.

Pomimo wpływu wysokich stóp procentowych, które schłodziły popyt na kredyty, analityk JP Morgan Reginald Smith widzi przyszłość firmy jako stosunkowo pozytywną.

Model cyfrowego rynku i banku LendingClub zapewnia wyjątkowe korzyści finansowe. Należą do nich bardziej stabilny strumień przychodów, stosunkowo stabilne, tanie finansowanie oraz solidniejsza oferta produktowa: obejmująca pożyczki, produkty oszczędnościowe i bankowe, która zwiększa wartość życiową klienta. Ponadto LendingClub jest jednym z niewielu fintechów skierowanych do konsumentów, który jest rentowny na podstawie GAAP, zarabia 1,7 razy przychód na pracownika i ma jedną z najniższych podstaw kosztów operacyjnych wśród swoich rówieśników fintech.

Smith wyraził swój optymizm poprzez rekomendację Overweight i wyznaczył cenę docelową na poziomie 11 dolarów, co oznacza potencjał wzrostu o ponad 50%.

Afya Limited $AFYA-3.4%

AFYA
$17.71 -$0.62 -3.38%

Afya Limited to brazylijska firma oferująca produkty i usługi edukacyjne w branży opieki zdrowotnej. Jej portfolio obejmuje szkoły medyczne, kursy rezydencji przedmedycznej, różne programy szkoleniowe i inne usługi w zakresie opieki zdrowotnej. Afya Limited została założona w 1999 roku i od tego czasu stała się jednym z największych dostawców edukacji medycznej w Brazylii i Ameryce Łacińskiej.

Afya Limited działa w dwóch głównych segmentach: segmencie edukacyjnym i segmencie opieki zdrowotnej. Segment edukacyjny obejmuje szkoły medyczne, programy podyplomowe oraz kursy przygotowujące do egzaminów medycznych. Segment opieki zdrowotnej oferuje usługi takie jak cyfrowe rozwiązania zdrowotne, telemedycyna i rozwiązania w zakresie zarządzania placówkami opieki zdrowotnej.

Mocne strony Afya Limited to silna pozycja rynkowa, szybki wzrost oraz szeroki zakres usług edukacyjnych i zdrowotnych. Firma jest również w stanie szybko reagować na zmieniające się potrzeby rynku i wykorzystywać innowacje technologiczne do rozwoju swoich produktów i usług.

Afya Limited stoi jednak przed pewnymi wyzwaniami, takimi jak zależność od rynku brazylijskiego, ryzyko regulacyjne oraz konkurencja ze strony innych instytucji edukacyjnych i opieki zdrowotnej.

Analityk JP Morgan Marcelo Santos jest dość byczo nastawiony do akcji, o czym świadczy jego komentarz oraz cel, który wyznaczył. Dlaczego Santos wybrał właśnie tę akcję?

Afya jest jedynym graczem w sektorze szkolnictwa wyższego pod naszą obserwacją, który odnotował pozytywny wynik FCF po spłacie odsetek netto, dzięki niższemu poziomowi dźwigni finansowej i dobrej konwersji EBITDA, a obecnie jest notowana blisko rówieśników pod względem P/E'24E na poziomie 5,7x. Oczekujemy, że jej wyniki będą odporne na kolejny niepewny rok dla szkolnictwa wyższego.

Jego komentarze wsparły również cenę docelową, którą wyznaczył na poziomie 20$, co również powinno stanowić wzrost o ponad 50%.

Podsumowanie

W obecnym środowisku gospodarczym, w którym gospodarka USA zmaga się z presją inflacyjną, a Fed podnosi stopy procentowe, te 2 spółki mogą stanowić ciekawą okazję dla inwestorów, którzy oczekują spadku stóp procentowych lub alternatywnie nie boją się patrzeć poza USA.

Ważne jest jednak, aby inwestorzy dokładnie rozważyli swoje cele inwestycyjne i tolerancję ryzyka przed podjęciem decyzji o zainwestowaniu w te spółki. Istnieje bowiem, jak wszędzie, mnóstwo ryzyk, czy to regulacyjnych, politycznych, czy innych.

OSTRZEŻENIE: Nie jestem doradcą finansowym, a niniejszy materiał nie służy jako rekomendacja finansowa lub inwestycyjna. Treść tego materiału ma charakter czysto informacyjny.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.