S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Inwestuj w Sherwin Williams, który jest bardzo niedowartościowany i jest jednym z arystokratów dywidendowych

Akcje dywidendowego arystokraty Sherwin Williams $SHW+0.6% są brutalnie niedowartościowane, co wcale nie jest oznaką upadku spółki. Wręcz przeciwnie, ta gigantyczna firma wykazuje oznaki długoterminowego wzrostu, co otwiera drzwi do interesującego punktu wejścia. Dziś pokażę Ci, dlaczego spółka jest obecnie idealnym miejscem do kupna.

Dlaczego jest to dobry czas na inwestowanie?

Po osiągnięciu rekordowego poziomu ponad 350 dolarów za akcję 30 grudnia, ceny akcji Sherwin Williams $SHW+0.6% spadły o 30%, co oznacza dramatyczną wyprzedaż.

Akcje spółki Sherwin-Williams $SHW+0.6% znajdują się obecnie powyżej 52-tygodniowego niskiego poziomu, pomimo osiągnięcia lepszych wyników w szczytowym okresie pandemii w 2020 r., po którym nastąpi znakomity rok 2021 i który doprowadzi do dobrego roku 2022. Oto dlaczego inwestorzy powinni rozważyć akcje Sherwin-Williams $SHW+0.6%.

Sherwin-Williams $SHW+0.6%: Jak długo może trwać dobra koniunktura na rynku mieszkaniowym?

Firma odnotowuje 30% stratę w stosunku do szczytów z ubiegłego roku.

Sherwin-Williams $SHW+0.6%, jak również Home Depot $HD-0.5% i inne firmy, które skorzystały na gorącym rynku mieszkaniowym, mogą stanąć w obliczu spowolnienia wzrostu, gdy stopy procentowe kredytów hipotecznych wzrosną do najwyższego poziomu od 2018 r. W 2020 i 2021 r. niskie stopy procentowe kredytów hipotecznych pomogły kupującym pozwolić sobie na rekordowo wysokie ceny domów. Problemem są obecnie wysokie ceny mieszkań i stopy procentowe kredytów hipotecznych, co jest sygnałem, że możemy być świadkami spadku popytu na mieszkania.

Indeks Case-Shiller śledzi ceny nieruchomości mieszkalnych w USA. To w zasadzie jak S&P 500 dla budownictwa mieszkaniowego. Indeks ten gwałtownie spadł w odpowiedzi na kryzys finansowy w 2008 roku. W ciągu ostatnich dwóch lat indeks ten wzrósł o 31%, podczas gdy oprocentowanie 30-letnich kredytów hipotecznych wzrosło o 33%, osiągając średnią wartość 4,4%. Innymi słowy, era niskich stóp procentowych dobiegła końca, a ceny domów są obecnie ponad dwukrotnie wyższe niż w 2011 r.

To zła wiadomość dla firmy Sherwin-Williams $SHW+0.6%, która zyskuje, gdy ludzie kupują więcej jej farb, aby odnowić istniejące budynki lub pomalować nowe. Firma posiada również duży segment farb i powłok przemysłowych, który może ucierpieć w przypadku spowolnienia wzrostu gospodarczego.

Silne przywództwo

  • Pomimo tych niekorzystnych czynników, Sherwin-Williams $SHW+0.6% odnotuje w 2022 r. wysoki jedno- lub niski dwucyfrowy wzrost przychodów w ujęciu rocznym.
  • Skorygowany rozwodniony zysk na akcję prognozowany jest na poziomie od 9,25 USD do 9,65 USD.
  • Sherwin-Williams $SHW+0.6% nie jest tanią akcją, ale jest spółką przemysłową, która ma historię wzrostu przychodów i zysków w długim okresie, a jednocześnie konsekwentnie wykazuje bardzo wysokie marże operacyjne w porównaniu z innymi firmami.
  • W ciągu ostatnich pięciu lat firma Sherwin-Williams $SHW+0.6% zwiększała swoje przychody ze złożoną roczną stopą wzrostu na poziomie 11%, a dochód netto na poziomie 10,5%.
  • Inwestorzy inwestujący w akcje dochodowe mogą podnieść brwi na 0,9% stopę dywidendy z firmy Sherwin-Williams $SHW+0.6%.
  • Firma jest nie tylko arystokratą dywidendowym - wypłacała i zwiększała dywidendę przez 42 lata z rzędu - ale także zwraca dużą wartość akcjonariuszom poprzez wykup akcji własnych.

W 2021 r. firmaSherwin-Williams $SHW+0.6%wypłaciła 587 mln USD+0.6% dywidendy i odkupiła akcje o wartości 2,8 mld USD. W rzeczywistości firma zmniejszyła liczbę akcji o 8% w okresie od 2018 r. do końca 2021 r., co zwiększyło zysk na akcję i przyniosło korzyści obecnym akcjonariuszom.

Firma o wysokiej jakości, która zasługuje na wysoką cenę

Sherwin-Williams $SHW+0.6% to znakomita firma, której notowania spadły z wysokiego poziomu. Spowolnienie na rynku mieszkaniowym będzie miało wpływ na firmę, ale nie ma powodu, dla którego Sherwin-Williams $SHW+0.6% nie może rosnąć przez dziesięciolecia, kiedy rynek się odbuduje. Długotrwała dywidenda jest godną nagrodą dla akcjonariuszy. Do tego dochodzi wykup akcji własnych, który również jest regularny i zapewnia inwestorom znaczny wzrost wartości akcji.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana gruntownej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet