S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Příští týden nám na trzích vypukne výsledková sezóna v pravém slova smyslu.

Těším se na technologické akcie, které bývají v tomto období velmi volatilní a chystám se provést pár tradů.

Určitě se moje pozornost bude upínat k výsledkům $GOOG+0.7%  a $MSFT+0.7% . Především mě ale bude zajímat $META+2.7% , která od posledních kvartálních výsledků, kdy se propadlo zhruba o 20% pěkně vyrostla. Investoři se na tuto společnost zaměřují nejen kvůli obřím investicím do virtuální reality.

Jakýkoli přešlap nebo naopak dobrá zpráva může mít za následek pořádný pohyb akcie na kteroukoli stranu jak jsme se mohli v předchozích kvartálech přesvědčit.

Přes vyhlášení budu určitě v pozicích na obě strany a to nejen u Mety.

Jaké máte plány na nadcházející týden vy?


Tento týden budu sledovat úplně všechno, zajímá mě jak bude trh reagovat na výsledky společností. Samozřejmě se víc zaměřím na $MSFT+0.7% $META+2.7% $GOOG+0.7% $INTC+2.1%  a zajímá mě i REIT $MPW . Nemají být tento týden taky nějaké makroekonomické data?

Pouze nějaká data o nezaměstnanosti a australská inflace. Nic zásadního

Meta bude zajímavá teče do ní dost peněz tak snad se už probere pro těch větších propadech

Podle mě se od posledního propadu docela zvedla. Přes 100% je pořádný pohyb na takovou společnost

to sice ano ale proč by měl přijít další a nepujde to spíš dolu když budou investroři realizovat zisky ?

Akcie Meta sice v portfoliu nemám, ale pravidelně jejich reporty sleduju. Nicméně program je jasný, každý den jsou tam dvě tuny zajímavých společností, které reportují svá čísla.

Tak to je jasné :)

podle mého jeden z nejzajímavějších týdnů na výsledky

Taky si myslím, bude to fakt zajímavé.

$META+2.7% nevěřím... Tím jejich metaverse do kterého se lijou miliardy a stojí za prd.. nevím jestli jste koukali když Janeček kandidoval na prezidenta tak to předvedl no extrémní komedie grafika jak z her z 90tek... To jako sorry, ale zae to je vyhazování peněz do kanálu... A Zuckerberg se svou vizi je asi zaslepený a nevidí že tudy cesta nevede.. být to jen Facebook instagram a další a vymysleli by něco zajímavějšího plus by třeba chtěli odkoupit tiktok a udělat z toho lepší místo tak by za mě byla ta akcie úplně jinde... Možná se pletu...

Já tam vidím potenciál so budoucna. Nevím jestli to vyhraje Meta nebo někdo jiný. Ale lijou do toho moc peněz a nemají zatím skoro žádné výsledky.

Právě proč by to do budoucna mělo mít výsledky, když se víceméně nikam nepohli... Ta metaverse je za mě zatím průs*r a nahorů to jde zatím jen podle skrz to že propouští a má to pořád za sebou IG a FB já neříkám, že je to špatná akcie jen jim nevěřím s nějakou velkou budoucností okolo toho virtuálního světa což jim může udělat další díru....

$META+2.7% mě také hodně zajímá. A je pravda že ty pohyby po zveřejnění výsledků jsou za polední dobu docela veliké. Takže uvidíme, fakt je to tam hodně nejisté bych řekl, a nevím co od ní mám očekávat.

Ovšem kdyby se akcie nějak výrazně propadla, tak je to možná pěkná příležitost na nějaké přikoupení.

Hýbe se opravdu hodně, to jepravda. Jde o to, jaké doručí čísla. Pokud se tam objeví, že utratili další miliardy dolarů v investicích do brýlí, investory to nepotěší. Při větším pádu je možné dokoupit, ale na dna už se asi nedostaneme.

Takže strangle nebo straddle?

Strangle a hluboké OTM opce.

Tak good luck. 👍